Μπάντες που δεν έχουν έρθει Ελλάδα (και θέλουμε να δούμε)

«Ατζεντα» για τρέχουσες συναυλίες, reports, κανονίσματα κλπ.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Μπάντες που δεν έχουν έρθει Ελλάδα (και θέλουμε να δούμε)

Δημοσίευση από Vic »

Conception είχα πει στην αδερφή μου να κάνει κρούση για το Over the Wall αλλά τελικά παραιτήθηκε και δεν ξέρω από εκεί και πέρα αν θα ασχοληθούν άλλο οι επόμενοι.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Μπάντες που δεν έχουν έρθει Ελλάδα (και θέλουμε να δούμε)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Vic έγραψε: Τρί 20 Νοέμ 2018, 22:54 Οι Η.Ε.Α.Τ. έχουν ξανάρθει ;)
τώρα γιατί μου το έκανες αυτό... :D

Blazon Stone ίσως να μαζέψουν 200!

επίσης τι φάση με Over the Wall, καταραμένο είναι??
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Μπάντες που δεν έχουν έρθει Ελλάδα (και θέλουμε να δούμε)

Δημοσίευση από Vic »

Γιατί παίζει να είναι η μόνη μπάντα που έχω δει και θα ήθελες να δεις :P Kαι ακόμα νιώθω προδομένος από τα βιντεάκια στο Λας Βέγκας, την Χαβάη, δεν θυμάμαι πού! :D

To Οver the Wall γιατί καταραμένο; Η μοναδική μαλακία ήταν με τους Morgana που για ένα φεγγάρι δεν ήθελε να παίζει ο Τόνι και ήταν ακριβώς όταν είχαν συμφωνήσει να έρθουν! Η παραίτηση της αδερφής μου θα δείξει τι επίπτωση θα έχει (σίγουρα δεν θα έχω την ίδια ανάμειξη προσωπικά αλλά εντάξει, πρόλαβα να δω Wolf, Coroner, Diamond Head στην γειτονιά μου οπότε νιώθω πλήρης! :P ). Δεν ξέρω ποιος θα αναλάβει τώρα να προτείνει ονόματα και να συμβουλεύει επ'αυτών, ξέρω όμως ότι το πάνε για πολύ πιο modest πράματα (μάλλον...) και ότι η μια μέρα παίζει να είναι κάτι άσχετο από μέταλ ή σχεδόν άσχετο (δηλ. φασέικο στόνερ ή ροκ ή ό,τι). Αν μάθω ονόματα και μου επιτρέπεται θα ενημερώσω πάντως! :) Mπορεί και να πρόλαβε να περάσει η πρότασις για τους Conception, ποιος ξέρει!
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Μπάντες που δεν έχουν έρθει Ελλάδα (και θέλουμε να δούμε)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

H.E.A.T. έχω δεί δύο φορές σε Γερμανία και Βέλγιο αλλά πόνεσε που δεν τους είδα Κρήτη
σε ότι αφορά το φεστ, όλη την ώρα κάποιος φεύγει και κάποιος παραιτείται, γιαυτό το λέω

ον τόπικ Steel Panther!
τους έχω δεί 2 φορές Αγγλία, μία Γερμανία και μία Αμερική και απλά δεν χορταίνω. απορώ γιατί ποτέ δεν τους είδαμε εδώ
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Μπάντες που δεν έχουν έρθει Ελλάδα (και θέλουμε να δούμε)

Δημοσίευση από Vic »

Τι πόνεσε ρε που έχεις δει τα κεράτά σου ανάποδα; Πόνεσε λέει που δεν τους είδε τρίτη φορά! Χαχαχαχα! Μην αρχίσω κατάλογο πραγμάτων που έχω χάσει στην Ελλάδα, δεν τελειώνουμε ούτε μεθαύριο!

Θα μπορούσα να επεκταθώ για το OTW αλλά όχι δημοσίως! ;)
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Μπάντες που δεν έχουν έρθει Ελλάδα (και θέλουμε να δούμε)

Δημοσίευση από Xstroyer »

Ευτυχώς, αρκετά από αυτά που δεν έχουν εμφανιστεί στην Ελλάδα τα έχουμε δει στο εξωτερικό και νομίζω πως όσοι ταξιδεύουν και έξω, έχουν λίγα πράγματα που δεν έχουν δει από ενεργές metal μπάντες. Αυτό που μου έρχεται στο μυαλό ως top want-to-see αυτή τη στιγμή, είναι οι Conception.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Μπάντες που δεν έχουν έρθει Ελλάδα (και θέλουμε να δούμε)

Δημοσίευση από Zippo190 »

