JUDAS PRIEST (UK) - Firepower [Epic, 2018]

Παρουσιάσεις & κριτική νέων ή παλαιότερων κυκλοφοριών.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

JUDAS PRIEST (UK) - Firepower [Epic, 2018]

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

LuciferSteele έγραψε: Σάβ 28 Απρ 2018, 08:47
rbrigade έγραψε: Σάβ 28 Απρ 2018, 04:06 Και για πείτε ρε vegans, ο σωστός τρόπος είναι να στάζει αίμα;
αμπαλέρτ
δεν είναι αίμα, είναι μυοσφαιρίνη. το κρέας που διατίθεται προς πώληση έχει στραγγίξει από αίμα
κατά τα άλλα ότι είναι ο ζίππος
η διαφορά είναι τρομακτική
Αυτό. Δεν είναι αίμα, αλλά υγρό/πρωτεΐνη τους μύες.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

JUDAS PRIEST (UK) - Firepower [Epic, 2018]

Δημοσίευση από rbrigade »

Όταν βλέπεις κόκκινο ζουμάκι στο πιάτο ότι και να το βαφτίσεις είναι αηδία. Μια φορά είχα φάει κάτι σε πάπια νομίζω που ήταν medium κάτι, μια μπουκιά γαμούσε και η επόμενη ήταν σαν σόλα, να μου λείπει, ψησιματάκι τίμιο παρακαλώ, οικοδομικό, να μυρίζει λίγο καμμένο ρε παιδί μου... Άντε με τις γκουρμεδιές, ξεβλαχέψαμε και τα τρώμε ωμά...
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

JUDAS PRIEST (UK) - Firepower [Epic, 2018]

Δημοσίευση από LuciferSteele »

μιά ζωή ωμά τρώγαμε βασικά, αυτή η κακοποίηση με το ξεροψημένο είναι πρόσφατη αμπαλίαση και φυσικά ελληνικό βλαχοφαινόμενο που ευτυχώς σιγά σιγά αρχίζει να αλλάζει.
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

JUDAS PRIEST (UK) - Firepower [Epic, 2018]

Δημοσίευση από rbrigade »

Δεν έχω πάρει γραμμή να υπήρξε τάση για περισσότερο ξεροψήσιμο/καρβούνιασμα από το φυσιολογικό που εσείς θεωρείτε αμαρτία...
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

JUDAS PRIEST (UK) - Firepower [Epic, 2018]

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Ας αφήσουμε τα κρεατα/ψησίματα για το μαστερσεφ και ας επικεντρωθούμε στο πόσο γλεντάει τη σημερινή ρετροαναβιούσα σκηνή το παρακάτω κομμάτι:

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

JUDAS PRIEST (UK) - Firepower [Epic, 2018]

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

rbrigade έγραψε: Σάβ 28 Απρ 2018, 12:23 Όταν βλέπεις κόκκινο ζουμάκι στο πιάτο ότι και να το βαφτίσεις είναι αηδία. Μια φορά είχα φάει κάτι σε πάπια νομίζω που ήταν medium κάτι, μια μπουκιά γαμούσε και η επόμενη ήταν σαν σόλα, να μου λείπει, ψησιματάκι τίμιο παρακαλώ, οικοδομικό, να μυρίζει λίγο καμμένο ρε παιδί μου... Άντε με τις γκουρμεδιές, ξεβλαχέψαμε και τα τρώμε ωμά...
πωωω φλωριά και αμπαλοσύνη μαζί.... ποιοι vegans, οι ποιοτικοί κρεατοφάγοι ειναι αυτοί που το θέλουν ζουμερό...
βασικά την πάπια φάτην όπως θες, αλλα το ΜΟΣΧΑΡΙ αν είναι πάνω από medium done καλύτερα πέτα το στα σκουπίδια. Στην Ελλάδα τα καρβουνιάζουμε όλα κλασσικά, να δούμε πότε θα μάθουμε μπάλα στο steak-ing
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

JUDAS PRIEST (UK) - Firepower [Epic, 2018]

Δημοσίευση από Zippo190 »

