ECCLESIA (FRA) - Ecclesia Militants (2024)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Mamercus

ECCLESIA (FRA) - Ecclesia Militants (2024)

Δημοσίευση από Mamercus »

Οι γάλλοι power doomsters επιστρέφουν για ακόμη αυστηρότερη ιερή εξέταση, φλόγινη κάθαρση κι αμείλικτο εξαγνισμό.

Εικόνα

Προσωπικά, τούς αγαπώ κι ανυπομονώ!
Το πρώτο δείγμα αν και όχι κάτι φοβεροτρομερό, είναι Ecclesia 100%, οπότε μπουρλότο στους δαυλούς, ζωνόμαστε δικράνια και φύγαμε για κυνήγι μαγισσών ολοταχώς!!!

Ακούμε για τη δοκιμασία του ύδατος, προς το παρόν μόνο στο Bandcamp - σύνδεσμος στο τέλος της ανάρτησης.

υγ: για να μην παρεξηγηθώ κιόλας, τόσο το γκρουπ, όσο κι εγώ, θεωρώ αποδεκτούς τέτοιους στίχους υπό την έννοια της επώδυνης θύμησης της ακρότητας του δογματισμού και της εξουσίας όταν το σκοτάδι πνίγει την σκέψη και την ελευθερία. Αλλιώς, είναι τόσο βαρύ και μαύρο το θέμα που δεν σηκώνει αμφίσημες χαριτωμενιές. Άλλο το μαρκετίστικο ένδυμα κι άλλο η κουτοπόνηρη μούγγα - για μένα αυτά είναι θέματα αρχής, οι Ecclessia έχουν τοποθετηθεί επ' αυτού ξεκάθαρα και έτσι συνεχίζω με τις τωρινές τους ανακοινώσεις

Από τις ανακοινώσεις του συγκροτήματος:

Armed with purifying fire, blessed swords, and Holy Rage, Ecclesia's lyrical themes deal with the 12th Century dark medieval age of Holy Inquisition. On Ecclesia Militans, one will find a perfect syncretism between traditional heavy metal and epic doom, recalling the likes of Candlemass, the UK's Solstice, and especially Tony Martin-era Black Sabbath. Ecclesia's proselytism will convert fans of those as well as anyone who can feel the righteous fervor of medieval brimstone - now confess your sins!

ALBUM ANNOUNCEMENT & TRACK PREMIERE

The Holy Inquisition is very delighted and proud to announce the release of our brand new album "ECCLESIA MILITANS" in league with Aural Music.

It will be unleashed on 8th March on CD, LP ald digital formats.

Here comes the Holy Tracklist:

1. Vade Retro
2. If She Floats
3. Et Cum Spiritu Tuo
4. Antecclesia
5. Ecclesia Militans
6. The Exorcism
7. Ereptor Veræ Fidei
8. Redden The Iron
9. Harvester Of Sinful Souls
10. Quis Ut Deus?

You may already pre-order the album and listen to the glorious chant "If She Floats" here:
ecclesia-official.bandcamp.com/album/ecclesia-militans

Deus Vult !

Καλώ @CountRaven και δηλώνω φανατικός ζηλωτής Εκκλησιαστής έτοιμος να ξεδιπλώσω πάπυρο και να γράψω κατάστιχο σαν προκύψει ευκαιρία.
"The music you listen to becomes the soundtrack of your life." Jimi Hendrix
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Re: ECCLESIA (FRA) - Ecclesia Militants (2024)

Δημοσίευση από CountRaven »

Δε μου αρέσουν καθόλου πάντως εμένα.

Θα είναι εδώ το promo σε λίγες μέρες αγαπητέ @Mamercus . Θα λάβεις για review.

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Xstroyer

Δημοσίευση από Xstroyer »

Σίγουρα δεν είναι doom, αλλά το power doom τους το λατρεύουμε και το προηγούμενο ήταν τούμπανο.
Άβαταρ μέλους
Mamercus

Δημοσίευση από Mamercus »

CountRaven έγραψε: Τρί 09 Ιαν 2024, 00:09 Δε μου αρέσουν καθόλου πάντως εμένα.

Θα είναι εδώ το promo σε λίγες μέρες αγαπητέ @Mamercus . Θα λάβεις για review.

Ιδού η σωτηρία για τους αμαρτωλούς, παγκόσμια πρώτο το Forgotten Scroll προσφέρει τώρα ΚΑΙ συγχωροχάρτια:

https://www.forgotten-scroll.net/metal- ... -militans/

Προλάβετε!
"The music you listen to becomes the soundtrack of your life." Jimi Hendrix
Άβαταρ μέλους
Aphelian

Δημοσίευση από Aphelian »

Το πρωτο ηταν τρομερα ευχαριστη εκπληξη και μεσα στα αγαπημενα μου της χρονιας του, νομιζω πως δεν θα μας απογοητευσουν!
Άβαταρ μέλους
Zippo190

Δημοσίευση από Zippo190 »

άκουσα λίγο, τι κλωτσομπουνίδι είναι αυτό;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”