ARDUINI/BALICH (USA) - Dawn of Ages (2017)

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Mamercus

ARDUINI/BALICH (USA) - Dawn of Ages (2017)

Δημοσίευση από Mamercus »

Δεν υπάρχει review γι' αυτό στο webzine μας.

Δεν υπήρχε καν τόπικ στο φόρουμ.

Λοιπόν, όχι στη φρουρά μου.

Εικόνα

O λατρεμένος μου ΕΚΤΟΣ ΓΑΛΑΞΙΑΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ κιθαροσυνθέτης Victor Arduini των πρώιμων Fates Warning και των Entierro
κι η ΜΟΡΦΗ των Argus με την ΥΠΕΡΑΔΙΑΝΟΗΤΗ ΑΛΦΑ ΜΕΗΛ φωνάρα, Butch Balich
φτιάξαν πριν μια επταετία ένα τρίο μαζί με τον Chris Judge στα τύμπανα
για να βγάλουν ΕΝΑ κι ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΜΟΝΑΔΙΚΟ σε ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑ άλμπουμ με τίτλο Dawen of Ages.

Από τα πλέον αγαπημένα μου άλμπουμ όλων των εποχών, ειδών και εποχιακών ειδών μαζί
- Prog/Doom όπως μονάχα οι ΗΠΑ θα γεννοβολούσαν
για να το πω επιστημονικά:
και Γ Α Μ Ω τα κοσμοαστρικά Ε Π Η !

Κυκλοφόρησε από τη Cruz del Sur και στο διπλό βινύλιο θα απολαύσετε διασκευές από URIAH HEEP και BLACK SABBATH.

Εικόνα

Καλώ τους πάντες και τις πάντισες!
Καλώ τον @CountRaven γιατί πρέπει να καλέσει όλους τους ντουμάδες του πολλαπλού σύμπαντος!

Όποιος δεν το έχει ακούσει -δε νομίζω ότι υπάρχει τέτοιος εδώ μέσα, αλλά λέμε τώρα- τον ΦΘΟΝΩ!

Είσαι έτοιμος/η συνφορουμίστη/τρια;

ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΙΔΙΟΣ/Α ΜΕΤΑ ΑΠ' ΑΥΤΟ:
"The music you listen to becomes the soundtrack of your life." Jimi Hendrix
Άβαταρ μέλους
Priamos

Re: ARDUINI/BALICH (USA) - Dawn of Ages (2017)

Δημοσίευση από Priamos »

εχμ..Αποφεύγω να κάνω τον "party pooper", αλλά εδώ ταιριάζει... :D :P Αγοράστηκε (ούτε καν θυμάμαι με ποια κριτήρια) , ακούστηκε μετά βίας μια φορά και έφυγε με συνοπτικές διαδικασίες σε τραμπα με τον Τραμπακουλα. Όταν το βλέπω , μου προκαλεί κάτι σε δυσάρεστες αναμνήσεις μέχρι ανακάτεμα στο στομάχι... :korn3: Λογικά κάποιο κομμάτι θα είχα ακούσει και το πήρα, αλλά πλέον το έχω διαγράψει από τη μνήμη μου μετά την τραυματική εμπειρία της βαρετοτατης ακρόασης του άλμπουμ. Σαν συνιστώ να αποφύγετε κι εσείς ακρόαση του άλμπουμ τη νύχτα, ειδικά αν είστε φορτηγατζηδες , πιλότοι ή χειρουργοί.
Race of Cain, ascend to heaven,
And cast God down upon the earth!
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Δημοσίευση από CountRaven »

Μη μου στεναχωριείτε τον @Mamercus !!!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Mamercus

