FLOTSAM & JETSAM & HEATHEN live in Athens, 5 Ιουλίου 2020

Συναυλίες που έγιναν το 2020.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

FLOTSAM & JETSAM & HEATHEN live in Athens, 5 Ιουλίου 2020

Δημοσίευση από apeitharxos »

Μέσα στην καλοκαιρινή ραστώνη, θα έχουμε και τέτοια...

Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

FLOTSAM & JETSAM & HEATHEN live in Athens, 5 Ιουλίου 2020

Δημοσίευση από Coroner »

Live-αρα!!!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

FLOTSAM & JETSAM & HEATHEN live in Athens, 5 Ιουλίου 2020

Δημοσίευση από CountRaven »

Πωωωω
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

FLOTSAM & JETSAM & HEATHEN live in Athens, 5 Ιουλίου 2020

Δημοσίευση από Vic »

Αυτό ακριβώς: "πωωωωωωω"

Οι Φλότσαμ είναι απωθημένο, τους είδα για 35 λεπτά στα Χανιά που φάνηκε σαν πορδοσεκόντ και μάλιστα κατέβηκαν νωρίς για να παίξουν οι Wotan, δεν έχω ξαναγίνει πιο μπαρούτι στην ζωή μου σε λάιβ, με έπνιγε η αδικία και να έχω τους ΛΑΤΡΕΜΕΝΟΥΣ μπροστά μου σε τεράστια φόρμα (Eric AK θαύμα της φύσης να τα δίνει όλα) και το σετλιστ ονείρωξη και να το στερούμαι. Δεν ξέρω πώς θα τα καταφέρω που να πάρει, σε λιγότερο από ένα μήνα να ξανανέβω Αθήνα (υπάρχει και ο Βασιλεύς)... γάμησέ τα...
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

FLOTSAM & JETSAM & HEATHEN live in Athens, 5 Ιουλίου 2020

Δημοσίευση από rbrigade »

Έπαιξαν οι Wotan πάνω από Flotsam;;;; Δεν είμαι καν οπαδός των Flotsam (απλά σεβασμός στα δύο πρώτα), αλλά δεν κρατιέμαι άλλο, που μας έχει φτάσει η κακογουστιά των νεοεπικάδων;;;;; Ποιο είναι το επόμενο βήμα, να ανοίγουν οι Omen για Eternal Champion;;;
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

FLOTSAM & JETSAM & HEATHEN live in Athens, 5 Ιουλίου 2020

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

apeitharxos έγραψε: Τετ 19 Φεβ 2020, 19:53 Μέσα στην καλοκαιρινή ραστώνη
Τι να που κ οι VOIVOD πέρυσι την εβδομάδα του 15αυγουστου :P
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

FLOTSAM & JETSAM & HEATHEN live in Athens, 5 Ιουλίου 2020

Δημοσίευση από apeitharxos »

Scrollkeeper έγραψε: Παρ 21 Φεβ 2020, 16:24
apeitharxos έγραψε: Τετ 19 Φεβ 2020, 19:53 Μέσα στην καλοκαιρινή ραστώνη
Τι να που κ οι VOIVOD πέρυσι την εβδομάδα του 15αυγουστου :P
Και Spirit Caravan μέσα στο κατακαλόκαιρο το '15, αν θυμάμαι καλά, Ιούνιο μήνα, αλλά αυτό δεν χανόταν...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

FLOTSAM & JETSAM & HEATHEN live in Athens, 5 Ιουλίου 2020

Δημοσίευση από Starman »

rbrigade έγραψε: Παρ 21 Φεβ 2020, 15:10 Έπαιξαν οι Wotan πάνω από Flotsam;;;; Δεν είμαι καν οπαδός των Flotsam (απλά σεβασμός στα δύο πρώτα), αλλά δεν κρατιέμαι άλλο, που μας έχει φτάσει η κακογουστιά των νεοεπικάδων;;;;; Ποιο είναι το επόμενο βήμα, να ανοίγουν οι Omen για Eternal Champion;;;
Δεν είναι θέμα μουσικού προσανατολισμού, αλλά σημεία των καιρών. Όποιος πουλάει περισσότερο σήμερα θα πάρει καλύτερη θέση σε μια περιοδεία ή σε ένα φεστιβάλ, ανεξαρτήτως ιστορίας και επιδραστικότητας. Εδώ είδαμε τους Accept support στους Sabaton σε ολόκληρη Ευρωπαϊκή περιοδεία. Τα παραδείγματα πολλά.
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

FLOTSAM & JETSAM & HEATHEN live in Athens, 5 Ιουλίου 2020

Δημοσίευση από Coroner »

Παντα αυτο δε γινοταν? Οποιος "πουλουσε" περισσοτερο, επαιζε πιο ψηλα? Τωρα βεβαια, τι σημαινει "περισσοτερες πωλησεις" μεταξυ Wotan και Flotsam ειναι μια αλλη κουβεντα.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

FLOTSAM & JETSAM & HEATHEN live in Athens, 5 Ιουλίου 2020

Δημοσίευση από Starman »

Coroner έγραψε: Παρ 21 Φεβ 2020, 19:05 Τωρα βεβαια, τι σημαινει "περισσοτερες πωλησεις" μεταξυ Wotan και Flotsam ειναι μια αλλη κουβεντα.
Ναι, εδώ ούτε εγώ μπορώ να δώσω μια εξήγηση. Μόνο ο διοργανωτής θα μπορούσε να μας διαφωτίσει.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

FLOTSAM & JETSAM & HEATHEN live in Athens, 5 Ιουλίου 2020

Δημοσίευση από LuciferSteele »

πακετάρα!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

FLOTSAM & JETSAM & HEATHEN live in Athens, 5 Ιουλίου 2020

Δημοσίευση από Vic »

