BRUCE DICKINSON - The Mandrake Project (2024)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
Bersekeros

Re: BRUCE DICKINSON - The Mandrake Project (2024)

Δημοσίευση από Bersekeros »

Πολύ ωραίο το βιντεοκλίπ (σχεδόν εξαιρετικό) και αυτό το δεύτερο τραγούδι, μου άρεσε ιδιαίτερα.
Άβαταρ μέλους
aorpanos72

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Συμπαθητικό.
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
Xstroyer

Δημοσίευση από Xstroyer »

Δεν ξεκινάμε καλά και είχα πολύ υψηλές προσδοκίες...
Άβαταρ μέλους
theBox

Δημοσίευση από theBox »

A ΠΑ ΡΑ ΔΕ ΚΤΟ

Γραφτε κανα ριφφ ρε παιδια, μην κοροιδευετε τον κοσμο.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Αφού έγινε τραγουδιστής των κάποτε μεγάλων Iron Maiden, αποφάσισε να γίνει star.

Αφού έγινε star, αποφάσισε πως είναι αρκετός για να γίνει star πέρα από το heavy metal.

Αφού έγινε star πέρα από το heavy metal, αποφάσισε πως τους έχει όλους χεσμένους και μπορεί να κάνει ό,τι γουστάρει στο όνομα μιας υποτιθέμενης καλλιτεχνίας του και ξεφτιλίζεται άφοβα.

Αφού ξεκίνησε να ξεφτιλίζεται άφοβα, έφτασε εδώ.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Celephais

Δημοσίευση από Celephais »

Ανεξάρτητα από το ότι έχει υπάρξει πολύ μεγάλη μορφή του metal και είναι αξιοθαύμαστος για πολλά πράγματα που έχει κάνει, τα τελευταία αρκετά χρόνια έχει κουράσει αφάνταστα και έχει βαλθεί να γκρεμίσει ότι έχτιζε. Άντε ρε μαλάκα γαμήσου, καραγκιόζη, θρασύτατε παλιάνθρωπε.
Άβαταρ μέλους
orodreth81

Δημοσίευση από orodreth81 »

Δυστυχώς και για μένα μέχρι εδώ ΔΕΝ....

Ελπίζουμε στην ανατροπή (που δεν το βλέπω).

Τώρα όσον αφορά τα ξεφτιλίκια κλπ, δεν θα το τραβήξω τόσο. Κάθε καλλιτέχνης έχει δικαίωμα και να πειραματιστεί και να κάνει ότι θέλει δεν μας υποχρεώνει κανείς να αγοράσουμε το προϊόν του.

Κάποτε πειραματίστηκε και με το skunkworks αλλά έπιασε πάτο και στη συνέχεια έβγαλε το Accident of Birth. Απλά πλεόν ο Bruce παίζει εκ του ασφαλούς. Έχει το μεγαθήριο που λέγεται Maiden και είναι οικονομικά εξασφαλισμένος, υπάρχει και το μονομειντεν culture που τους περιβάλλει και δεν είναι μόνο Ελληνικό φαινόμενο (και οι ίδιοι οι Maiden δεν είναι πια οι Maiden της χρυσής δεκαετίας, και πως θα μπορούσαν άλλωστε).

Γενικώς η στενομυαλιά και τα κολλήματα πάνε γάντι και στους δύο ισχυρούς στους Maiden (αρχηγέ μου Steve πως διάλεξες Blaze όταν είχες υποψήφιους Doogie White, Andre Matos & Kiske μόνο εσύ το ξέρεις, δεν έχω κάτι με τον Blaze και λατρευω το X factor αλλά μπροστά στα άλλα θρυλούμενα ονόματα ούτε τολμώ να σκεφτώ τι θα μπορούσε να είχε γίνει).

περί ορέξεως κολοκυθόπιτα λοιπόν και ας ελπίσουμε να έχουμε ένα ωραίο και ήσυχο live το καλοκαίρι τουλάχιστον γιατί διαβάζω στα social πολλούς "εκδικητές" που θα ανάψουν καπνογόνα στη μάπα του Bruce για να "μάθει".
Άβαταρ μέλους
Blackwinged

Δημοσίευση από Blackwinged »

Προσωπικά, αν και μου αρέσει ο κυρ Βρασίδας, όσο κατσαπλιάς και αν έχει γίνει, έστω και αν βρήκα μετά από πολλά χρόνια κάποιες στιγμές σ' εκείνο το Skunkworks, δεν μου είπαν απολύτως τίποτε τα δύο αυτά πονήματα. Καλύτερα ν' ακούσω το The Chemical Weddind ακόμη μία φορά τιμής ένεκεν.
Άβαταρ μέλους
Edward Elric

