SOLITARY SABRED (CY) - Temple of the Serpent (2023)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
aorpanos72

Re: SOLITARY SABRED (CY) - Temple of the Serpent (2023)

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Μολις κατάφερα να ακούσω όλον τον δίσκο..... Πρωι πρωι με καφεδάκι.
Προσθήκη της τελευταίας στιγμής στα καλύτερα της χρονιάς, εύκολα.
Και μεγάλη βελτίωσή συνθετικα και από πλευράς ηχογράφησης, από τον δίσκο του 14 που είχα ακούσει ...(δεν έχω ακούσει του 2020).

ΥΓ. Ρε Αυτός ο τραγουδιστής είναι καλός :D :P
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
Aphelian

Δημοσίευση από Aphelian »

Bersekeros έγραψε: Σάβ 23 Δεκ 2023, 22:36
asgardlord έγραψε: Παρ 22 Δεκ 2023, 16:33 Και πάνω που νομίζατε πως θα σας αφήσουμε ήσυχους... :P
Φανταστικά προσεγμένο, πρωτότυπο και με εξαιρετική σκιτσογραφία το βιντεοκλίπ. Το τραγούδι είναι ύμνος.
Όταν υπάρχει έμπνευση με μεράκι, αλλά ταυτόχρονα έχει πέσει και πολλή δουλειά σε κάτι, αφενός αυτό φαίνεται χαρακτηριστικά, αφετέρου ξεχωρίζει από χιλιόμετρα για το πόσο καλό είναι.
Έπος !!
Υπεροχο το βιντεο, κι ενα απο τα καλυτερα τραγουδια του δισκου. :eric:
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Δημοσίευση από CountRaven »

Το βίντεο είναι απλά εξαιρετικό!

Χαίρομαι που οι προτάσεις μου εισακούστηκαν!

Wub wub!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

asgardlord έγραψε: Παρ 22 Δεκ 2023, 16:33 Και πάνω που νομίζατε πως θα σας αφήσουμε ήσυχους... :P
Τί βιντεοκλιπαρα.... Επικό μέταλ made great again!
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
christaras

Δημοσίευση από christaras »

Τις προ-παραγγελίες τις έχετε παραλάβει; Εγώ ακόμα περιμένω, και στο vinylstore δεν απαντάνε ούτε σε τηλέφωνα ούτε σε email ούτε σε μηνύματα από το site τους.

Update: τώρα είδα ότι το βινύλιο πήγε για 19 Γενάρη.
Άβαταρ μέλους
Bersekeros

Δημοσίευση από Bersekeros »

christaras έγραψε: Τρί 16 Ιαν 2024, 14:05 Τις προ-παραγγελίες τις έχετε παραλάβει; Εγώ ακόμα περιμένω, και στο vinylstore δεν απαντάνε ούτε σε τηλέφωνα ούτε σε email ούτε σε μηνύματα από το site τους.

Τώρα θα γκρινιάξω.
Οπότε όσοι δεν θέλετε να διαβάσετε γκρίνια, παρακαλώ προσπεράστε.

Αυτός είναι ένας ακόμα λόγος για τον οποίο προσανατολίζομαι να σταματήσω τις προπαραγγελίες, γενικώς από παντού.
Κι άμα κάτι γίνει sold out, ας γίνει, θα ζήσουμε και χωρίς αυτό. Στην τελική αν κυκλοφορήσει κάτι και δεν είναι sold out, θα το πληρώσω 2-3 ευρώ περισσότερα και θα το παραλάβω άμεσα.

Αυτό το 19 Γενάρη που γράφεις, ήταν αρχικά αν θυμάμαι καλά 12 Δεκέμβρη και έκτοτε πήγε 19 Δεκέμβρη, 29 Δεκέμβρη, 12 Γενάρη και ούτω καθεξής.
Πέρασα τις προάλλες να πάρω ένα άλλο δίσκο από το pick up point της Vinylstore, αλλά δεν ρώτησα κάτι, γιατί υποτίθεται ότι σε 2 - 3 μέρες θα ήταν διαθέσιμο.
Πέρσι φάγαμε και άλλη μια καθυστέρηση, δικαιολογημένη μεν, σύμφωνα με την ενημέρωση που είχαμε, με το βινύλιο των Heavy Load από τη No Remorse, ενός μήνα τουλάχιστον και γενικά ''σπάζομαι'' όταν γίνεται αυτό, παρόλο που την έχω ξαναπατήσει και στο παρελθόν ουκ ολίγες φορές.

Γι' αυτό το λόγο, τις προπαραγγελίες εγώ προσωπικά τις έχω περιορίσει και θα τις περιορίσω ακόμα περισσότερο.
Κάποτε ένας, που είχε καθυστερήσει η προπαραγγελία πολύ καιρό, μου λέει να σου δώσω τα χρήματα πίσω.
Τι να τα κάνω τα χρήματα πίσω;
Αν έχω δώσει ένα ποσό μικρό ή μεγάλο δεν έχει σημασία, ουσιαστικά παραμένει δεσμευμένο για μήνες.
Το να μου το δώσει πίσω το ποσό ο οποιοσδήποτε, δεν μου λέει τίποτα.

Ούτε ένας, πότε δεν είπε, πάρε ρε φίλε ένα γ@μωσιντάκι της πλάκας, έτσι για δώρο, για compensation για την καθυστέρηση.