Starman έγραψε: Παρ 21 Φεβ 2020, 19:10
Coroner έγραψε: Παρ 21 Φεβ 2020, 19:05 Τωρα βεβαια, τι σημαινει "περισσοτερες πωλησεις" μεταξυ Wotan και Flotsam ειναι μια αλλη κουβεντα.
Ναι, εδώ ούτε εγώ μπορώ να δώσω μια εξήγηση. Μόνο ο διοργανωτής θα μπορούσε να μας διαφωτίσει.
Aυτό έγινε στο Chania Rock Festival το 2015 (νομίζω). Είχε 2 σκηνές, μεγάλη και μικρή, οι Flotsam ήταν από τις πρώτες στην μεγάλη (αλλά πολύ νωρίς κατά τη γνώμη μου) και μετά ήταν οι Wotan στην μικρή. Οι Flotsam παίξανε 35 λεπτά, 30 ουσιαστικά μέχρι να ξεκαθαρίσει η φάση ότι "έχετε ένα κομμάτι να παίξετε ακόμα" και να γίνει η διαβούλευση για το ποιο θα είναι. Δεν ξέρω τι συνεννόηση είχε γίνει, είδα το σέτλιστ που είχαν ετοιμάσει και είχε μέσα άλλα τόσα όσα παίξανε, ΟΛΑ ΕΠΗ φυσικά από τα 2 πρώτα.

Όταν τους κατέβασαν πραγματικά δεν είχα ζεσταθεί ακόμα, ήμουν στον παράδεισο με μια ελαφριά ενόχληση ότι "είμαστε πολύ αραιά, ΝΤΡΟΠΗ" αλλά όταν είπαν ότι τελειώνουν δεν το πίστευα, νόμιζα ότι είχαν περάσει 10 λεπτά ξέρω γω. Και μετά βγήκαν οι Wotan απέναντι με τις περικεφαλαίες του Αστερίξ και όλα αυτά και ενώ δεν έχω τίποτα εναντίον τους γενικά, ω, είχα γίνει μπαρούτι λέμε, μεταλλοπατερισμός στα κόκκινα, "πού πάμε;", να σιχτιρίζω τα πιτσιρίκια που ήταν πλειοψηφία με μπλουζάκια Sabaton (headliners), να καταπίνω την χολή μου όση ώρα έπαιζε το πολύ αδιάφορο σετ του ο συμπαθέστατος κατά τα άλλα Gus G. και να σκέφτομαι ότι ήμουν *τόσο* κοντά να ακούσω το ομώνυμο από το Doomsday ή το I Live You Die, που παιδιά ΔΕΝ μπορώ να σας εξηγήσω τι σημαίνουν για μένα, είναι από τις αρχαιότερες μέταλ αναμνήσεις μου οι Flotsam, έρωτας παιδικός φουλ της ανατριχίλας κλπ. Τόσο κοντά αλλά όχι, να τηρηθεί το πρόγραμμα για τον Αστερίξ, το άοσμο χαρντ ροκ/πάουερ και το καρτούν μέταλ... Τουλάχιστον είχα την ευκαιρία να τους γνωρίσω, ειδικά τον Eric AK και τον Mike Gilbert που τους είχα μεγάλη αδυναμία, να εξομολογηθώ τον έρωτά μου κλπ, και φυσικά την μορφάρα τον Spencer που έπαιζε μπάσο στο θεϊκό Depths of Death των Sentinel Beast.

Φυσικά, με ψύχραιμη σκέψη αντιλαμβάνομαι ότι οι διοργανωτές σκέφτονται επαγγελματικά, να τηρηθεί το πρόγραμμα και αν έπαιξε καθυστέρηση φυσικά και θα την πληρώσουν οι προηγούμενοι και όχι οι επόμενοι... (όπως την πάτησαν οι Septic Flesh ας πούμε αν και αυτοί δεν το πήραν ψύχραιμα όταν τους κόψανε το σετ, οι Flotsam κύριοι). Aλλά όσο νά'ναι παραμένουν απωθημένο. Και οι Heathen το ίδιο, μπαντάρα, είχα πρόσκληση για τη συναυλία με Exodus, Obituary και Morgoth, από τις λίγες που μου είχαν κάτσει στα χρόνια του Χάμερ και φυσικά όλα πήγαν στραβά (είμαι γκαντεμόσκυλο γενικά να ξέρετε) και την έχασα. Οπότε εδώ έχω ΜΕΓΑΛΟ θέμα.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

FLOTSAM & JETSAM & HEATHEN live in Athens, 5 Ιουλίου 2020

Δημοσίευση από CountRaven »

[mention]Vic[/mention]

Και γιατί τόσο πετσόκομα στα σετ όπλων εκείνη τη μέρα;

Με έπιασε γέλιο -για να μην πω τι άλλο- με Flotsam κάτω από Sabbaton και Gus G. Σόρρυ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ 2018, 20:31

FLOTSAM & JETSAM & HEATHEN live in Athens, 5 Ιουλίου 2020

Δημοσίευση από Spyros »

Τρομερό πακέτο όντως. F&J λατρεία μεγάλη, Heathen μου αρέσουν αρκετά τα άλμπουμ αλλά οκ, δεν τρελλαίνομαι κιόλας.
Στην συναυλία με Exodus,Obituary, Morgoth πάντως εμένα προσωπικά ήταν το μόνο γκρουπ που δεν με έψησε σχεδόν καθόλου.
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

FLOTSAM & JETSAM & HEATHEN live in Athens, 5 Ιουλίου 2020

Δημοσίευση από Coroner »

Eγω νομιζω οτι οι Exodus ηταν οι λιγοτερο καλοι - βσκ δεν μπορουσα καθολου τον τοτε τραγουδιστη
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο 2020”