TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Παρουσιάσεις & κριτική νέων ή παλαιότερων κυκλοφοριών.
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από white_knight »

Το ep θυμάμαι το ειχα αγοράσει κάποτε περιμένοντας πολλά με αυτα που ειχα διαβάσει/ακούσει αλλα δεν μου ειχε πει κάτι,μετριοτητα
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

Re: TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από white_knight »

rbrigade έγραψε: Σάβ 03 Φεβ 2018, 00:19 Για μένα η αποθέωση τόσο μέτριων κυκλοφοριών είναι ενδεικτική της κατάντιας του μεταλ.
Δυστηχώς συμφωνώ απόλυτα...
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από trigger »

Ακούστε το Spellcaster παιδιά, όσοι διέκριναν κάποια θετικά στοιχεία στη μπάντα, είναι πάρα πολύ βελτιωμένοι.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από CountRaven »

Άκουγα πάλι τις προάλλες το Spell και μετά έβαλα και μια τζούρα από EP. Το νιώσιμο δεν έχει μειωθεί ούτε στο ελάχιστο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
DeletedUser

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από DeletedUser »

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΤΙΤΑΝΙΟ ΕΡ, ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ το Spellcaster
Eιδικα το mini-CD, με εξαιρεση το απλα καλο Bloodbath, προκειται περι επους Επων, ΚΑΘΕ, μα καθε φορα ιδια καβλα οταν το ακουω (και ειναι συχνα)
trigger έγραψε: Δευ 12 Φεβ 2018, 09:53 Νομίζω κανονικά υπήρχε ένα κομμάτι ακόμα από την ίδια περίοδο ηχογραφημένο που προοριζόταν για το δίσκο αλλά δεν το συμπεριέλαβαν τελικά.
Ναι, ειχανε αλλο ενα κομματι σε ενα CD-r που το εχω σαν demo 2001 με τα ακολoυθα:
Final Evolution/Flames of Eternity/The March/Hell on Earth/Spellcaster (για το "The March" κανεις λογο)

Το περιεργο ειναι πως απορριψανε αυτο το ΕΠΟΣ και βγαλανε το Ashes of Eden

Καλα δε συζητω, το οτι εχει βγει επανεκδοση σε βινυλιο καθε ακορντο και χτυπημα μποτας που ηχογραφηθηκε (οχι, αλλα προς τα εκει παμε) και το "Guardians of Metal" ακομα μονο σε CD και στη φτηνια
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από rbrigade »

Ναι ρε γαμώτο, κρίμα που δεν πήρε αξία να βγάλω κάνα φραγκάκι, τζάμπα ταλαιπώρησα τόσες φορές τα αυτιά μου μπας και μου αρέσει... :D
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8723
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από Zippo190 »

εγώ χαίρομαι που δεν του δώσανε αξία οι παραδόπιστοι. Βέβαια μπορεί να αποκτήσει στο μέλλον όταν η μπάντα θα έχει γίνει "cult" όνομα. Μέχρι τότε είναι σε προσιτή τιμή για όσους νιώθουν.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από theBox »

Το έβαλα σημερα τυχαια να παιζει και θυμηθηκα οτι υπαρχει τοπικ στο φορουμ. Ο δισκος ειναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ καλος! Εχω μεινει αναυδος.

Εν τω μεταξυ, ο τραγουδιστης απλα ΔΕΝ υπαρχει, και καπου απο πάνω διαβασα οτι ειναι μέτριος. :S
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

theBox έγραψε: Τετ 21 Απρ 2021, 18:55 Το έβαλα σημερα τυχαια να παιζει και θυμηθηκα οτι υπαρχει τοπικ στο φορουμ. Ο δισκος ειναι ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ καλος! Εχω μεινει αναυδος.

Εν τω μεταξυ, ο τραγουδιστης απλα ΔΕΝ υπαρχει, και καπου απο πάνω διαβασα οτι ειναι μέτριος. :S
Νεκρανάσταση τόπικ σε επιπεδα μεγαλείου Ορθόδοξου ΠΑΣΟΚ :love2:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από LuciferSteele »

στηρίζουμε νεκραναστήσεις με όλες μας τις δυνάμεις!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από TitusGroan »

Επος! Γυρισα πολλα χρονια πισω ρε σεις. Θυμιζει εντονα τους ελβετους Emerald, εποχη Rebels
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από theBox »

TitusGroan έγραψε: Σάβ 24 Απρ 2021, 16:24 Επος! Γυρισα πολλα χρονια πισω ρε σεις. Θυμιζει εντονα τους ελβετους Emerald, εποχη Rebels
Ωραια! Γιατι θα ρωταγα τι άλλο εχουμε σε τετοια φάση. :D Πρεπει να το εχω τσεκαρει παλιοτερα το rebels αλλά δεν θυμαμαι τιποτα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από CountRaven »

TitusGroan έγραψε: Σάβ 24 Απρ 2021, 16:24 Επος! Γυρισα πολλα χρονια πισω ρε σεις. Θυμιζει εντονα τους ελβετους Emerald, εποχη Rebels
Ελβετοί Emerald η επιτομή του cult, και με διασκευάρα στο ομώνυμο "Medieval Steel".

https://www.youtube.com/watch?v=VPCJ3va_7FE

Ναι είναι διασκευάρα γιατί έχει το cult στίγμα των Ελβετών.

ΠΑΣΟΚ ζεις εσύ μας οδηγείς.

Απορώ ακόμα γιατί ο @Zippo190 δεν έχει ανοίξει topic αφιέρωμα σε Ελβετούς Emerald.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από theBox »

Οι οποιοι emerald θα μεινουν γνωστοι στην ιστορία ως η "πρώτη" μπάντα του τραγουδιστη των GLORYHAMMER.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

TOTAL ECLIPSE (US) - Spellcaster [Private, 2008]

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Σάβ 24 Απρ 2021, 17:53 Οι οποιοι emerald θα μεινουν γνωστοι στην ιστορία ως η "πρώτη" μπάντα του τραγουδιστη των GLORYHAMMER.
Το γεγονός ότι έχεις γράψει το emerald όλο με μικρά και το GLORYHAMMER όλο με κεφαλαία, πρεσβεύει μια επιπλέον βαρύτητα σε αυτήν την μονοκερίσια πληροφορία.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Δισκοκριτικές”