BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Κους-κους για τα άλμπουμ που γουστάρουμε.
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από Silenius »

Παιδιά το album είναι full εθιστικό. Οκ, αν ψάχνουμε για μεταλόμετρα δεν πιάνει ούτε δύο μονάδες στις δέκα, αλλά στην τελική και τι έγινε; Θυμάμαι όταν μικρός ήθελα να δικαιολογήσω σε μη μεταλάδες φίλους κάτι που δεν ήταν metal, αλλά μου άρεσε, τους έλεγα "Δεν είναι metal αλλά έχει metal feeling" χαχαχα. Και αυτή η φράση έμεινε. Ε λοιπόν, σκεφτείτε στο Beast In Black που έχει και metal στοιχεία! Η χαρά της ξεδιάντροπης αποθέωσης! Πάντως πέρα από όλα, ενώ είναι εθιστικότερο από το ντεμπούτο, το 1ο τους μου άρεσε ένα κλικ παραπάνω. Το θεωρώ πιο "σοβαρό". Σε αυτό εδώ μου θυμίζουν λίγο την κλασική έκφραση του ΛΕ.ΠΑ. "Βασανιστείτε"! χαχαχα
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ABBA goes metal και μας αρέσει! για αυτό που είναι και τίποτα άλλο. αγνή διασκέδαση.
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8763
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από Zippo190 »

LuciferSteele έγραψε: Κυρ 24 Φεβ 2019, 14:48 ABBA goes metal και μας αρέσει! για αυτό που είναι και τίποτα άλλο. αγνή διασκέδαση.
Ο Luci/le όταν άκουσε BiB για πρώτη φορά:

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από rbrigade »

Από τα διάφορα πράγματα που συμβαίνουν σε αυτόν τον δίσκο - σούπερ μάρκετ προτιμώ τα πιο συμμαζεμένα/σοβαρά κομμάτια που έχουν και αντίστοιχα μετρημένες ερμηνείες.



Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο Τσοβόλας άκουσε φετινό δίσκο... Φέτος; Παράξενο...
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8763
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από Zippo190 »

CountRaven έγραψε: Τρί 29 Οκτ 2019, 03:05 Ο Τσοβόλας άκουσε φετινό δίσκο... Φέτος; Παράξενο...
προφανώς ήθελε κάτι μγια να βάζει στα πιτσιρίκια του όταν παίζουν στον παιδότοπο.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από rbrigade »

Ξεχάστε αυτά που ξέρατε, σε λίγο καιρό θα νιώθετε την καυτή ανάσα μου. Είμαι μόλις 7 μήνες πίσω! Το 2020 έχω δεσμευτεί ότι θα κατουράω σε live χρόνο όλες τις αγαπημένες σας κυκλοφορίες!
White Wolf

BEAST IN BLACK - From Hell With Love

Δημοσίευση από White Wolf »

Δεν υπαρχει αλλος τροπος να εκφρασω τον θαυμασμο μου περα απο την ποταπη καρδουλα.
Προτεινω καινουργιο εικονιδιο με στα "γονατα στοματικο ερωτα".
Αυτο θελω να βαλω στο απο πανω ποστ του Τσοβολα...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Κυκλοφορίες”