MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Συναυλίες που έγιναν το 2019.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Stormbringer7 έγραψε: Δευ 17 Δεκ 2018, 14:50 Δεν ξερω αν πρεπει να χαρω Η να κλαψω...
ομοίως...
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από LuciferSteele »

castledemon έγραψε: Δευ 17 Δεκ 2018, 16:37 και αυτοι που κραζουν δε σημαινει οτι δεν ειναι οπαδοι.
Προσωπικα εχω απογοητευτεί πολύ μαζί τους και τις 3 φορές που τους είδα.
Αλλά πήρα εισιτήριο γιατί πάνε 10 χρόνια από την τελευταία φορά, είναι και Final Battle (υποτιθεται).
Το πιο πιθανο ειναι να φυγω παλι απογοητευμενος και να τους μουντζώνω.
Μια τοις χιλίοις όμως να με διαψέυσουν.... μία.... γι'αυτο αγορασα το εισιτηριο... οσο ζω ελπιζω (βουρκωμενα ματια, υψωμενες γροθιές, crown and the ring να παίζει στο background και τα cheerios στο μπωλ προλαβαν και μούλιασαν μεχρι να γραψω αυτο το post, πρεπει να κανω αλλα)
ποιες ήταν οι 3 αυτές φορές αν επιτρέπεται?
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από castledemon »

Η πρωτη φορά ήταν στον Άγιο Κοσμά το '99 (Adams σε μεγαλα κεδια αλλά μετριο σετ λιστ, απειρο μπλα μπλα Demaio)
Η τελευταία ηταν στη Βουλγαρία μία μερα πριν το Big4, οπου ανοιξαν για τους Rammstein το 2010 (μικρό σετ, μιση ωρα μπλα μπλα, μιση ωρα μουσικη, εκ των οποιων μια διασκευη στο Heaven And Hell !!!! 5 τραγουδια συνολικά!!!!!!!!!! )
Σπάω το κεφάλι μου αλλά δε θυμαμαι ποτε τους ξαναείδα στο ενδιάμεσο... θα πρεπει να τσεκαρω τα εισιτηρια μου.
Θυμάται κανείς ποιες αλλες φορες εχουν ερθει;
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από Starman »

castledemon έγραψε: Δευ 17 Δεκ 2018, 19:29 Σπάω το κεφάλι μου αλλά δε θυμαμαι ποτε τους ξαναείδα στο ενδιάμεσο... θα πρεπει να τσεκαρω τα εισιτηρια μου.
Θυμάται κανείς ποιες αλλες φορες εχουν ερθει;
Ενδιάμεσα είχαν έρθει το 2007 στο March Metal Day στον Αγιο Κοσμά, στην καλύτερη για μένα εμφάνισή τους στη χώρα μας.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Starman έγραψε: Δευ 17 Δεκ 2018, 19:43 Metal Day στον Αγιο Κοσμά, στην καλύτερη για μένα εμφάνισή τους στη χώρα μας.
Αυτό το είχα χάσει λόγω γαστρεντερίτιδας :mad: :mad: :mad: :mad:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από Starman »

Scrollkeeper έγραψε: Δευ 17 Δεκ 2018, 19:46
Starman έγραψε: Δευ 17 Δεκ 2018, 19:43 Metal Day στον Αγιο Κοσμά, στην καλύτερη για μένα εμφάνισή τους στη χώρα μας.
Αυτό το είχα χάσει λόγω γαστρεντερίτιδας :mad: :mad: :mad: :mad:
Και μας σερπαντίνα μας πήγε με τέτοια εμφάνιση και setlist. :D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Μιλάμε πλυντήριο χααχχα :P
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από Xstroyer »

castledemon έγραψε: Δευ 17 Δεκ 2018, 19:29 Η πρωτη φορά ήταν στον Άγιο Κοσμά το '99 (Adams σε μεγαλα κεδια αλλά μετριο σετ λιστ, απειρο μπλα μπλα Demaio)
Η τελευταία ηταν στη Βουλγαρία μία μερα πριν το Big4, οπου ανοιξαν για τους Rammstein το 2010 (μικρό σετ, μιση ωρα μπλα μπλα, μιση ωρα μουσικη, εκ των οποιων μια διασκευη στο Heaven And Hell !!!! 5 τραγουδια συνολικά!!!!!!!!!! )
Σπάω το κεφάλι μου αλλά δε θυμαμαι ποτε τους ξαναείδα στο ενδιάμεσο... θα πρεπει να τσεκαρω τα εισιτηρια μου.
Θυμάται κανείς ποιες αλλες φορες εχουν ερθει;
Στη Σόφια ήμουν και εγώ. Ήταν μια ημέρα μετά το Big 4 (όχι πριν) και είχαν παίξει 7 κομμάτια (6 + τη διασκευή), αλλά έτσι κ αλλιώς είχαν μικρό σετ (φεστιβάλ ήταν) και δεν είχαν μισή ώρα μπλα μπλά... Το μπλά μπλά ήταν επειδή δεν τους είχαν αφήσει να πουλήσουν το merch που ήθελαν και τους τα έχωσαν στη σκηνή.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από castledemon »

