BLOODORN (INT) - Let The Fury Rise (2024)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
aorpanos72

BLOODORN (INT) - Let The Fury Rise (2024)

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Εικόνα

Από το Facebook του Mike Livas
🔥🔥 ANNOUNCEMENT 🔥🔥

Proudly, I present you the artwork and tracklist of Bloodorn debut album ''Let the Fury Rise'' which will be released on May 24th via Reaper Entertainment

Artwork by Rusalkadesign

Pre-Save "Under The Secret Sign" here: https://lnk.to/UnderTheSecretSign

Tracklist of "Let The Fury Rise":
1. Overture ΧΙΣ
2. Fear The Coming Wave
3. Under The Secret Sign
4. Rise Up Again
5. Tonight We Fight !
6. God Won't Come
7. Forging The Future (With Our Blades)
8. Let The Fury Rise
9. Six Wounded Wolves
10. Bloodorn
11. Square Hammer (Ghost Cover)
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
Mamercus

Re: BLOODDORN (INT) - Let The Fury Rise (2024)

Δημοσίευση από Mamercus »

Ok, να πω κι εγώ την απορία μου;

Ποιοί στο καλό είανι οι Bloodorn (φίλε @aorpanos72 σού ξέφυγε ένα παρπάνω D νομίζω) που μοστράρουν εξώφυλλο ενώ δεν έχουμε ακούσει ούτε νότα τους;

Δε μειώνω το γκρουπ μουσικά. Αλλά όλο αυτό το μαρκετίστικο γλέντι ΧΩΡΙΣ να έχουμε ακούσει καν δέιγμα δουλειάς, εσάς δεν σάς τη σπάει συνφορουμίτες;

Και συγνώμη, προσωπική γνώμη, δεν μου άρεσε καν το εξώφυλλο.

Ελπίζω ότι το συγκρότημα θα στέκει ψηλά στο πραγματικό ζητούμενο που είναι η μουσική.
"The music you listen to becomes the soundtrack of your life." Jimi Hendrix
Άβαταρ μέλους
aorpanos72

Στην ανακοίνωση τους γράφει με ένα D...το ίδιο και το εξώφυλλο..
Εdit : Α ! τώρα είδα τι εννοούσες.

Ναι αυτό που ανακοινώνουν άλμπουμ χωρίς το ηχητικό δείγμα πολύ με χαλάει.... Ιδίως σε νεοσύστατες μπαντες
Άβαταρ μέλους
Bersekeros

Re: BLOODORN (INT) - Let The Fury Rise (2024)

Δημοσίευση από Bersekeros »

Κάντε την καρδιά σας πέτρα :D και υπομονή μέχρι την άλλη Παρασκευή 2/2/2024, για να ακούσουμε τι θα ακούσουμε.
The first foretaste in the form of the single "Under The Secret Sign" will be released on February 2nd.
Άβαταρ μέλους
Zippo190

Δημοσίευση από Zippo190 »

Mamercus έγραψε: Τετ 24 Ιαν 2024, 21:32 Ok, να πω κι εγώ την απορία μου;

Ποιοί στο καλό είανι οι Bloodorn (φίλε @aorpanos72 σού ξέφυγε ένα παρπάνω D νομίζω) που μοστράρουν εξώφυλλο ενώ δεν έχουμε ακούσει ούτε νότα τους;

Δε μειώνω το γκρουπ μουσικά. Αλλά όλο αυτό το μαρκετίστικο γλέντι ΧΩΡΙΣ να έχουμε ακούσει καν δέιγμα δουλειάς, εσάς δεν σάς τη σπάει συνφορουμίτες;

Και συγνώμη, προσωπική γνώμη, δεν μου άρεσε καν το εξώφυλλο.

Ελπίζω ότι το συγκρότημα θα στέκει ψηλά στο πραγματικό ζητούμενο που είναι η μουσική.
έτσι γίνεται σήμερα, φτιάχνεις hype χωρίς μουσική: εξώφυλλο, δηλώσεις συντελεστών, βίντεο στο γιουτιούμπ και προετοιμάζεις το κόσμο για αυτό που έρχεται.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Δημοσίευση από CountRaven »

Μέχρι να βγει το single πάρτε μερικά info ακόμα:

Bloodorn is a new Power Metal band featuring Nils Courbaron on guitar (Sirenia , DROPDEAD CHAOS) , Francesco Saverio Ferraro on bass (Freedom Call Official , Vexillum), @Michael Brush (@Sirenia) on drums and YOURS TRULY on vocals.

Influenced by bands such as GAMMA RAY, ANGRA and BEAST IN BLACK, the band also draws on some elements from the extreme metal scene. BLOODORN's music is very fast and technical, sometimes even brutal, but also very melodic and catchy: Extreme Power Metal!

The name Bloodorn is combining the infamous Viking torture killing method Blôdörn also known as Blood Eagle and the English word BLOOD. In the band's universe the BLOODORN is like a REAPER - an unstoppable monster ready to kill and destroy everything in it's path.

For this reason, the band has signed a worldwide deal with Reaper Entertainment.

Flori from REAPER ENTERTAINMENT adds:
"When Nils played the album for me, I was immediately excited about it. High-speed power metal, interspersed with modern and brutal parts. I had never heard anything like it before and knew immediately that we had to release it through Reaper. Especially since the Reaper and the Bloodorn are obviously the same character... haha. Look forward to a unique album with a lot of melody, but also extreme heaviness! Welcome to the family, Bloodorn!"

Battles begin, stay tuned for more news and updates 👊
Συνημμένα
FB_IMG_1706505446993.jpg
FB_IMG_1706505446993.jpg (49.4 KiB) Προβλήθηκε 355 φορές
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Mamercus

Δημοσίευση από Mamercus »

Μετά το εξώφυλλο, το...snippet!

Έχε χάρη που γουστάρω τη φωνάρα του Mike και που το πράμα είναι σκέτη γροθιά, ασυγκράτητη ορμή και καλοζυγισμένη δύναμη, αλλιώς θα ξανάκραζα για τις μοντερνιές...

Ιδού:
"The music you listen to becomes the soundtrack of your life." Jimi Hendrix
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Bersekeros

Δημοσίευση από Bersekeros »

BLOODORN's music is very fast and technical, sometimes even brutal, but also very melodic and catchy: Extreme Power Metal!
Supersonic ταχύτητες. Μου άρεσαν όμως και τα σημεία που πέφτουν κάπως οι ταχύτητες.
Η φωνή είναι ωραία και ταιριαστή.

Τα βιντεοκλίπ πλέον, πολλές φορές δεν μπορώ να τα παρακολουθήσω.
Πολλές και γρήγορες εναλλαγές της εικόνας....
Αποσπάνε τόσο την προσοχή, που έχω την εντύπωση ότι δεν ακούω το τραγούδι και χρειάζεται οπωσδήποτε να το ξανακούσω.
Έτσι προτιμώ να το ακούω, χωρίς να βλέπω, για να το εμπεδώσω.

Η μελωδία του τραγουδιού είναι όμορφη και νομίζω ότι πρόκειται για ένα καλό, ποιοτικό τραγούδι, ευρωπαϊκού power metal.
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Μου άρεσε και εμένα το πρώτο δείγμα.
Άβαταρ μέλους
Zippo190

Δημοσίευση από Zippo190 »

χαριτωμένο.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
aorpanos72

Euro Power........NEXT
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”