MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Συναυλίες που έγιναν το 2019.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Zippo190 έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 19:34 Ρε σεις περιμένετε να δείτε πως θα εξελιχθούν τα setlist και μετά αποφασίζετε.
Αφήστε το λαό να κάνει κουβέντα και να βγαλει τα σώψυχά του, σε φόρουμ είμαστε :woohoo: :nana: :woohoo: :nana: :hug:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από Vic »

Το σετλιστ είναι μέτριο έως κακό, για έναν φανμπόη είναι ΟΚ στην καλύτερη, μην πουλάτε παραμύθα μεταξύ μας. Βγάζουμε ασυζητιτί τα Brothers of Metal, Die with Honor, Hand of Doom, Swords in the Wind, House of Death, Sons of Odin, The Gods Made Heavy Metal.

Βάζουμε στην θέση τους: Secret of Steel, Defender, Mountains, Each Dawn I Die, Gates of Valhalla, Bridge of Death, Battle Hymn.

Πείτε μου τώρα με σοβαρότητα ότι δεν προτιμάτε ΛΥΣΣΑΣΜΕΝΑ το δεύτερο. Όχι απλά προτιμάτε, επαναλαμβάνω, προτιμάτε ΛΥΣΣΑΣΜΕΝΑ. Ε, μαζί με σας και ο πλανήτης και αυτοί που δεν κόβουν φλέβες για την μπάντα και μάλλον θα προσπεράσουν το λάιβ.

Έλα, μην γίνεστε Μεηντενάδες τώρα... μεταξύ μας είμαστε. Προσωπικά ένιωσα μια ανακούφιση. Τους έχασα το 2007, τους είδα στην ίσως χειρότερή τους συναυλία (1999) και ήθελα πολύ να δω αυτή, ειδικά όταν έμαθα ότι παίζανε το Secret of Steel (το αγαπημένο μου). Aλλά δεν γίνεται. Τώρα κάπως χρυσώθηκε το χάπι.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 664
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από Aphelian »

LuciferSteele έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 19:25 οι δίσκοι που τους εδραίωσαν, είναι άλλοι από αυτούς που νομίζετε
Αν με το εδραιωσαν εννοεις πουλησαν περισσοτερο, τοτε ναι. Κατα τ'άλλα οχι και παλι οχι.

Επισης απ'οτι φαινεται δυστυχως δεν πετυχε κανεις το Power of thy sword οσο ηταν πανω, μιλαμε για παρωδια και τρανταχτα λαθη, όχι μικροπραγματα.
Αυτα συγγνωμη,αλλά απο τους Manowar ΔΕΝ ΤΑ ΔΕΧΟΜΑΙ, δεν με νοιαζει που πηραν κιθαριστα απο τα Lidl, αυτες οι εμφανισεις ειναι πολυ μακρυα απο την μπαντα που εμαθε σε ολο τον κοσμο το ατσαλι και εχει στην πλατη της και 1000 Live.
Στους Warlord o Giles ειχε την φωνητικη αποδοση και σκηνικη παρουσια μιας βρεγμενης πετσετας και ο Τσαμης ηταν σαν τον θειο μου αλλα οι τυποι απειχαν απο τη σκηνη 20 χρονια και ειχες πολλα να συγχωρησεις. Εδω οχι.

Οσο τεραστια και συχνη ειναι η μιρλα στα θεματα Manowar, αλλο τοσο ειναι και το Gatekeeping
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Scrollkeeper έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 19:31
LuciferSteele έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 19:25 οι δίσκοι που τους εδραίωσαν, είναι άλλοι από αυτούς που νομίζετε
όχι, δεν θα πέσω στη λούμπα ντιμπέιτ του στυλ Μαρκολιν VS EDM :P :vegos:
Συγνώμη φίλε μου, αλλά καλύτερα να μη γίνονται τέτοια εξόφθαλμα γραμματικά λάθη!
Ντιμπέι είναι το σωστό!
DeletedUser

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από DeletedUser »

LuciferSteele έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 19:25 οι δίσκοι που τους εδραίωσαν, είναι άλλοι από αυτούς που νομίζετε
Αντε ρε παιδακι μου πεστα
Εχουμε κανει το μικροκοσμο ΜΑΣ κανονα
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3391
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από Priamos »

Kostello έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 22:01
LuciferSteele έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 19:25 οι δίσκοι που τους εδραίωσαν, είναι άλλοι από αυτούς που νομίζετε
Αντε ρε παιδακι μου πεστα
Εχουμε κανει το μικροκοσμο ΜΑΣ κανονα
Ρε αυτοι καλα κανουν και παιζουν αυτα που γουσταρουν, οπως και μεις καλα κανουμε που δεν θα παμε αν δεν τα γουσταρουμε. Την ιδια ελευθερια επιλογων που εχουν αυτοι, εχουμε και μεις.
Surreal Killer
DeletedUser

