Money Heist [La Casa De Papel]

Τα πάντα γύρω από τηλεοπτικές σειρές με τις οποίες έχουμε κάψει κύτταρα.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Money Heist [La Casa De Papel]

Δημοσίευση από castledemon »

Είδα 13 επεισόδια και έκλεισε η σεζόν με ένα 'to be continued'. Στο Imdb λέει ότι η πρώτη σεζόν έχει 15 επεισόδια και μετά πηδαει στην 3η (!?!) σεζόν απευθείας.
Βρήκα μια δεύτερη σεζόν με 6 επεισόδια και την κατεβάζω. Αλλά έχω μπερδευτεί. Ξεκινάω την δεύτερη σεζόν ή πρέπει να βρω τα Ep14-15?

Money Heist
https://www.imdb.com/title/tt6468322/
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος castledemon την Σάβ 16 Ιουν 2018, 13:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
starchild
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Τετ 10 Ιαν 2018, 17:05

Money Heist [La Casa De Papel]

Δημοσίευση από starchild »

13+9 = 22 45λεπτα επεισόδια.
Η 2η σεζόν ήταν αρχικά 6 μεγάλα τα οποία έξοψαν σε 9 μικρότερα.
Νομίζω σωστά το πας
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Money Heist [La Casa De Papel]

Δημοσίευση από castledemon »

OK ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Money Heist [La Casa De Papel]

Δημοσίευση από castledemon »

Το τελείωσα
Ο Berlin είναι πλέον από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες αλλά και ο ηθοποιός που τον ενσαρκώνει έκανε καταπληκτική δουλειά.
Το μόνο που με ξενέρωσε αφάνταστα σε όλη τη σειρά είναι η Ρακέλ. Ο πιο αδύναμος κακογραμμενος χαρακτήρας χωρίς προσωπικότητα που έχω δει ποτέ μου σε σειρα/ταινία. Δε θα μπω σε λεπτομέρειες για να μην αρχίσω τα spoiler...
Πολύ καλή σειρά σίγουρα, με πολύ καλή σκηνοθεσία και τρομερές ερμηνείες (ίσως εκτός της Ρακέλ, που να έφταιξε και η ηθοποιός που την ενσαρκωσε στο ναυάγιο του χαρακτηρα) με αρκετές ασυνεπειες στο σενάριο που έβγαζαν λίγο εκτός κλίματος. Αξίζει πάντως να το δει κάποιος, και σίγουρα είναι καλύτερο από τη μέση αμερικανική σειρά
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Money Heist [La Casa De Papel]

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Μπερλίν θεός απλά, όπως πολύ πετυχημένος και ο ρόλος της Τόκυο που απλά ήθελες να της ρίξεις μπουνιά στα μάτια, άρα σε τσίγκλαγε και σε έκανε να ταυτιστείς
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
starchild
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Τετ 10 Ιαν 2018, 17:05

Money Heist [La Casa De Papel]

Δημοσίευση από starchild »

Για τους λάτρεις της σειράς να πούμε ότι οι πληροφορίες μου έχουν την Ούρσουλα (Τόκυο) να βρίσκεται αυτή τη στιγμή Αθήνα.
Πόσταρε πριν βιντεάκι στο Ινσταγράμ την Ακροπολη (https://www.instagram.com/ursulolita/?hl=de)
Άντε, έλα να σας βλέπω ένα-ένα με άρωμα γατόπαρδου σε γκομενότσαρκα.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Money Heist [La Casa De Papel]

Δημοσίευση από LuciferSteele »

θα την ψάξω και θα της τραβήξω μία σφαλιάρα, ξέρει αυτή
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Money Heist [La Casa De Papel]

Δημοσίευση από Silenius »

Προσωπικά την ευχαριστήθηκα πολύ τη σειρά. Τόσο που να τη θεωρώ από τις καλύτερες που έχω δει (ειδικά για το διάστημα των 2 κύκλων που κράτησε). Τρομεροί χαρακτήρες. Berlin κορυφαίος, Professor και Tokyo επίσης όσο για τον θεούλη τον Αρτουρίτο δεν έχω λόγια! Η Ρακέλ επίσης μου άρεσε, δεν τη θεωρώ τόσο ναυάγιο όσο χαρακτηρίστηκε από το Δαίμονα του Κάστρου. Αντίθετα τη βρήκα πολύ εύστοχη σαν μια υπερμπερδεμένη γυναίκα που προσπαθούσε να ισορροπήσει σε 3-4 ταμπλό. Από την άλλη και κενά είχε, και σκηνές James Bond είχε αλλά δε μου χάλασαν τίποτα στην τελική ικανοποίηση που μου έδωσε. Επίσης, να προσθέσω ότι είναι σαφέστατα σειρά γραμμένη για να τελειώσει εκεί που τελείωσε και το ότι θα βγει 3η σεζόν οφείλεται στα φράγκα λόγω της επιτυχίας της.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλεοπτικές σειρές”