KEEP IT TRUE XXIII - Πάμε για 2022

«Ατζεντα» για τρέχουσες συναυλίες, reports, κανονίσματα κλπ.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

KEEP IT TRUE XXIII - Πάμε για 2022

Δημοσίευση από CountRaven »



Από την λύπη μου ανοίγω νέο τόπικ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

KEEP IT TRUE XXIII - Πάμε για 2022

Δημοσίευση από LuciferSteele »

φέρνεις Helstar και τους βάζεις να παίξουν τα δύο πρώτα? μιλάμε για αυτογκόλ τιτάνιων διαστάσεων
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

KEEP IT TRUE XXIII - Πάμε για 2022

Δημοσίευση από CountRaven »

Πιο αυτογκόλ από τη κλάψα του διοργανωτή δεν έχει. Πουλάει όμως.

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

KEEP IT TRUE XXIII - Πάμε για 2022

Δημοσίευση από Celephais »

Όλοι μια ωραία ατμόσφαιρα δηλαδή στο χώρο του αποκαλούμενου "true metal". Εξαιρετικά!
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

KEEP IT TRUE XXIII - Πάμε για 2022

Δημοσίευση από castledemon »

ποιο ακριβως ειναι το αυτογκολ; λιγο πολύ ότι γραφουν ολοι γραφει και αυτος. Το "μου΄ρχεται να κλάψω" λες;
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

KEEP IT TRUE XXIII - Πάμε για 2022

Δημοσίευση από Zippo190 »

Για να καταλάβω: για δεύτερη συνεχή χρονιά θα αναβληθεί το φεστιβάλ, παρόλο που είναι sold out δεν θα γίνουν refund τα εισιτήρια, αντίθετα παρακινεί τον κόσμο να τα κρατήσει και να τα μεταπουλήσει στην δευτερογενή αγορά (τρέχα γύρευε δηλαδή) και αναφέρει ότι αν κάτσει θα γίνει φεστιβαλάκι τον Οκτώβριο όπου θα πρέπει να πάρετε νέα εισιτήρια.

Επίσης μας θυμίζει με δάκρυα στα μάτια ότι μαζί το περνάμε όλο αυτό (παραδόξως μόνο στη χασούρα, όχι στα κέρδη) οπότε όλοι μαζί υπό τους ήχους των Overkill στεκόμαστε ενωμένοι σαν γροθιά.

Σπλένδιδ.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

KEEP IT TRUE XXIII - Πάμε για 2022

Δημοσίευση από Celephais »

Zippo190 έγραψε: Σάβ 16 Ιαν 2021, 16:25 Επίσης μας θυμίζει με δάκρυα στα μάτια ότι μαζί το περνάμε όλο αυτό (παραδόξως μόνο στη χασούρα, όχι στα κέρδη) οπότε όλοι μαζί υπό τους ήχους των Overkill στεκόμαστε ενωμένοι σαν γροθιά.
Έτσι είναι αυτά, όποτε βολεύει επικαλούμαστε το οπαδικλίκι, τις υπόλοιπες είμαστε επαγγελματίες....
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

KEEP IT TRUE XXIII - Πάμε για 2022

Δημοσίευση από apeitharxos »

Θα γελάσω πάρα πολύ (θα κλάψω πιο σωστά) όταν η 'νέα κανονικότητα' θα επιβάλλει 30-40% μέγιστη χωρητικότητα στους συναυλιακούς χώρους το 2022, που έτσι το βλέπω να γίνεται...
Και εξηγώ τους λόγους που με θλίβει αυτό.
Σε ένα φεστιβάλ εδώ και 2 χρόνια sold-out, θα πρέπει υποχρεωτικά να αφήσει κάποιους απ΄ έξω.
Και αυτούς που θα αφήσει απ' έξω, θα πρέπει να τους πληρώσει τα λεφτά τους...
Και θλίβομαι γιατί ως τώρα συντάσσεται πλήρως με ό,τι λέει η Μέρκελ, αποκαλώντας όσους έχουν αντίθετη άποψη conspiracy theorists...

