TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Παρουσιάσεις & κριτική νέων ή παλαιότερων κυκλοφοριών.
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από TitusGroan »

Το κομματι Nevermore ηταν σε καμια συλλογη απο περιοδικο ξερω γω ή κατι τετοιο; Μου ειναι τοσο οικειο τωρα που το ξανακουσα μετα απο πολλα χρονια και δε μπορω να θυμηθω γιατι, μιας και δεν εχω το cd.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από theBox »

TitusGroan έγραψε: Δευ 26 Απρ 2021, 15:31 Το κομματι Nevermore ηταν σε καμια συλλογη απο περιοδικο ξερω γω ή κατι τετοιο; Μου ειναι τοσο οικειο τωρα που το ξανακουσα μετα απο πολλα χρονια και δε μπορω να θυμηθω γιατι, μιας και δεν εχω το cd.
https://www.discogs.com/Various-Warzone ... se/3719470

Οταν το κομματι μας φαινεται γνωστο και δεν μπορουμε να θυμηθουμε απο που, 90% να ειναι απο warzone.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από TitusGroan »

Τιπεστωρα! Και Emerald μεσα και υμνος Witch's Eyes!
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από theBox »

Καθε φορα που ξαναεπισκεπτομαι τον δισκο πλέω σε πελάγη ΜΕΤΑΛΛΙΚΗΣ ΕΥΔΑΙΜΟΝΙΑΣ.

Απο τα πολυ αγαπημενα πραγματα που ανακαλυψα εδω μεσα. Τι θα γινει ομως; Θα το βγάλουμε σε καμια επανέκδοση;

Εν τω μεταξυ η εκδοση που εχω βρει κ εχω κατεβασει εχει το "the march" για καποιο λογο κι οχι το "ashes of eden" μεσα που βλεπω να ειναι το "κανονικο" στις περισσοτερες καταχωρήσεις που βλεπω online αν και απ ο,τι καταλαβαινω δεν προκειται για το "demo 2001" που αναφερεται παραπανω, εχει κανονικα ολα τα υπολοιπα κομματια του δισκου.

Το οποιο march ειναι απο τα καλυτερα του δισκου, οποτε ΕΣΥ που διαβαζεις και θα το βγαλεις επανεκδοση, μην ξεχασεις να το συμπεριλάβεις μέσα. Ευχαριστω.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Δευ 20 Νοέμ 2023, 09:14 Καθε φορα που ξαναεπισκεπτομαι τον δισκο πλέω σε πελάγη ΜΕΤΑΛΛΙΚΗΣ ΕΥΔΑΙΜΟΝΙΑΣ.

Απο τα πολυ αγαπημενα πραγματα που ανακαλυψα εδω μεσα. Τι θα γινει ομως; Θα το βγάλουμε σε καμια επανέκδοση;

Εν τω μεταξυ η εκδοση που εχω βρει κ εχω κατεβασει εχει το "the march" για καποιο λογο κι οχι το "ashes of eden" μεσα που βλεπω να ειναι το "κανονικο" στις περισσοτερες καταχωρήσεις που βλεπω online αν και απ ο,τι καταλαβαινω δεν προκειται για το "demo 2001" που αναφερεται παραπανω, εχει κανονικα ολα τα υπολοιπα κομματια του δισκου.

Το οποιο march ειναι απο τα καλυτερα του δισκου, οποτε ΕΣΥ που διαβαζεις και θα το βγαλεις επανεκδοση, μην ξεχασεις να το συμπεριλάβεις μέσα. Ευχαριστω.
Το άλμπουμ είχε διαρρεύσει τότε με διαφορετικό tracklist που είχε το "The Merch" μέσα. Όταν κόπηκε το CD το tracklist άλλαξε.

Also known as 'Hell on Earth', this album was recorded by Uwe Lulis in 2000 and was intended to be the band's debut, but in the end was never officially released. When Andy Dracons Giardina re-activated the band with a new-line-up the album was finally released (although it could be found on P2P software for many years before).

When the album was officially released it was changed to:

1. Hell on Earth
2. Final Evolution
3. Stormwarning
4. Spellcaster
5. 7 Trials
6. The Flames of Eternity
7. Above & Below
8. Ashes of Eden*

*Previously unreleased demo track (full version later appeared on the album of the same name).

"The March" was excluded from the 'official' version of the album.

Το αρχικό ήταν αυτό:

1. The March
2. Stormwarning
3. Flames of Eternity
4. Above and Below
5. Hell on Earth
6. Seven Trials
7. Final Evolution
8. Spellcaster
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
nicolasg
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2020, 15:58

Re: TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από nicolasg »

Πάρα πολύ κολλητικο! Πρώτη φορά το ακούω, μου φέρνει πιο πολύ σε ιταλική σχολή...thanks για την νεκρανασταση!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Δισκοκριτικές”