εχεις δικιο, τη δευτερη μερα ηταν.
Ηταν πολύ μικρό το σετ. Ο DeMaio ρε συ αν δεν γκρινιαζε για τα CD και την χήρα του Dio θα εβρισκε κατι αλλο να πει. Παντα αυτο κανει, του αρεσει ο ηχος της φωνης του, γι'αυτο και μπαρμπαλάει συνέχεια, εξού και τα spoken words tours
Και μονο που ειχαν τοσο λιγο χρονο να παιξουν επρεπε να σεβαστουν τους οπαδους τους, να το βουλωσουν &να παιξουν κανα τραγουδι ακόμα.
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από Celephais »

Εγώ βρίσκω πολύ ευχάριστα τα νέα για την προπώληση που ανέφερε ο Xstroyer. Έχω μιλήσει με γνωστούς που δεν το περίμενα με τίποτε να πάρουν εισιτήριο και όμως πήραν αμέσως. Νομίζω ότι η συνισταμένη είναι "αναγνωρίζουμε ότι οι Manowar είναι πολύ μεγάλο συγκρότημα, μάλλον είναι η τελευταία φορά που έρχονται, το εισιτήριο είναι πολύ προσιτό, γιατί να λείπουμε από μια τέτοια μεγάλη συναυλία". Πιστεύω μπορεί να χτυπήσει άνετα 15.000 εισιτήρια, μακάρι και 20.000. Για διάφορους λόγους έχω δει μόνο το κακό (λόγω εξωγενών παραγόντων) live του 1999. Είμαι σίγουρος ότι η αποδοσή τους θα είναι τουλάχιστον πολύ καλή.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από Zippo190 »

castledemon έγραψε: Δευ 17 Δεκ 2018, 20:37 εχεις δικιο, τη δευτερη μερα ηταν.
Ηταν πολύ μικρό το σετ. Ο DeMaio ρε συ αν δεν γκρινιαζε για τα CD και την χήρα του Dio θα εβρισκε κατι αλλο να πει. Παντα αυτο κανει, του αρεσει ο ηχος της φωνης του, γι'αυτο και μπαρμπαλάει συνέχεια, εξού και τα spoken words tours
Και μονο που ειχαν τοσο λιγο χρονο να παιξουν επρεπε να σεβαστουν τους οπαδους τους, να το βουλωσουν &να παιξουν κανα τραγουδι ακόμα.
καλά τα έλεγε ο DeMaio κάποιος έπρεπε να τα πεί αλλά κανείς δεν είχε το θάρρος. B)
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Re: MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από castledemon »

Zippo190 έγραψε:
castledemon έγραψε: Δευ 17 Δεκ 2018, 20:37 εχεις δικιο, τη δευτερη μερα ηταν.
Ηταν πολύ μικρό το σετ. Ο DeMaio ρε συ αν δεν γκρινιαζε για τα CD και την χήρα του Dio θα εβρισκε κατι αλλο να πει. Παντα αυτο κανει, του αρεσει ο ηχος της φωνης του, γι'αυτο και μπαρμπαλάει συνέχεια, εξού και τα spoken words tours
Και μονο που ειχαν τοσο λιγο χρονο να παιξουν επρεπε να σεβαστουν τους οπαδους τους, να το βουλωσουν &να παιξουν κανα τραγουδι ακόμα.
καλά τα έλεγε ο DeMaio κάποιος έπρεπε να τα πεί αλλά κανείς δεν είχε το θάρρος. B)
Υπάρχουν πολλά μέρη και media να τα πει. Όχι στο σανιδι που θα έπρεπε να παίζει μουσική
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Το σανίδι είναι ο τόπος έκφρασης του κάθε καλλιτέχνη και οι Manowar πάντα πήγαιναν χέρι χέρι με πολλά άλλα πράγματα πέραν της μουσικής σε ότι αφορά το stage presence τους
συναυλία Manowar χωρίς λόγο ή λογύδριο του Αρχηγού δε νοείται συναυλία .-
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από trigger »

LuciferSteele έγραψε: Τετ 19 Δεκ 2018, 18:43 Το σανίδι είναι ο τόπος έκφρασης του κάθε καλλιτέχνη και οι Manowar πάντα πήγαιναν χέρι χέρι με πολλά άλλα πράγματα πέραν της μουσικής σε ότι αφορά το stage presence τους
συναυλία Manowar χωρίς λόγο ή λογύδριο του Αρχηγού δε νοείται συναυλία .-
:~( :~( :~(
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

MANOWAR @ Πλατεία Νερού, Αθήνα 14/06/2019

Δημοσίευση από Coroner »

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο 2019”