Έστω και αργά όμως, ίσως καταλάβει ότι οι conspiracy theorists μόνο τέτοιοι δεν ήταν, και ήθελαν (και θέλουν) το καλό του φεστιβάλ (όπως και όλων των φεστιβάλ και των συναυλιών)...και της πλήρους ομαλοποίησης της κοινωνίας, την οποία οι πολιτικοί δεν θα φέρουν...
Και οι πρώτοι που θα πάνε άπατοι σε αυτή την κωμωδία που ζούμε, θα είναι οι καλλιτέχνες, και οι διοργανωτές συναυλιών και τα venues...
Εκτός και αν οι τιμές των ενοικίων πέσουν τόσο πολύ, ώστε, τσάτρα πάτρα, επιβιώσει ο κλάδος, έστω και με τα χίλια ζόρια...
Αλλά, θα πρέπει να πέσουν αντίστοιχα και οι τιμές των αεροπορικών, που είναι το μεγάλο κομμάτι του συνολικού κόστους, διαφορετικά πόσο θα πρέπει να πάει το εισιτήριο για να βγει με μερική χωρητικότητα? 200 €?
Μακάρι βέβαια να βγω ψεύτης σε όλα αυτά, να γίνει το φεστιβάλ στο 110% της χωρητικότητας, και το παιδί να συνεχίσει να κάνει sold-out για τα επόμενα πολλά χρόνια, διότι, μου είναι συμπαθής (πλην κάποιων περιστατικών και αναφορών στον Τζον Σάφερ που έκανε και με τις οποίες διαφωνώ με αυτή την τακτική), και είναι από τους ανθρώπους που έδωσαν ώθηση στα underground φεστιβάλ. Για να αποδίδουμε τα του Καίσαρος τω Καίσαρι.
Δεν είμαι από αυτούς που την επιτυχία των άλλων την μειώνω, άλλωστε ξέρω ότι αν τα κορυφαία μαγαζιά δουλεύουν στο φουλ, κάτι θα μείνει και για τα μικρότερα ή πολύ μικρά μαγαζιά. Ενώ αν τα κορυφαία μαγαζιά δεν δουλέψουν, δεν θα μείνει τίποτα και για τους υπόλοιπους. Και εδώ μιλάμε για μαγαζί γωνία.
Γι' αυτό και στηρίζω απ' όλες τις απόψεις (οπαδικά κατ΄αρχάς). Έστω και αν δεν έχω πάει ποτέ, που θα το ήθελα βέβαια να αξιωθώ.
Έστω και αν στην δική μου προτίμηση, ίσως κάποια άλλα φεστιβάλ ίσως να μου αρέσουν περισσότερο, αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία.

Ωστόσο, θα πρέπει όλοι να καταλάβουμε ότι ο κλάδος των καλλιτεχνών θα είναι ο πρώτος που θα χτυπηθεί, αν πάμε έτσι. Για τον λόγο, ότι στα πλαίσια του social distancing το οποίο επιβάλλεται για τους όποιους σκοτεινούς σκοπούς (και όχι πάντως για λόγους ΔΥ), η τέχνη είναι από τα πρώτα πράγματα που φέρνουν τους ανθρώπους πιο κοντά, και αυτοί οι άνθρωποι θεωρούν ότι είμαστε πάρα πολλοί σε αυτόν τον πλανήτη, οπότε ώρα να...αραιώνουμε...

Μας υποσχέθηκαν, ωστόσο, επιστροφή στην κανονικότητα με εμβόλιο, έστω, και μας δουλεύουν. Μας λένε μάσκες (άρα και αποστάσεις) και το 2022, μετά θα μας πουν για το 2023, μετά θα έρθει άλλη πανδημία από ιό εργαστηρίου και αυτή, και τελικά θα φτάσουμε στο 2030...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Metal Συναυλίες & Events”