Lord Of The Rings (2022)

Τα πάντα γύρω από τηλεοπτικές σειρές με τις οποίες έχουμε κάψει κύτταρα.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Lord Of The Rings (2022)

Δημοσίευση από Zippo190 »

TitusGroan έγραψε: Κυρ 27 Φεβ 2022, 11:10 Ας περιμενουμε λοιπον το αποτελεσμα. Ειμαι πολυ ανοιχτος σε κινηματογραφικες μεταφορες, ειδικα οταν προκειται για φανταστικη λογοτεχνια, εχω και γω κοκκινες γραμμες, απλα δεν ειναι αυτες που συζηταμε.
προφανώς και το τελικό αποτέλεσμα θα δείξει, απλά η πρώτη ματιά + το γεγονός ότι σύμφωνα με ρεπορτάζ η παραγωγή μοιράζεται μέλη του crew με το "Wheel of time" (αχταρμας) δεν είναι ενθαρρυντική.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Lord Of The Rings (2022)

Δημοσίευση από Zippo190 »



και έλεγα εγώ τι μου θυμίζει...

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Pavlos
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: Κυρ 13 Δεκ 2020, 00:14

Re: Lord Of The Rings (2022)

Δημοσίευση από Pavlos »

Καθόλου άσχημα όσο περίμενα. Η επική πτυχή του Τζάκσον έλειπε, αλλά γενικά μου άρεσε. Λάτρεψα την ηθοποιό της Galadriel και τις εκφράσεις του προσώπου της.
Άβαταρ μέλους
Grin
Δημοσιεύσεις: 1066
Εγγραφή: Σάβ 16 Μάιος 2020, 00:33

Re: Lord Of The Rings (2022)

Δημοσίευση από Grin »

Είδα 5 επεισοδιάκια, μέχρι στιγμής ευχαριστημένος. Οι χαρακτήρες μπορεί να μην κουμπώνουν φυσιογνωμικά αλλά τα φυσικά τοπία, παλάτια, χάρτες κτλ είναι τρομερά. ΠΙστεύω ότι όσοι δεν είναι Tolkien nerds θα τους καλύψει. Μην ξεχνάμε, οτι δεν είναι μεταφορά αυτούσιου βιβλίου αλλά ξεχωριστή ιστορία, η οποία θα μπλέξει πολλά με πολλούς και σίγουρα θα έχει αστοχίες.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Lord Of The Rings (2022)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Εγώ αντίθετα στα πέντε επεισόδια χτυπάω το κεφάλι μου στο τοίχο. Δεν θα σχολιάσω τις ανακρίβειες σε σχέση με το έργο του Τόλκιν αλλά το γεγονός ότι ακόμα και σαν αυτόνομη σειρά είναι ιδιαίτερα βαρετή. Ελάχιστες εντάσεις και τα τέσσερα main plots είναι λίγο κουραστικά και αδιάφορα. Δυστυχώς το καλύτερο εκ των τεσσάρων (Durin & Elrod) είναι λίγο βαρετό με συνεχείς διαλόγους και λίγη δράση. Η Galadriel κυριολεκτικά για κλάματα, τα χόμπιτ ανύπαρκτα και οι southlands με κάνουν να κριντζάρω. Δυστυχώς άλλα περιμέναμε, άλλα βλέπουμε.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Grin
Δημοσιεύσεις: 1066
Εγγραφή: Σάβ 16 Μάιος 2020, 00:33

Re: Lord Of The Rings (2022)

Δημοσίευση από Grin »

Ατσαλάκωτη Galadriel (α λα Στίβεν Σιγκαλ) διδάσκει τα αμούστακα στρατιωτάκια του Νούμενορ



Και ναι, ανυπομονούμε για τη σεζόν 2!
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Lord Of The Rings (2022)

Δημοσίευση από Zippo190 »

Grin έγραψε: Τετ 19 Οκτ 2022, 19:46 Ατσαλάκωτη Galadriel (α λα Στίβεν Σιγκαλ) διδάσκει τα αμούστακα στρατιωτάκια του Νούμενορ



Και ναι, ανυπομονούμε για τη σεζόν 2!
πέρασε η σειρά δεν άγγιξε πιο νερόβραστη και από reunions μεγάλων μπαντών. Οριακά κακή σειρά αν και μπροστά στο σκουπίδι Κενόμπι είναι αριστούργημα. Θα ξεχαστεί άμεσα αν δεν έχει ήδη ξεχαστεί.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλεοπτικές σειρές”