Scrollkeeper έγραψε: Σάβ 28 Απρ 2018, 20:09 Ας αφήσουμε τα κρεατα/ψησίματα για το μαστερσεφ και ας επικεντρωθούμε στο πόσο γλεντάει τη σημερινή ρετροαναβιούσα σκηνή το παρακάτω κομμάτι:

θερίζει το τραγούδι.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

JUDAS PRIEST (UK) - Firepower [Epic, 2018]

Δημοσίευση από castledemon »

LuciferSteele έγραψε:μιά ζωή ωμά τρώγαμε βασικά, αυτή η κακοποίηση με το ξεροψημένο είναι πρόσφατη αμπαλίαση και φυσικά ελληνικό βλαχοφαινόμενο που ευτυχώς σιγά σιγά αρχίζει να αλλάζει.
Αυτό ακριβώς. Ούτε κρέας δεν ξέρουμε να φάμε σωστά σε αυτή τη χώρα. Και αν πεις σε κανέναν ότι το στεγνωσε ή το εκαψα και ότι στο εξωτερικό κάνεις δεν το τρώει έτσι θα αρχίσει να σου λέει κάτι για αρχαίους πολιτισμους, βελανιδια και τέτοια
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

JUDAS PRIEST (UK) - Firepower [Epic, 2018]

Δημοσίευση από theBox »

Zippo190 έγραψε: Κυρ 29 Απρ 2018, 09:25
Scrollkeeper έγραψε: Σάβ 28 Απρ 2018, 20:09 Ας αφήσουμε τα κρεατα/ψησίματα για το μαστερσεφ και ας επικεντρωθούμε στο πόσο γλεντάει τη σημερινή ρετροαναβιούσα σκηνή το παρακάτω κομμάτι:

θερίζει το τραγούδι.
Ωραίο το κομμάτι, δεν λέω, αλλά ΕΝΑ είναι το traitor's gate για το 2018, και ΔΕΝ είναι αυτό των priest. Για την ακρίβεια είναι κάποιας ρετροαναβιούσας μπάντας από την Utah.

Κατά τα άλλα, πολύ τίμια επιστροφή, με φοβερό songwriting τουλάχιστον στα μισά κομμάτια του δισκού.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

JUDAS PRIEST (UK) - Firepower [Epic, 2018]

Δημοσίευση από Priamos »

Αυτο ειναι (πολυ) καλυτερο :P :
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

JUDAS PRIEST (UK) - Firepower [Epic, 2018]

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Δευ 30 Απρ 2018, 21:47 Αυτο ειναι (πολυ) καλυτερο :P :
Ναι σε ΑΥΤΟ αναφερόμουν προφανώς. Δεν θέλω να λέω μεγάλες κουβέντες για διαχρόνικο ύμνο κτλ τκλ...θα αρκεστώ να πώ οτι οτι μέχρι σήμερα είναι για μένα στο τοπ5 κομματιών της χρονιας. Ίσως και πρώτο.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

JUDAS PRIEST (UK) - Firepower [Epic, 2018]

Δημοσίευση από Priamos »

Δεκαδα σιγουρα και οπως λες δεν αποκλειεται για παραπανω

ΥΓ. Εννοειται οτι εκανα το γνωστο επιπολαιο διαβασμα post, οπως καθε μελος forum που σεβεται τον εαυτο, και παρ'ολα αυτα ειχα αποψη! :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

JUDAS PRIEST (UK) - Firepower [Epic, 2018]

Δημοσίευση από castledemon »

Επος το visigoth.
Και το priest φυσικά πολύ καλό επίσης.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

JUDAS PRIEST (UK) - Firepower [Epic, 2018]

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Έπος και το ελαιόλαδο :P

Εικόνα
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

JUDAS PRIEST (UK) - Firepower [Epic, 2018]

Δημοσίευση από castledemon »

Scrollkeeper έγραψε:Έπος και το ελαιόλαδο [emoji14]

Εικόνα
Αλλάζω μάρκα στο λάδι τώρα.
Επίσης μόλις συνειδητοποιησα πόσο πολλα προϊόντα με αυτή την ονομασία λείπουν από τη ζωή μου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Δισκοκριτικές”