HEATHEN KINGS (UK) - Fealty To None (2023)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14786
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: HEATHEN KINGS (UK) - Fealty To None (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

εχω βαρεθει το προτιαν
ΠΕΡΑΣΤΕ ΕΞΩ κύριε.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Corum Jhaelen Irsei
Δημοσιεύσεις: 333
Εγγραφή: Σάβ 21 Μαρ 2020, 22:20

Re: HEATHEN KINGS (UK) - Fealty To None (2023)

Δημοσίευση από Corum Jhaelen Irsei »

theBox έγραψε: Παρ 02 Ιουν 2023, 14:39 εχω βαρεθει το προτιαν
Θα σας ειδοποιησουμε!
Δεν είμαι καμιά αδερφή να πετάω σπόντες.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14786
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: HEATHEN KINGS (UK) - Fealty To None (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

Πήρε αγάπη αλλά δεν έχει ακουστεί από @Mamercus & @Bersekeros οπότε το επαναφέρω.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Mamercus
Δημοσιεύσεις: 698
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2022, 21:04

Re: HEATHEN KINGS (UK) - Fealty To None (2023)

Δημοσίευση από Mamercus »

CountRaven έγραψε: Δευ 01 Ιαν 2024, 06:33 Πήρε αγάπη αλλά δεν έχει ακουστεί από @Mamercus & @Bersekeros οπότε το επαναφέρω.
Καλέ, έδωκα τα ωραία μου ευρώ μεταφρασμένα σε μοχθηρές λίρες Αγγλίας για να το πάρω κατευθείαν από τη μπάντα, τί άλλο να κάμω ο καψερός; :D
Έχει τα ΠΟΛΥ καλά του και τα κάμποσα μέτριά του, όλα θα παιχτούν στο σόφομορ!
"The music you listen to becomes the soundtrack of your life." Jimi Hendrix
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14786
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: HEATHEN KINGS (UK) - Fealty To None (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

Mamercus έγραψε: Δευ 01 Ιαν 2024, 12:10
CountRaven έγραψε: Δευ 01 Ιαν 2024, 06:33 Πήρε αγάπη αλλά δεν έχει ακουστεί από @Mamercus & @Bersekeros οπότε το επαναφέρω.
Καλέ, έδωκα τα ωραία μου ευρώ μεταφρασμένα σε μοχθηρές λίρες Αγγλίας για να το πάρω κατευθείαν από τη μπάντα, τί άλλο να κάμω ο καψερός; :D
Έχει τα ΠΟΛΥ καλά του και τα κάμποσα μέτριά του, όλα θα παιχτούν στο σόφομορ!
Δεν ξέρω τι κάνετε με τις λίρες σας. Εγώ περιμένω να δω ουυυ ουυυ στα τόπικς.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Bersekeros
Δημοσιεύσεις: 1223
Εγγραφή: Τρί 11 Ιούλ 2023, 00:12
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: HEATHEN KINGS (UK) - Fealty To None (2023)

Δημοσίευση από Bersekeros »

Συμπαθητικό είναι και για ντεμπούτο για τους Άγγλους, είναι μια αξιόλογη / φιλότιμη προσπάθεια.
Να έλεγα ότι με ξεσήκωσε, θα έλεγα ψέματα.

Είναι καλογραμμένο, έχει σωστή κατεύθυνση και τα φωνητικά είναι της σχολής Bruce Dickinson.
Όταν είχαν πρωτοβγεί πριν χρόνια οι Monument, με τον Έλληνα (Σαλονικιό) Dickinson (Peter Ellis), μου άρεσε που κάποιος θύμιζε Dickinson και η μπάντα έπαιζε τον παραδοσιακό ήχο.

Τα χρόνια όμως πέρασαν και επειδή έγινε πολύ μεγάλη "κατάχρηση" της σχολής φωνητικής Dickinson, κάπου και μόνο η ομοιότητα σε κάποια σημεία, δείχνει να υπονομεύει την πρωτοτυπία μιας δουλειάς.

Θεωρώ όμως, ότι έχουν να δώσουν ακόμα καλύτερα πράγματα στο μέλλον.

Εν κατακλείδι είναι και το άλλο, που θέλω να αναφέρω.
Τα σκήπτρα του θρόνου του Επικού Metal, τα κρατάει η ελληνική σκηνή (ελλαδική/κυπριακή). Όταν έχεις ακούσει μέσα στο 2023, τέτοια έπη επών, από τόσες ελληνικές μπάντες (αλλά και αρκετές ξένες), τι να σε ξεσηκώσουν τώρα οι Άγγλοι Heathen Kings;
Για να το κάνουν (να σε ξεσηκώσουν) θα πρέπει να είναι όχι απλώς καλοί ή απλώς αξιόλογοι, αλλά θα πρέπει να είναι πολύ καλοί έως πάρα πολύ καλοί.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”