Το καλύτερο cliffhanger που θυμάμαι

Τα πάντα γύρω από τηλεοπτικές σειρές με τις οποίες έχουμε κάψει κύτταρα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Το καλύτερο cliffhanger που θυμάμαι

Δημοσίευση από castledemon »

Δε θα ξεχάσω, ήμουν σχεδόν μωρό, και έπαιζε στην ερτ τον Ιπποτη της Ασφάλτου. Στο τελευταίο επεισόδιο της σεζόν, ο ΚΙΤ σε μια αγωνιώδη καταδίωξη κανει ένα σαλτο μορταλε με 200χλμ/ωρα σε έναν γκρεμό. Ακόμα θυμάμαι την αγωνία μου, τις σκέψεις και ανησυχίες για το πως θα γλυτώσει κτλ.
Τελικά προς απογοήτευση μου στην έναρξη της σεζόν 1) ο γκρεμός μετατράπηκε σε χαντακι, 2) παρόλο που μας τον έδειξαν να βουταει με τη μούρη λίγο πριν προσκρουσει στο έδαφος, στο νέο επεισόδιο πέρασε απέναντι και κάτι τέτοια που δεν θυμάμαι ακριβώς φυσικά γιατί ήμουν νιανιαρο. Το μόνο που θυμάμαι καλά ήταν το αίσθημα προδοσιας. Η εξήγηση ήταν απάτη, ναι,αλλά σαν cliffhanger γαμουσε.
Δεν ξέρω που το θυμήθηκα αλλά μου έδωσε την ιδέα για το τοπικ.

Και για να σας κάψω τελείως (και το ίδιο το τοπικ στην προσπάθεια να το διευρυνω ) ένα άλλο 'cliffhanger' που μου έχει μείνει είναι με τον ακαλυπτο στο Παντρεμένοι έχουν ψυχή, που προσπαθεί να σώσει τον παρτσαλακη από τα νύχια του σδοε που ήρθε για έλεγχο στο ιατρείο του, και του λένε : "εσείς κύριε ποιος είστε; για να σας ελέγξουμε και εσας". Και κει που περιμένεις το επόμενο επεισόδιο να τον ξεσκισουν, βλέπεις να του δίνουν συγχαρητήρια από το σδοε για τα πεντακάθαρα βιβλία που διατηρούσε στην εταιρία του, γιατί σαν καλός απατεωνας διατηρούσε άψογα βιβλία για τις δύο τρεις νομιμες δουλειές που αναλαμβανε.
Άβαταρ μέλους
starchild
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Τετ 10 Ιαν 2018, 17:05

Το καλύτερο cliffhanger που θυμάμαι

Δημοσίευση από starchild »

Καλύτερο Cliffhanger που θυμαμαι:

Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Το καλύτερο cliffhanger που θυμάμαι

Δημοσίευση από castledemon »

χαχα ναι μουσικά είναι σίγουρα το ένα και μοναδικό Cliffhanger, δεν υπάρχει άλλο
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Το καλύτερο cliffhanger που θυμάμαι

Δημοσίευση από LuciferSteele »

τα καλύτερα κλιφχάνγκερ τα ένιωθα στην πρώτη season του Prison Break απόσο θυμάμαι
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Το καλύτερο cliffhanger που θυμάμαι

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Θα έλεγα τα τελευταία επεισόδια από όλες οι σεζόν του GoT και το τελευταίο επεισόδιο από τη 1η σεζόν Vikings.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Το καλύτερο cliffhanger που θυμάμαι

Δημοσίευση από LuciferSteele »

παίζει δυνατά και το GoT, ναι
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλεοπτικές σειρές”