OPEN BURN - Divine Intermission

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

OPEN BURN - Divine Intermission

Δημοσίευση από CountRaven »

Κυκλοφορεί σήμερα από No Remorse Records και ξέρω ότι το περιμένετε με αγωνία.
"Divine Intermission" is the debut full-length album of OPEN BURN, a new Progressive Power Metal band from USA, featuring veterans and known musicians of the scene.

OPEN BURN includes three members of the legendary US Progressive Power Metal band LETHAL and their classic era of the "Programmed" album.

OPEN BURN is Eric W. Johns (vocals), Dell Hull (guitars), Glen Cook (bass) and Jerry Hartman (drums).

Highly recommended for fans of LETHAL, QUEENSRYCHE, FATES WARNING and HEIR APPARENT, "Divine Intermission" is set for release on June 29, 2018.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

OPEN BURN - Divine Intermission

Δημοσίευση από LuciferSteele »

χαράς ευαγγέλια (αν και το μισό το γνωρίζουμε ήδη)
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

OPEN BURN - Divine Intermission

Δημοσίευση από CountRaven »

Έχουμε ακόμα το άλλο μισό χαχα!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8763
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

OPEN BURN - Divine Intermission

Δημοσίευση από Zippo190 »

καλή φάση μπαίνει στις υπόψιν αγορές.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: OPEN BURN - Divine Intermission

Δημοσίευση από CountRaven »

Εγώ το θεωρώ καταπληκτικό άλμπουμ αν και γενικά πέρασε στα ψηλά.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Bersekeros
Δημοσιεύσεις: 1212
Εγγραφή: Τρί 11 Ιούλ 2023, 00:12
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: OPEN BURN - Divine Intermission

Δημοσίευση από Bersekeros »

CountRaven έγραψε: Δευ 01 Ιαν 2024, 06:29 Εγώ το θεωρώ καταπληκτικό άλμπουμ αν και γενικά πέρασε στα ψηλά.
Μπορεί να πέρασε στα ψιλά, κάποιοι όπως εγώ να μην το έχουν ξανατσεκάρει γιατί δεν έτυχε να ξανακούσουν για την μπάντα, αλλά τώρα που αξιώθηκα και το άκουσα, κατόπιν του σχολίου που έγραψε ο @CountRaven, μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικό και όσοι δεν το έχουν ακούσει, θα πρέπει να το κάνουν as soon as possible.
Δεν αναφέρομαι τόσο στα μέλη εδώ, που είναι αρκετά ψαγμένοι, αλλά σε άλλους αναγνώστες, που μπορεί να τύχει να διαβάσουν το φόρουμ και μέχρι τώρα ασχολούνται κυρίως με τα mainstream συγκροτήματα.
Είναι να απορείς, πώς τέτοιες μπάντες, με τέτοιες απίστευτες αλμπουμάρες περνάνε στα ψιλά ή μένουν στην αφάνεια και γίνεται hype με κάτι άλλα κι άλλα άλμπουμ, που ούτε στο ελάχιστο δεν μπορούν να φτάσουν αυτό το διαμάντι.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: OPEN BURN - Divine Intermission

Δημοσίευση από CountRaven »

Bersekeros έγραψε: Κυρ 07 Ιαν 2024, 00:39
CountRaven έγραψε: Δευ 01 Ιαν 2024, 06:29 Εγώ το θεωρώ καταπληκτικό άλμπουμ αν και γενικά πέρασε στα ψηλά.
Μπορεί να πέρασε στα ψιλά, κάποιοι όπως εγώ να μην το έχουν ξανατσεκάρει γιατί δεν έτυχε να ξανακούσουν για την μπάντα, αλλά τώρα που αξιώθηκα και το άκουσα, κατόπιν του σχολίου που έγραψε ο @CountRaven, μπορώ να πω ότι είναι εξαιρετικό και όσοι δεν το έχουν ακούσει, θα πρέπει να το κάνουν as soon as possible.
Δεν αναφέρομαι τόσο στα μέλη εδώ, που είναι αρκετά ψαγμένοι, αλλά σε άλλους αναγνώστες, που μπορεί να τύχει να διαβάσουν το φόρουμ και μέχρι τώρα ασχολούνται κυρίως με τα mainstream συγκροτήματα.
Είναι να απορείς, πώς τέτοιες μπάντες, με τέτοιες απίστευτες αλμπουμάρες περνάνε στα ψιλά ή μένουν στην αφάνεια και γίνεται hype με κάτι άλλα κι άλλα άλμπουμ, που ούτε στο ελάχιστο δεν μπορούν να φτάσουν αυτό το διαμάντι.
Πολύ σωστό point.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: OPEN BURN - Divine Intermission

