Stranger Things

Τα πάντα γύρω από τηλεοπτικές σειρές με τις οποίες έχουμε κάψει κύτταρα.
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

Stranger Things

Δημοσίευση από Lilith »

CountRaven έγραψε: Δευ 01 Ιαν 2018, 21:01 Και hittman νομίζω!!!! Στο Stranger Things!
Εχει δημοσιευθεί και στην facebook σελιδα των Hittman

Δευτερη season - Metal sport
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8763
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Stranger Things

Δημοσίευση από Zippo190 »

LuciferSteele έγραψε: Δευ 01 Ιαν 2018, 12:01 μην αγνοείτε τον παράγοντα πως αυτοί που γράφουν πλέον τις σειρές είναι "της γενιάς μας" οπότε τα 80ς ηταν βίωμά τους. οπότε δε νομίζω πως είναι θέμα τρεντ
Αυτοί που τα γράφουν μπορεί να είναι της "γενιάς" μας αλλά μεγάλο μέρος των θεατών είναι millennials. Επαναλαμβάνω ότι πρίν από κάποια χρόνια τα 80ς θεωρούνταν η κορύφωση του κιτσαριού αισθητικά, απλά η βιομηχανία του θεάματος έχοντας στερέψει από ιδεές προσπαθεί να πιαστεί από πράγματα. Δείτε μόνο την αφίσα του Ρέμου στο κέντρο που εμφανίζεται (https://i0.wp.com/www.hit-channel.com/w ... C746&ssl=1) ή την αισθητική αρκετών νέων συγκροτημάτων metal και μή που νομίζουν ότι ζούν στο 1986. Μέχρι και επαναφορά της κασέτας είχαμε...

Δεν λέω φυσικά ότι δεν μπορούν να αποτελέσουν πηγή έμπνευσης αλλά για κανένα λόγο δεν ήταν η "χρυσή εποχή της αγνότητας", τρέντ είναι και θα περάσει μόλις έρθει και η "αναβίωση των 90ς"...
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Stranger Things

Δημοσίευση από LuciferSteele »

Hittman βεβαίως βεβαίως και άλλα πολλά όπως Motley Crue και Ratt
bonus στο Dark το μπλουζάκι Morbid που φοράει ο Ulrich!!!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Stranger Things

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Λοιπόν, τέλειωσα πριν μια-δυο μέρες τη 1η σεζόν. ΟΚ καλή φάση αλλά δεν είδα τπτ παραπάνω από μία "αναβαθμισμένη" έκδοση των γνωστών - σε όλους μας φαντάζομαι - "Ανατριχίλες", κοινώς δε τρελάθηκα και δεν καταλαβαίνω προς τι όλη αυτή η παράκρουση (το ίδιο έπαθα κ με GoT). ΟΚ, η 80ς αισθητική είναι πάντα ένα plus, αλλά γενικά το βρήκα λίγο αταίριαστο το όλο σκηνικό για τον τρόπο που το παρουσιάζουν, ο οποίος για μένα είναι πολύ επιφανειακός. Επίσης απο βαθμολογίες κλπ, είδα ότι η 2η σεζόν κάνει κοιλιά, οποτε δε ξέρω τι να περιμένω. 1000x φορές The Dark/Ulrich ρε μουν*α!
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1166
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Stranger Things

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

για μένα η πρώτη σεζόν ήταν καλή μέχρι τη μέση και μετά έκανε μεγάλη κοιλιά, η 2η ήταν μούφα σε βαθμό που σχεδόν επιστράτευσα fast forward.
αλλα γενικά εγώ ειμαι απαιτητικός/παράξενος
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Stranger Things

Δημοσίευση από CountRaven »

Metal_Warrior έγραψε: Δευ 12 Φεβ 2018, 20:40 για μένα η πρώτη σεζόν ήταν καλή μέχρι τη μέση και μετά έκανε μεγάλη κοιλιά, η 2η ήταν μούφα σε βαθμό που σχεδόν επιστράτευσα fast forward.
αλλα γενικά εγώ ειμαι απαιτητικός/παράξενος
Έλα ρε! τόσο πολύ ΔΕΝ σου έκατσε;;;
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Stranger Things

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Μόλις τέλειωσα και τη 2η σεζόν. Μέτρια πράγματα. Φαίνεται ότι η συνταγή της 80ς αισθητικής αρχίζει να ξεθυμαίνει. Ψιλοασύνδετα σκηνικά, ορισμένα τραβηγμένα από τα μαλλιά για βγουν τα επεισόδια και γενικά πολλά φίλερς. 2 - 3 επεισόδια ήταν πραγματικά δυνατά αλλά και πάλι δεν έσωσαν τη κατάσταση. Υπάρχει κ 3 σεζόν;
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
dargaard-79
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Δευ 29 Ιαν 2018, 15:15

Stranger Things

Δημοσίευση από dargaard-79 »

LuciferSteele έγραψε: Κυρ 31 Δεκ 2017, 12:01 ντάξει δεν έχω λόγια, μιλάμε γιά την απόλυτη σειρά και ο δεύτερος κύκλος ήταν ακόμα καλύτερος από τον πρώτο
θα διαφωνησω με τον Τ. Όσο μου άρεσε ο πρώτος κύκλος, τοσο απογοητευτηκα με την δευτερη. οχι οτι ειναι ασχημη, αλλα το περιμενα καλύτερο
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Stranger Things

Δημοσίευση από CountRaven »

Ξεκίνησε να βλέπει κανείς την τρίτη σεζόν;

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8763
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Stranger Things

Δημοσίευση από Zippo190 »

διαβάζω τα χειρότερα....
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Stranger Things

Δημοσίευση από castledemon »

σχεδον την τελειωσα. Μενουν 2 επεισοδια.
Πολύ αναμάσημα, τίποτα το καινούριο, λίγο αχταρμάς το σενάριο...
Για να περνάει η ώρα και τίποτα άλλο
Άβαταρ μέλους
asgardlord
Δημοσιεύσεις: 528
Εγγραφή: Κυρ 14 Οκτ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Νήσος Κύπρος

Stranger Things

Δημοσίευση από asgardlord »

Είδα τα 5 πρώτα, εγώ καραγούσταρα!
Coming of age film σε συνδιασμό με Stephen King light horror, μια απ' τα ίδια δηλαδή, άρα σούπερ γιατί ήταν ούτως ή άλλως έπος (και εξ' αλλου όσο γερνάω, τόσο απεχθάνομαι τις αλλαγές) :P
Iron wields from armored wrists
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Stranger Things

Δημοσίευση από LuciferSteele »

τείνω να συμφωνήσω με καστροδαίμονα, είμαι στη μέση και είναι σαν μια επανάληψη η όλη φάση. καλά περνάω, δε λεω, αλλά έχει χαθεί το αρχικό στοιχείο μάλλον
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1166
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Stranger Things

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

LuciferSteele έγραψε: Τετ 10 Ιούλ 2019, 17:56 τείνω να συμφωνήσω με καστροδαίμονα, είμαι στη μέση και είναι σαν μια επανάληψη η όλη φάση. καλά περνάω, δε λεω, αλλά έχει χαθεί το αρχικό στοιχείο μάλλον
όπως το περίμενα. Εδώ μετα βίας άντεξα σεζόν 2, άρα θα προσπεράσω μου φαίνεται
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλεοπτικές σειρές”