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από DeletedUser »

Priamos έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 22:07
Kostello έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 22:01
LuciferSteele έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 19:25 οι δίσκοι που τους εδραίωσαν, είναι άλλοι από αυτούς που νομίζετε
Αντε ρε παιδακι μου πεστα
Εχουμε κανει το μικροκοσμο ΜΑΣ κανονα
Ρε αυτοι καλα κανουν και παιζουν αυτα που γουσταρουν, οπως και μεις καλα κανουμε που δεν θα παμε αν δεν τα γουσταρουμε. Την ιδια ελευθερια επιλογων που εχουν αυτοι, εχουμε και μεις.
Φυσικα, απλα οι Manowar παντα ελεγαν οτι επαιζαν για τους οπαδους τους και αυτο κανουν
ΑΥΤΑ θελουν, ΑΥΤΑ παιζουν
ΔΕ λεμε κατι αλλο με Τραμπ
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από rbrigade »

Σε μπάντες με μεγάλη δισκογραφία το σετλιστ έχει σημασία. Δηλαδή μπορεί να παίζει η ίδια μπάντα και να μιλάμε για άλλη συναυλία αναλόγως τις επιλογές. Ξαναλέω, αν ήμουν Αθήνα ή αν έρχονταν Θεσσαλονίκη θα πήγαινα ανεξαρτήτως setlist, αλλά το 2007 που νόμιζα ότι είχα την πολυτέλεια της επιλογής (δε βαριέσαι, τους βλέπω και άλλη φορά) την πάτησα, έπαιξαν αυτά που θα γούσταρα εγώ να ακούσω.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Re: MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από castledemon »

LuciferSteele έγραψε:αυτό με τους Manowar και την αιώνια γκρίνια δεν θα το καταλάβω ποτέ, μιλάμε για μίρλα που κάνει την κρεββατομουρμούρα να μοιάζει με νανούρισμα αγγέλων
Δηλαδή επιτρέπεται η γκρίνια σε όλες τις άλλες μπάντες αλλά όχι στους Manowar? Όπως θα διαμαρτυρηθω για ένα κακό Live ή setlist πχ για τους Virgin Steele έτσι θα κάνω και για τους Manowar. Η διαφορά των Manowar σε αυτόν τον τομέα σε σχέση με τις άλλες μπάντες είναι ότι επαναλαμβανουν τις ίδιες παπαριες, οπότε η διαρκής γκρίνια είναι αναμενόμενη
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Kostello έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 22:01
LuciferSteele έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 19:25 οι δίσκοι που τους εδραίωσαν, είναι άλλοι από αυτούς που νομίζετε
Αντε ρε παιδακι μου πεστα
Εχουμε κανει το μικροκοσμο ΜΑΣ κανονα
Παίδες δεν γίναμε οπαδοί των MANOWAR το 2002 με το "Warriors of the World" που αποτελεί σχεδόν το 1/3 του setlist που παρουσιάζεται μέχρι τώρα. Και σίγουρα δεν είμαι μόνο ένας που το πιστεύει αυτό. Με μια πορεία 3+ δεκαετιών και 10+ κυκλοφορίων (βάζω κ τα remake μέσα), θεωρώ πως οι επιλογές έπρεπε να είχαν "απλωθεί" περισσότερο στο χρόνο. Αν αυτό θεωρείται τόσο κολληματικό και εγκλωβισμένο στο μικρόκοσμο μιας μικρής μερίδας οπαδών, πάω πάσο.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
White Wolf

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από White Wolf »

LuciferSteele έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 19:27
Corum Jhaelen Irsei έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 19:11 Να απαντησω, ειδικα, δεν παω μια συναυλια μονο και μονο για να ακουσω τα κομματια που μου αρεσουν περισσοτερο.
Παω για να ακουσω ομως κομματια που μου αρεσουν. Και απο το σετ λιστ τα κομματια ΔΕΝ μου αρεσουν.
Οχι περισσοτερο, ουτε λιγοτερο. Δεν μου αρεσουν τελος. Εξαιρουνται 5 απο αυτα.

Και οχι, δεν χρωσταω στους Manowar ουτε σε καμια μπαντα τιποτα. (εκτος των Ανωριμων)
δηλαδή από το σετ υπάρχουν 13 (!!!) κομμάτια που ΔΕΝ σου αρέσουν! :fpalm: :fpalm: :fpalm:
το ξερω οτι τα ψωμια της σχεσης μας ειναι λιγα, αλλα ναι μαναρι μου, ειναι 13 κομματια που ΔΕΝ μου αρεσουν.
Και τα 5 που μου αρεσουν δεν ειναι στο τοπ 10 μου απο Μανογουορ. Οποτε για εμενα, ειναι ενα παρα πολυ κακο σετ λιστ.
Και το εισιτηριο να μου μεινει δεν θα κατεβω.

