MONUMENT (UK) - Hellhound [Rock Of Angels Records, 2018]

Παρουσιάσεις & κριτική νέων ή παλαιότερων κυκλοφοριών.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

MONUMENT (UK) - Hellhound [Rock Of Angels Records, 2018]

Δημοσίευση από Silenius »

Μιας και δεν ειδα να εχει ανοιχτει καπου thread για το συγκεκριμενο, ειπα να βαλω εδω τη δισκοκριτικη μου για το metalzone.gr.
Επειδη διαβασα το θεμα που εχει γινει με αλλη προσφατη παρουσιαση δισκου, καταλαβαινετε οτι λογω θεσης δεν μπορω να σχολιασω τιποτα εκει. Εδω ειναι καλοδεχουμενα μπινελικια, παρατηρησεις και οτι αλλο θελετε! Αλλωστε δεν ειμαι κανενας φωτεινος παντογνωστης και απλα γραφω λογω της αγαπης μου για αυτη τη μουσικη. Ελευθερα λοιπον, οτι γουσταρετε!

http://www.metalzone.gr/reviews/iron-monument
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

MONUMENT (UK) - Hellhound [Rock Of Angels Records, 2018]

Δημοσίευση από Zippo190 »

Χαριτωμένος δίσκος από χαριτωμένη μπάντα με χαριτωμένη μασκότ. Θα ήθελα λίγη περισσότερη προσωπικότητα στον τρίτο δίσκο αλλά παίζουν καλά οπότε πάσο.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

MONUMENT (UK) - Hellhound [Rock Of Angels Records, 2018]

Δημοσίευση από Priamos »

Κι εσυ; Τελικά στην (μεταλλικη) Ελλαδα οι δισκοκριτικοι ειμαστε περισσοτεροι απο τους "απλους' οπαδους και αναγνωστες. Οπως λεγαμε παλιοτερα για τους "προεδρους", αν σε μια συναυλια φωναξεις "ΔΙΣΚΟΚΡΙΤΙΚΕ!!!" θα γυρισουν σχεδον ολοι!! :D :D
On topic, ποτε δεν με τρελαναν και ηδη εχω ξεγραψει τους συμπαθητικους και ψυχαγωγικους Maiden κλωνους Starblind λογω του υπερβολικου και εσκεμμενου μιμητισμου τους.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

MONUMENT (UK) - Hellhound [Rock Of Angels Records, 2018]

Δημοσίευση από Silenius »

Zippo190 έγραψε: Τετ 06 Ιουν 2018, 15:01 Χαριτωμένος δίσκος από χαριτωμένη μπάντα με χαριτωμένη μασκότ. Θα ήθελα λίγη περισσότερη προσωπικότητα στον τρίτο δίσκο αλλά παίζουν καλά οπότε πάσο.
Αν διαβασες και εγω καπως ετσι τα λεω. Ειναι πολυ καλο μουσικα αλλα πλεον οφειλουν να βαλουν εναν πιο προσωπικο χαρακτηρα στη μουσικη τους. Αυτοι, νιωθω οτι σε καθε album τους, αντι να απομακρυνονται απο τους maiden, πανε ολο και πιο κοντα. Απο την αλλη εχει πολυ καλα κομματια το ρημαδι και δε μπορεις να το θαψεις. Μπερδεμα...χαχαχα
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

MONUMENT (UK) - Hellhound [Rock Of Angels Records, 2018]

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Τετ 06 Ιουν 2018, 15:07 Κι εσυ; Τελικά στην (μεταλλικη) Ελλαδα οι δισκοκριτικοι ειμαστε περισσοτεροι απο τους "απλους' οπαδους και αναγνωστες. Οπως λεγαμε παλιοτερα για τους "προεδρους", αν σε μια συναυλια φωναξεις "ΔΙΣΚΟΚΡΙΤΙΚΕ!!!" θα γυρισουν σχεδον ολοι!! :D :D
Κι εγώ που νόμιζα οτι αυτο συμβαίνει με τους μουσικους/μπαντούχους....