να τολμήσω να πω October 31;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
starchild
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Τετ 10 Ιαν 2018, 17:05

Μπάντες που δεν έχουν έρθει Ελλάδα (και θέλουμε να δούμε)

Δημοσίευση από starchild »

Zippo190 έγραψε: Πέμ 22 Νοέμ 2018, 11:10 να τολμήσω να πω October 31;
20 ατομα, 21 αν τυχει και ειμαι ευρωπη
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Μπάντες που δεν έχουν έρθει Ελλάδα (και θέλουμε να δούμε)

Δημοσίευση από Starman »

Θα ήθελα να δω Stormwitch, Chastain, Steel Prophet, Brainstorm και από κλασικό Hard Rock, Frank Marino, Blackfoot, Van Halen. Αν κάποιος από αυτούς έχει έρθει, χαμπάρι δε πήρα.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Μπάντες που δεν έχουν έρθει Ελλάδα (και θέλουμε να δούμε)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Starman έγραψε: Πέμ 22 Νοέμ 2018, 14:55 Θα ήθελα να δω Stormwitch, Chastain, Steel Prophet, Brainstorm και από κλασικό Hard Rock, Frank Marino, Blackfoot, Van Halen. Αν κάποιος από αυτούς έχει έρθει, χαμπάρι δε πήρα.
ρε σι θέλεις να δεις αυτή την φαρσοκωμωδία που λέγεται Blackfoot; Σαν tribute μπάντα είναι....
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Μπάντες που δεν έχουν έρθει Ελλάδα (και θέλουμε να δούμε)

Δημοσίευση από Starman »

Zippo190 έγραψε: Πέμ 22 Νοέμ 2018, 15:09
Starman έγραψε: Πέμ 22 Νοέμ 2018, 14:55 Θα ήθελα να δω Stormwitch, Chastain, Steel Prophet, Brainstorm και από κλασικό Hard Rock, Frank Marino, Blackfoot, Van Halen. Αν κάποιος από αυτούς έχει έρθει, χαμπάρι δε πήρα.
ρε σι θέλεις να δεις αυτή την φαρσοκωμωδία που λέγεται Blackfoot; Σαν tribute μπάντα είναι....
Έστω και έτσι, είναι απωθημένο πολλών χρόνων. Ξέρω και καταλαβαίνω τι εννοείς.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Μπάντες που δεν έχουν έρθει Ελλάδα (και θέλουμε να δούμε)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Starman έγραψε: Πέμ 22 Νοέμ 2018, 15:15
Zippo190 έγραψε: Πέμ 22 Νοέμ 2018, 15:09
Starman έγραψε: Πέμ 22 Νοέμ 2018, 14:55 Θα ήθελα να δω Stormwitch, Chastain, Steel Prophet, Brainstorm και από κλασικό Hard Rock, Frank Marino, Blackfoot, Van Halen. Αν κάποιος από αυτούς έχει έρθει, χαμπάρι δε πήρα.
ρε σι θέλεις να δεις αυτή την φαρσοκωμωδία που λέγεται Blackfoot; Σαν tribute μπάντα είναι....
Έστω και έτσι, είναι απωθημένο πολλών χρόνων. Ξέρω και καταλαβαίνω τι εννοείς.
απεναντίας τον Frank Marino θα ήθελα να τον δώ αλλά νομίζω ότι δεν είναι ενεργός πλέον. Επίσης ποτέ δεν κατάλαβα γιατί σε UtH και KiT εκθειάζονται οι Winterhawk και όχι ο Frank Marino.

Θα ήθελα να προσθέσω και Molly Hatchet.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Μπάντες που δεν έχουν έρθει Ελλάδα (και θέλουμε να δούμε)

Δημοσίευση από Starman »

Zippo190 έγραψε: Πέμ 22 Νοέμ 2018, 15:24 Επίσης ποτέ δεν κατάλαβα γιατί σε UtH και KiT εκθειάζονται οι Winterhawk και όχι ο Frank Marino.
Έτσι ακριβώς.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Μπάντες που δεν έχουν έρθει Ελλάδα (και θέλουμε να δούμε)

Δημοσίευση από rbrigade »

Blackfoot προφανώς ο Starman εννοούσε την άλλη εκδοχή με Charlie Hargrett και Bobby Barth
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Μπάντες που δεν έχουν έρθει Ελλάδα (και θέλουμε να δούμε)

Δημοσίευση από Starman »

Προφανώς εννοείς τους Warriors Pride. Εγώ θα ήθελα να ακούσω τους ύμνους τους ζωντανά και σίγουρα αυτοί είναι πιο κοντά στο original line up. Ο ινδιάνος είναι όμως αναντικατάστατος.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Συναυλίες & Events”