Ποτέ. Κανένας.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer

Δημοσίευση από Xstroyer »

Πάντως τα τελευταία χρόνια, παρότι έχει δεκάδες κυκλοφορίες σε διαφορετικά formats, μόνο το βινύλιο των Heavy Load είχε μια μικρή καθυστέρηση από No Remorse και αυτό στην ουσία ήταν επειδή η παραγωγή είχε ζημιά κατα τη μεταφορά, οπότε ξανατυπώθηκε. Δεν ήταν λάθος προγραμματισμός, αλλά κάτι πολύ συγκεκριμένο, μια ατυχία.
Άβαταρ μέλους
theBox

Δημοσίευση από theBox »

Ηρθε η βινυλιαρα! Θα χυθεί αίμα!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Mamercus

Δημοσίευση από Mamercus »

Bersekeros έγραψε: Τρί 16 Ιαν 2024, 15:34
christaras έγραψε: Τρί 16 Ιαν 2024, 14:05 Τις προ-παραγγελίες τις έχετε παραλάβει; Εγώ ακόμα περιμένω, και στο vinylstore δεν απαντάνε ούτε σε τηλέφωνα ούτε σε email ούτε σε μηνύματα από το site τους.

Τώρα θα γκρινιάξω.
Οπότε όσοι δεν θέλετε να διαβάσετε γκρίνια, παρακαλώ προσπεράστε.

Αυτός είναι ένας ακόμα λόγος για τον οποίο προσανατολίζομαι να σταματήσω τις προπαραγγελίες, γενικώς από παντού.
Κι άμα κάτι γίνει sold out, ας γίνει, θα ζήσουμε και χωρίς αυτό. Στην τελική αν κυκλοφορήσει κάτι και δεν είναι sold out, θα το πληρώσω 2-3 ευρώ περισσότερα και θα το παραλάβω άμεσα.

Αυτό το 19 Γενάρη που γράφεις, ήταν αρχικά αν θυμάμαι καλά 12 Δεκέμβρη και έκτοτε πήγε 19 Δεκέμβρη, 29 Δεκέμβρη, 12 Γενάρη και ούτω καθεξής.
Πέρασα τις προάλλες να πάρω ένα άλλο δίσκο από το pick up point της Vinylstore, αλλά δεν ρώτησα κάτι, γιατί υποτίθεται ότι σε 2 - 3 μέρες θα ήταν διαθέσιμο.
Πέρσι φάγαμε και άλλη μια καθυστέρηση, δικαιολογημένη μεν, σύμφωνα με την ενημέρωση που είχαμε, με το βινύλιο των Heavy Load από τη No Remorse, ενός μήνα τουλάχιστον και γενικά ''σπάζομαι'' όταν γίνεται αυτό, παρόλο που την έχω ξαναπατήσει και στο παρελθόν ουκ ολίγες φορές.

Γι' αυτό το λόγο, τις προπαραγγελίες εγώ προσωπικά τις έχω περιορίσει και θα τις περιορίσω ακόμα περισσότερο.
Κάποτε ένας, που είχε καθυστερήσει η προπαραγγελία πολύ καιρό, μου λέει να σου δώσω τα χρήματα πίσω.
Τι να τα κάνω τα χρήματα πίσω;
Αν έχω δώσει ένα ποσό μικρό ή μεγάλο δεν έχει σημασία, ουσιαστικά παραμένει δεσμευμένο για μήνες.
Το να μου το δώσει πίσω το ποσό ο οποιοσδήποτε, δεν μου λέει τίποτα.

Ούτε ένας, πότε δεν είπε, πάρε ρε φίλε ένα γ@μωσιντάκι της πλάκας, έτσι για δώρο, για compensation για την καθυστέρηση.

Ποτέ. Κανένας.
Προσωπικά, φίλε @Bersekeros, εδώ και χρόνια προπαραγγέλνω μόνο κάτι private και limited - και δεν εννοώ χρώματα βινύλιο και τέτοια, εννοώ αριθμό αντιτύπων που πραγματικά είναι να ανησυχείς.
Γιατί στην τελική, ΔΕΝ έχω κερδίσει και τίποτε ποτέ από προπαραγγελία.
Αλλά οκ, αυτός είμαι εγώ, και απλώς το αναφέρω προς υπεράσπιση της αγανάχτησής σου!
"The music you listen to becomes the soundtrack of your life." Jimi Hendrix
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Τετ 24 Ιαν 2024, 19:18 Ηρθε η βινυλιαρα! Θα χυθεί αίμα!
Photo or it did not happen.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox

Δημοσίευση από theBox »

CountRaven έγραψε: Πέμ 25 Ιαν 2024, 06:27
Photo or it did not happen.
Σημερα το βραδυ.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Χαμός!
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Bersekeros

Δημοσίευση από Bersekeros »

Οι μεταφορικές '' τον παίρνουν ''. Τον φραπέ ντε. Άι σιχτίρ.
Μόνο BoxNow θα ζητάω από εδώ και πέρα. :mad:
Άβαταρ μέλους
asgardlord

Δημοσίευση από asgardlord »

'Oπα σόρι τώρα το είδα! Είχε γίνει μπλέξιμο με το printing του booklet του βινυλίου, μετά για κάποιο λόγο το πακέτο ενώ ταξίδευε για Κύπρο / Ελλάδα ξαναγύρισε πίσω στο εργοστάσιο! Απολογούμαι, έπρεπε να είχα μπει να σας ενημερώσω! Εφυγαν οι περισσότερες παραγγελείες της μπαντας σήμερα, οι υπόλοιπες αύριο - μεθαύριο, θα σας έρθει όλους tracking number. Thanks again for the support!!!
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
Zippo190

Δημοσίευση από Zippo190 »

να έχετε κόπιες στο λαιβ να πάρω από εκεί;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”