Τεσπα, ειναι παρα πολυ απλο. Κανεις δεν θελει διπλα του σε ενα λαιβ καποιον που βαριεται.
Και ειμαι απολυτα σιγουρος οτι θα βρεθει καποιος να με αντικαταστησει επαξια.
White Wolf

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από White Wolf »

jimmyhmhm έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 10:38 Φίλε Corum Jhaelen Irsei, άσε τις λαλακίες κι έλα να νιώσεις, ίσως για τελευταία φορά, το ΑΛΗΘΙΝΟ ΑΤΣΑΛΙ.
Προσωπικά, εισιτήριο έχω προμηθευτεί εδώ και κανένα μήνα από τη viva, κι έχω ήδη φροντίσει για τα μεταφορικά από Ηράκλειο.
Μία φορά τους έχω ξαναδεί, το 2007, και μπορώ να πω πως ήταν σαν όνειρο. Ίσως το πιο δυνατό live που έχω ζήσει ποτέ μου.
Άσχετο, αλλά με την εκτύπωση από το viva όπου φαίνεται ο αριθμός του εισιτηρίου, είναι ΟΚ; Ή να κρατώ σπαθί και τσεκούρι για τους securitάδες;
Αδερφε, δε φανταζεσαι ποσο θα ηθελα να αφησω τις μαλακιες και να ερθω, αλλα δεν θα μπορεσω.
Θα πρεπει να αλλαξουν αρκετα πραγματα για να κατεβω και η γενικοτερη εμπειρια δειχνει οτι δεν θα αλλαξει τιποτα.
Οσο για το ΑΛΗΘΙΝΟ ΑΤΣΑΛΙ, θα μου επιτρεψεις να πω οτι βρισκεται και αλλου και πολυ πιο καυτο.
Αμεσως αμεσως σε αλλα κομματια των Manowar. Αλλα εννοειται και σε αλλες μπαντες...

Σε ευχαριστω για την καλοπροαιρετη παροτρυνση και σου ευχομαι να περασεις καταπληκτικα!!!

Υ.Γ. Αυτο που ειπες για το Βιβα και τον αριθμο του εισιτηριου δεν το καταλαβα. Να κρατας σπαθι και τσεκουρι ετσι και αλλιως παντως.
White Wolf

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από White Wolf »

Vic έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 19:49 Βάζουμε στην θέση τους: Secret of Steel, Defender, Mountains, Each Dawn I Die, Gates of Valhalla, Bridge of Death, Battle Hymn.
Συγνωμη, μπορω να βαλω και το Dark Avenger;
DeletedUser

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από DeletedUser »

Scrollkeeper έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 22:54
Kostello έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 22:01
LuciferSteele έγραψε: Τετ 27 Φεβ 2019, 19:25 οι δίσκοι που τους εδραίωσαν, είναι άλλοι από αυτούς που νομίζετε
Αντε ρε παιδακι μου πεστα
Εχουμε κανει το μικροκοσμο ΜΑΣ κανονα
Παίδες δεν γίναμε οπαδοί των MANOWAR το 2002 με το "Warriors of the World" που αποτελεί σχεδόν το 1/3 του setlist που παρουσιάζεται μέχρι τώρα. Και σίγουρα δεν είμαι μόνο ένας που το πιστεύει αυτό. Με μια πορεία 3+ δεκαετιών και 10+ κυκλοφορίων (βάζω κ τα remake μέσα), θεωρώ πως οι επιλογές έπρεπε να είχαν "απλωθεί" περισσότερο στο χρόνο. Αν αυτό θεωρείται τόσο κολληματικό και εγκλωβισμένο στο μικρόκοσμο μιας μικρής μερίδας οπαδών, πάω πάσο.
Οχι, δε γιναμε απο αυτο, αλλα η μεγαλη πλειοψηφια που αγοραζει και στηριζει τη μπαντα εγινε (και απο το Kings of Metal προφανως)
Αυτο ειναι ΓΕΓΟΝΟΣ και ΑΥΤΟ θεωρησα "κολληματικό και εγκλωβισμένο στο μικρόκοσμο μιας μικρής μερίδας οπαδών", οχι το αν θα επρεπε να ειναι πιο αντιπροσωπευτικο το σετ, αν θα ηθελα/ες/ε κτλ κτλ αλλα κομματια ειναι ΑΛΛΗ κουβεντα
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Επειδή δεν έχω καταλάβει για ποιο γεγονός μιλάμε κ βασιζόμαστε, αναφερόμαστε στο πως έκανε καλύτερες πωλήσεις από όλα τα υπόλοιπα άλμπουμ;
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο 2019”