ACCEPT - 2 Ιουνίου 2022 - Αθήνα

Συναυλίες που έγιναν το 2022.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14786
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ACCEPT - 2 Ιουνίου 2022 - Αθήνα

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8769
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: ACCEPT - 2 Ιουνίου 2022 - Αθήνα

Δημοσίευση από Zippo190 »

λογικά θα είμαι εκεί.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8769
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: ACCEPT - 2 Ιουνίου 2022 - Αθήνα

Δημοσίευση από Zippo190 »

Δεν ξέρω ποιοι ήτανε χτες στην συναυλία, αφού μόνο τον @Xstroyer πέτυχα. Οι Accept όμως θέρισαν κυριολεκτικά με setlist από άλλο γαλαξία. 20+ κομμάτια, αποθέωση το "Losers and winners" η μπάντα σε τρελή φόρμα. Τέλείωσε νωρίς (23:15 περίπου) οπότε προλάβαμε και μέσα. Και εδώ τελειώνουν τα καλά.


Γιατί νομίζω ότι 2+ χρόνια covid δεν μας έμαθαν τίποτα. Ενώ η συναυλία αρχικά είχε ανακοινωθεί για ανοιχτό χώρο, μεταφέρθηκε στο Γκαγκάριν. Δεν ξέρω γιατί, δεν με νοιάζει. Αλλά αυτό που με νοιάζει ήτανε ότι το μαγαζί είχε ξεχειλίσει από κόσμο σε σημείο να μην χωράνε μέσα. Πραγματικά ΝΤΡΟΠΗ τους που είχανε άτομα να παρακολουθούν από τον ενδιάμεσο χώρο της εισόδου και της κύριας σκηνής, γιατί μέσα οι υπόλοιποι να είναι σφηνωμένοι σαν σαρδέλες. Και όχι αυτό δεν είναι "πετυχημένη διοργάνωση", αντίθετα είναι πλήρη αποτυχία γιατί όπως υπήρχαν άτομα που πλήρωσαν 35+ ευρώ (σε δυσμενείς οικονομικά συνθήκες) και δεν μπόρεσαν να απολαύσουν την συναυλία λόγω του κόσμου. Επίσης ντροπή που δεν ανακοινώθηκε το support αλλά αντίθετα έβαλαν τα παιδιά να παίξουν μια ώρα πριν την ώρα έναρξης λες και είναι τριτοτελευταίοι. Λυπάμαι αλλά πολύ φοβάμαι ότι ξαναβρίσκουμε τα πράγματα όπως τα αφήσαμε.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14786
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: ACCEPT - 2 Ιουνίου 2022 - Αθήνα

Δημοσίευση από CountRaven »

Ποιοι ήταν support;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8769
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: ACCEPT - 2 Ιουνίου 2022 - Αθήνα

Δημοσίευση από Zippo190 »

ελα ντε, ούτε τους ξέρω.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
nightbreaker33
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Τετ 23 Ιουν 2021, 13:15
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ACCEPT - 2 Ιουνίου 2022 - Αθήνα

Δημοσίευση από nightbreaker33 »

Γιατί κάνανε live σε κλειστό χώρο; Αυτοί αξίζουν κάτι περισσότερο νομίζω με τόσα χρόνια δισκογραφικής δουλειάς. Αν επερναν την θέση των Rotting Christ στο release φέτος εμένα δεν θα με χάλασε καθόλου. Και να έβαζαν τους rhapsody να ανοίξουν, μετά Accept και μετά Manowar. Black με power δεν κολλάει ενώ heavy με power κολλάει.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1887
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: ACCEPT - 2 Ιουνίου 2022 - Αθήνα

Δημοσίευση από Xstroyer »

Όντως, αρκετός (παραπάνω) κόσμος, ζέστη και κλειστός χώρος Ιούνιο = ΓΑΜΣΤΑ. Φοβήθηκαν ότι στον προηγούμενο χώρο δεν θα έχει κόσμο και άλλαξαν σε μικρότερο venue, αλλά... Γενικώς, δεν λειτουργούν αυτά τα live σε τέτοιους χώρους τέτοιους μήνες. Πάντα θα λιώνουμε στη ζέστη, πάντα θα λένε "την επόμενη φορά θα προσέχουμε", "εξαερισμό κτλ", πάντα ΔΕΝ θα γίνεται κάτι. Γιατί έτσι είναι τα πράγματα.

Στα της απόδοσης, όποτε ανεβαίνουν οι Accept στη σκηνή, έχουμε supernovametal. Έπαιξαν και το μισό αγαπημένο μου Accept (βλ. Restless and Wild)! Support δεν είδα καν, ούτε ήξερα αν έχει γιατί πήγα κατευθείαν μετά τη δουλειά.

ΜΟΝΟACCEPT.
Άβαταρ μέλους
Skullfist
Δημοσιεύσεις: 262
Εγγραφή: Παρ 12 Μαρ 2021, 20:10

Re: ACCEPT - 2 Ιουνίου 2022 - Αθήνα

Δημοσίευση από Skullfist »

Άλλο ένα χέβι μέταλ σεμινάριο από τους accept
Φοβερό σετλιστ, το μεντλει με demons night, starlight, losers and winners, flash rockin man ήταν το κερασάκι στην τούρτα, πολύ δυνατή απόδοση από την μπάντα και πολύ ένθερμο κοινό
Τι να λέμε, είναι από τις μπάντες που κάθε μήνα να έρχονταν θα επρέπε να είμαστε εκεί και να στηρίζουμε όχι μόνο για συναισθηματικούς και νοσταλγικους λόγους αλλά και για το παρόν τους, τις δισκαρες και τά φοβερά λάιβ που δίνουν.
Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Τετ 12 Ιαν 2022, 18:09

Re: ACCEPT - 2 Ιουνίου 2022 - Αθήνα

Δημοσίευση από nick »

Για το λαιβ τωρα τι να πω , βγαινοντας στο τελος ειμουν χεσμενος απο χαρα!

Μπηκε πολυ δυναμικα ο Ιουνιος και οι ACCEPT ηταν σαρωτικοι! το ιδιο και ο κοσμος , ειχα καιρο να βιωσω τετοιο παλμο. μεγαλο μπραβο!

Ενα παραδοξο να μοιραστω τωρα, μιας και αναφερθηκε το οικονομικο, τα εισιτηρια στο "μπαλκονι" ειχαν 50 ευρω....στο μπαλκονι!1!1..! :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο 2022”