Priamos έγραψε: Παρ 02 Φεβ 2024, 23:42 εχμ..Αποφεύγω να κάνω τον "party pooper", αλλά εδώ ταιριάζει... :D :P Αγοράστηκε (ούτε καν θυμάμαι με ποια κριτήρια) , ακούστηκε μετά βίας μια φορά και έφυγε με συνοπτικές διαδικασίες σε τραμπα με τον Τραμπακουλα. Όταν το βλέπω , μου προκαλεί κάτι σε δυσάρεστες αναμνήσεις μέχρι ανακάτεμα στο στομάχι... :korn3: Λογικά κάποιο κομμάτι θα είχα ακούσει και το πήρα, αλλά πλέον το έχω διαγράψει από τη μνήμη μου μετά την τραυματική εμπειρία της βαρετοτατης ακρόασης του άλμπουμ. Σαν συνιστώ να αποφύγετε κι εσείς ακρόαση του άλμπουμ τη νύχτα, ειδικά αν είστε φορτηγατζηδες , πιλότοι ή χειρουργοί.
Έχω διαπιστώσει ότι είναι ολίγον love/hate. Me love, you hate, φίλε @Priamos ! :D
Εμένα, όντως μου χαρίζει ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΩ, κάτι μοναδικά επικό που δεν το βρίσκω σε άλλον δίσκο.
Άβαταρ μέλους
Mamercus

CountRaven έγραψε: Κυρ 04 Φεβ 2024, 08:27 Μη μου στεναχωριείτε τον @Mamercus !!!
Κολοκυθόπιτα να κεράσω; :D

Όλη η υποκειμενικότητα του κόσμου χωρά σε οτιδήποτε εκτός από τους Manowar - με δαύτους, μόνο ωμή αλήθεια αντικειμενικιά!
Άβαταρ μέλους
Priamos

Δημοσίευση από Priamos »

CountRaven έγραψε: Κυρ 04 Φεβ 2024, 08:27 Μη μου στεναχωριείτε τον @Mamercus !!!
Δεν μασάει! Αφού ακούει ολόκληρο το άλμπουμ, είναι σκληροπετσος! :D :P

@Mamercus μετά την κριτική/περιγραφή που έκανες σχεδόν ψήθηκα να το ξαναακούσω μήπως παρεξήγησα, αλλά ... φοβάμαι! :D
Race of Cain, ascend to heaven,
And cast God down upon the earth!
Άβαταρ μέλους
Mamercus

Priamos έγραψε: Κυρ 04 Φεβ 2024, 10:34
Δεν μασάει! Αφού ακούει ολόκληρο το άλμπουμ, είναι σκληροπετσος! :D :P

@Mamercus μετά την κριτική/περιγραφή που έκανες σχεδόν ψήθηκα να το ξαναακούσω μήπως παρεξήγησα, αλλά ... φοβάμαι! :D
Κριτική δεν μπορώ να κάνω γιατί είμαι αντικειμενικός όσο ρεφερί σε τοπικό Κολομβίας που σφυρίζει ομάδα του Καρτέλ!
Από περιγραφή....μάλλον κάτι καταφέρνω, όπως φαίνεται!
Μη σκιάζεσαι! Βάλτο κι ο συνειρμικός φλοιός σου θα σου πει αν πρέπει να το απωθήσεις φορέβα ή αν θα ξεμείνει φοβέρα!
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Δημοσίευση από CountRaven »

Έχει κολοκυθόπιτα το τόπικ οπότε πάει προς την σωστή τροπή όπως κάθε τόπικ που σέβεται τον εαυτό του στο χωριό μας.

Απλά περιμένω και τον @aorpanos72 να γράψει και αυτός κάτι για μάσα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
aorpanos72

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Κολοκυθόπιτα και Manowar στην ίδια πρόταση.....Είμαι στο σωστό φόρουμ.
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
Bersekeros

Δημοσίευση από Bersekeros »

aorpanos72 έγραψε: Κυρ 04 Φεβ 2024, 11:42 Κολοκυθόπιτα και Manowar στην ίδια πρόταση.....Είμαι στο σωστό φόρουμ.
Θα προτείνω "Οσομπούκο με Ταλιατέλες".
Πολύ καλός συνδιασμός.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”