Δημοσίευση από Edward Elric »

Το πρώτο κομμάτι ήταν θλιβερό. Το δεύτερο ψιλοτιμιο. Σίγουρα καλύτερο από τις πατάτες που μας σερβίρουν οι μειντεν εδώ και χρόνια. Σε γενικές γραμμές πάντως το έχουν χάσει...
Άβαταρ μέλους
Celephais

Είμαι περίεργος κι εγώ να δω και με προβληματίζει τι θα γίνει το καλοκαίρι στο live με αυτό που λέει ο φίλος @orodreth81 με τους διάφορους "εκδικητές". Η γνώμη μου είναι ότι οποιοδήποτε καπνογόνο και να ανάψει θα είναι μεγάλη ανοησία. Είναι αναφαίρετο δικαίωμα του κάθε Dickinson να μην θέλει καπνογόνα και να τον ενοχλούν και σε καμμία περίπτωση αυτό δεν αναιρείται από το ότι το εξέφρασε με λάθος τρόπο. Για να δούμε.
Άβαταρ μέλους
Northbound

Δημοσίευση από Northbound »

Δίκοπο λίγο μαχαίρι το live στο Release από την άποψη μην κάνει κανένας καμία μαλακία με καπνογόνο αλλά να μην πετάξει και ο Dickinson καμία μπηχτή με το γνωστό χιουμοριστικό στυλάκι "ειρωνίας" πολλών Βρετανών.

Είναι και άλλη διοργάνωση βέβαια οπότε μπορεί ίσως να είναι κάπως πιο αυστηρά τα πράγματα στον έλεγχο στην είσοδο σε σχέση με το live των Maiden; Από την άλλη θυμάμαι βέβαια το live των Priest που ήταν την ίδια χρονιά στο Release, παίξανε κανπογόνα.
Like a man is a mountainside
Greatness waits for those who try
None can teach you, it's all inside
Just climb
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Advancing Yokeda έγραψε: Πέμ 25 Ιαν 2024, 21:59 Αφού έγινε τραγουδιστής των κάποτε μεγάλων Iron Maiden, αποφάσισε να γίνει star.

Αφού έγινε star, αποφάσισε πως είναι αρκετός για να γίνει star πέρα από το heavy metal.

Αφού έγινε star πέρα από το heavy metal, αποφάσισε πως τους έχει όλους χεσμένους και μπορεί να κάνει ό,τι γουστάρει στο όνομα μιας υποτιθέμενης καλλιτεχνίας του και ξεφτιλίζεται άφοβα.

Αφού ξεκίνησε να ξεφτιλίζεται άφοβα, έφτασε εδώ.
Δεν θα μπορούσε να το πει κανείς πιο καλά... Bruce "όλα δικά μου" Dickinson...
Άβαταρ μέλους
Mamercus

Δημοσίευση από Mamercus »

Ωραία η ταινία, καραγούσταρα.

Τί, για το τραγούδι μιλάμε;

Από 'μένα, δεύτερο ηχηρό όχι.

υγ: άσχετο, αλλά ο λόγος που δεν θα κατέβω να δω Judas Priest μαζί με Accept είναι αυτό το μπρίτις αρχικάντ - δέαρ, το 'πα, το 'βγαλα απ' το συστηματάκι μου!
υγ2: Ντέηβ και Χάνσι, αγάπες μου, σας έρχομαι!
"The music you listen to becomes the soundtrack of your life." Jimi Hendrix
Άβαταρ μέλους
Zippo190

Δημοσίευση από Zippo190 »

Celephais έγραψε: Παρ 26 Ιαν 2024, 10:20 Είμαι περίεργος κι εγώ να δω και με προβληματίζει τι θα γίνει το καλοκαίρι στο live με αυτό που λέει ο φίλος @orodreth81 με τους διάφορους "εκδικητές". Η γνώμη μου είναι ότι οποιοδήποτε καπνογόνο και να ανάψει θα είναι μεγάλη ανοησία. Είναι αναφαίρετο δικαίωμα του κάθε Dickinson να μην θέλει καπνογόνα και να τον ενοχλούν και σε καμμία περίπτωση αυτό δεν αναιρείται από το ότι το εξέφρασε με λάθος τρόπο. Για να δούμε.
λέτε να παίξουν τέτοια σκηνικά; Άραγε θα έχει ποπ-κόρν το release;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Celephais

[/quote]

λέτε να παίξουν τέτοια σκηνικά; Άραγε θα έχει ποπ-κόρν το release;
[/quote]

Πάμε για Priest και Accept και βλέπουμε.....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”