BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από Priamos »

Αγόρασα και άκουγα προσφάτως το Messenger (wardrum) που το είχα ψιλοαγνοησει όταν βγήκε. Χωρίς να ισχυριζομαι ότι το "γάμησε" το άλμπουμ ο Παπαδόπουλος, σίγουρα οι ενοχλητικές συνεχείς "κοριτσίστικες" τσιριδες του είναι από τα αδύναμα σημεία του εν λόγω πολύ καλού μελωδικού άλμπουμ. Οπότε πιστεύω ότι ο box έχει ένα point.
Surreal Killer
White Wolf

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από White Wolf »

Το Cry out for a hero ειναι πολυ καλο.
Τον τραγουδιστη δεν θα τον σχολιαζα καν μιας και ταιριαζει μια χαρα σε αυτο που ακουω.

Οσο για τους Wardrum, μονο Piero Leporale. Μετα το χαος.
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

[mention]Zippo190[/mention] τις προάλλες 'κρατήθηκα' να μην σχολιασω περαιτέρω αλλά τωρα δε γίνεται... Οταν πρωτοείδα και άκουσα τον 'Marilyn Manson' της Ελλάδας που κάνει τοοοση επιτυχία απλα εφριξα !!!!!!!
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από rbrigade »

Που προέκυψε το ''Marylin Manson της Ελλάδας'';
Άβαταρ μέλους
starchild
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Τετ 10 Ιαν 2018, 17:05

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από starchild »

Ποιος κτηνιατρος διασταυρωσε Edguy με Nightwish?
Αν και οι μπαντες αυτες μεμονωμενες μου αρεσουν, θα προσπερασω τη μιξη τους
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από rbrigade »

LuciferSteele έγραψε: Σάβ 09 Φεβ 2019, 09:44 αφέσου στην αγκάλη της ένοχης απόλαυσης!
Το σχόλιό σου είναι της ίδιας συνομοταξίας με τα τελευταία post από αυτό το topic
viewtopic.php?f=8&t=1217&p=24123#p24123
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

rbrigade έγραψε: Σάβ 09 Φεβ 2019, 17:06 Που προέκυψε το ''Marylin Manson της Ελλάδας'';
Οταν τους πρωτοακουσα είχα μια δυσκολία στο να ξεχωρισω αν τραγουδαγε γυναίκα Η αντρας... Ακολούθησε και το βίντεο και το πρώτο που μουρθε στο μυαλό ηταν αυτό... Ισως κανω λάθος.. Απλα εξέφρασα αυθόρμητα τη γνωμη μου... Εαν τον προσεβαλλα ζητώ συγνώμη...
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από rbrigade »

Και τι είμαι εγώ, ξάδερφός του για να προσβληθώ; Άσε που είμαι ο πρώτος που τον κράζει. Απλά μου φάνηκε περίεργη η σύγκριση.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από Zippo190 »

αυτές οι συγνώμες δεν πρέπει να συνοδεύονται με ένα πακέτο όπως στην τηλεοπτική εκπομπή;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

Zippo190 έγραψε: Κυρ 10 Φεβ 2019, 09:40 αυτές οι συγνώμες δεν πρέπει να συνοδεύονται με ένα πακέτο όπως στην τηλεοπτική εκπομπή;
Σωστά!!! :D :D :D
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από rbrigade »

Άσε φίλε, άμα σκάσει πακέτο είμαστε για εγκεφαλικά... Χώρια τα τηγάνια που θα φάμε από την σύζυγο μέχρι να αποδειχτεί ότι δεν πρόκειται για εξώγαμο...
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από rbrigade »

Επειδή θα τρελαθώ, [mention]LuciferSteele[/mention], αυτό το πράγμα δεν είναι αισχρό;

Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από Zippo190 »

rbrigade έγραψε: Δευ 11 Φεβ 2019, 00:07 Επειδή θα τρελαθώ, @LuciferSteele, αυτό το πράγμα δεν είναι αισχρό;

rbrigade μου, μην το ψάχνεις ο Luci έχει τυφλωθεί από τις πόπ μελωδίες. Μου θυμίζει την Καντακουζίνα στο επεισόδιο με τον Σάκη Ρουβά.

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
White Wolf

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από White Wolf »

Το ερωτημα ειναι προσωπικο στον Λουσι, αλλα, να πω την γνωμη μου...
Το ακουσα 2-3 φορες. Ειναι μια χαρα διασκευη,

Οποτε, μουσικα κρινωντας, ειναι καλο. Οχι κατι φοβερο, αλλα καλο.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από theBox »

Εχει την πολυτέλεια να είναι διασκευή και οχι original σύνθεση. Έτσι αποφεύγει τις περισσότερες βολές εναντίον της. Μια χάρα ειναι για να παιζει στο background την ωρα που ο χατζημεταλλάς μας βάζει τις κολώνιες για την βραδυνή σαββατιάτικη εξοδο του.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”