Ον τοπικ...λιγο πολυ όπως τα λέτε είναι, εχοντας ακούσει μόνο το προηγούμενο και ένα από αυτο, νιωθω λίγο awkward με το ποσο αντιγραφη είναι τις περισσότερες φορές, αλλά οκ σίγουρα τους λες διασκεδαστικους. Δεν νομίζω να αγόραζα αλμπουμ πάντως.

Για πιο εμπνευσμενη maidenia που όμως δεν clone-άρει και που αξιζει πραγμάτικα, προτείνω το τελευταίο mob rules.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

MONUMENT (UK) - Hellhound [Rock Of Angels Records, 2018]

Δημοσίευση από LuciferSteele »

συμπαθητική μπάντα, το προηγούμενο μου άρεσε αρκετά
μετά άκουσα τη "διασκευή" Running Wild και ξενέρωσα χαχα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

MONUMENT (UK) - Hellhound [Rock Of Angels Records, 2018]

Δημοσίευση από Silenius »

LuciferSteele έγραψε: Τετ 06 Ιουν 2018, 20:43 μετά άκουσα τη "διασκευή" Running Wild και ξενέρωσα χαχα
Που να ακούσεις το Death Avenue... Αν μου πεις τι σου θυμίζει σε κερνάω λουκουμά...
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

MONUMENT (UK) - Hellhound [Rock Of Angels Records, 2018]

Δημοσίευση από LuciferSteele »

υπάρχει ανεβασμένο??? μου άνοιξες την όρεξη!!! :D
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

MONUMENT (UK) - Hellhound [Rock Of Angels Records, 2018]

Δημοσίευση από Silenius »

LuciferSteele έγραψε: Τετ 06 Ιουν 2018, 20:47 υπάρχει ανεβασμένο??? μου άνοιξες την όρεξη!!! :D
Δυστυχως οχι...καπου ομως θα το πετυχεις και ο λουκουμας σε περιμενει χαχαχα
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

MONUMENT (UK) - Hellhound [Rock Of Angels Records, 2018]

Δημοσίευση από white_knight »

Bαρετό το album,αν θέλω να ακούσω κλώνους maiden υπάρχουν πολύ καλύτερα οπως aria,η στα πιο συνχρονα attic demons
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

MONUMENT (UK) - Hellhound [Rock Of Angels Records, 2018]

Δημοσίευση από LuciferSteele »

πήγαινε μέχρι τη Μόσχα να δείς αν έρχομαι
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

MONUMENT (UK) - Hellhound [Rock Of Angels Records, 2018]

Δημοσίευση από white_knight »

Γιατι είπα κάτι που δεν ισχύει;To μόνο που ίσως αλλάζει είναι αντι αυτοκολλητάκι west ham στο μπάσο ο Ρωσος να έχει κανένα της Σπαρτακ Μόσχας...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

MONUMENT (UK) - Hellhound [Rock Of Angels Records, 2018]

Δημοσίευση από Zippo190 »

white_knight έγραψε: Πέμ 07 Ιουν 2018, 00:27 Bαρετό το album,αν θέλω να ακούσω κλώνους maiden υπάρχουν πολύ καλύτερα οπως aria,η στα πιο συνχρονα attic demons
το δεύτερο δισκάκι πολύ μέτρο, το πρώτο γαμούσε.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

MONUMENT (UK) - Hellhound [Rock Of Angels Records, 2018]

Δημοσίευση από CountRaven »

Το έβαλα να παίζει και κυλάει ευχάριστα ενώ πληκτρολογώ σε φορουμάκι. Είναι τόσο Maiden που σε λίγο θα προβάλει Αγγλική σημαιούλα πάνω από την οθόνη. Συμφωνώ με Ζίππο: δηλαδή το αντιμετωπίζω με συμπάθεια και προσυπογράφω ότι το πρώτο γαμούσε.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Δισκοκριτικές”