Δημοσίευση από CountRaven »

Για την ιστορία να αναφέρω και το ντεμπούτο EP. Τα κομμάτια υπάρχουν στο άλμπουμ βέβαια, αλλά οκ ας έχουμε γνώση.

https://www.metal-archives.com/albums/O ... urn/632158
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Bersekeros
Δημοσιεύσεις: 1212
Εγγραφή: Τρί 11 Ιούλ 2023, 00:12
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: OPEN BURN - Divine Intermission

Δημοσίευση από Bersekeros »

Έχει κομματάρες το άλμπουμ. Ένα κι ένα τα κομμάτια.
Θέλω να βάλω έτσι ενδεικτικά κανά δυό.

Το φοβερό ''A Stone's Throw'', που είναι κομμάτι που λες ότι με τίποτα δεν έχει βγει το 2018,
αλλά στη δεκαετία του '80.


Όπως επίσης και το ''Statues'', που για κάποιο περίεργο λόγο (προφανώς ίσως λόγω εισαγωγής),
μου φέρνει στο μυαλό το ''Child In Time'' των Deep Purple, με τον Ian Gillan.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: OPEN BURN - Divine Intermission

Δημοσίευση από CountRaven »

Bersekeros έγραψε: Κυρ 07 Ιαν 2024, 12:41 Έχει κομματάρες το άλμπουμ. Ένα κι ένα τα κομμάτια.
Θέλω να βάλω έτσι ενδεικτικά κανά δυό.

Το φοβερό ''A Stone's Throw'', που είναι κομμάτι που λες ότι με τίποτα δεν έχει βγει το 2018,
αλλά στη δεκαετία του '80.


Όπως επίσης και το ''Statues'', που για κάποιο περίεργο λόγο (προφανώς ίσως λόγω εισαγωγής),
μου φέρνει στο μυαλό το ''Child In Time'' των Deep Purple, με τον Ian Gillan.
Έβαλες τα δύο πιο αγαπημένα μου από τη δισκάρα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Mamercus
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2022, 21:04

Re: OPEN BURN - Divine Intermission

Δημοσίευση από Mamercus »

Κι εγώ νόμιζα ξαναβγάζουν...
Αλλά δεν πειράζει, τους ξανάκουσα!!!
"The music you listen to becomes the soundtrack of your life." Jimi Hendrix
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: OPEN BURN - Divine Intermission

Δημοσίευση από CountRaven »

Mamercus έγραψε: Δευ 08 Ιαν 2024, 11:31 Κι εγώ νόμιζα ξαναβγάζουν...
Αλλά δεν πειράζει, τους ξανάκουσα!!!
Λίγο δύσκολο μιας και έχασαν τον τραγουδιστή τους.

https://www.forgotten-scroll.gr/forum/v ... =31&t=5370
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Mamercus
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: Τετ 13 Ιούλ 2022, 21:04

Re: OPEN BURN - Divine Intermission

Δημοσίευση από Mamercus »

CountRaven έγραψε: Τρί 09 Ιαν 2024, 00:48
Mamercus έγραψε: Δευ 08 Ιαν 2024, 11:31 Κι εγώ νόμιζα ξαναβγάζουν...
Αλλά δεν πειράζει, τους ξανάκουσα!!!
Λίγο δύσκολο μιας και έχασαν τον τραγουδιστή τους.

https://www.forgotten-scroll.gr/forum/v ... =31&t=5370
Αδιάβαστος.
"The music you listen to becomes the soundtrack of your life." Jimi Hendrix
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”