True Detective Season 3 - 2019

Τα πάντα γύρω από τηλεοπτικές σειρές με τις οποίες έχουμε κάψει κύτταρα.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14599
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

True Detective Season 3 - 2019

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

True Detective Season 3 - 2019

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ντάξει, το περιμένω πως και πως
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3363
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

True Detective Season 3 - 2019

Δημοσίευση από Priamos »

Από τον δύο μου έχουν μείνει μόνο τα βυζιά της Ντανταριο (την κατανόηση των κυρίων για το σεξιστικό σχόλιο αλλά μιλάμε για το τοπ 3 των τελευταίων ετών!!). Παρ'ολα αυτά ευπρόσδεκτος.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8698
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

True Detective Season 3 - 2019

Δημοσίευση από Zippo190 »

ούτε με τον πρώτο κύκλο είχα τρελλαθεί ιδιαίτερα. Βέβαια από τις δύο σαιζόν οι γκομενάρες είναι η Kelly Reilly (β' κύκλος) και η Michelle Monaghan (α' κύκλος έπαιζε την σύζηγο του Harrelson)
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

True Detective Season 3 - 2019

Δημοσίευση από rbrigade »

Χτες το τελείωσα. Φοβερό και εφάμιλλο του 1ου κύκλου. Παίζει μπάλα σε πολλά επίπεδα, δεν είναι απλά μια αστυνομική περιπέτεια όπου έχει σημασία ποιος είναι ο κακός.

Zippo ως συνήθως δεν νιώθει με τίποτα, έβγαλε άχρηστο τον 1ο κύκλο. Προτείνω μόνιμο ban από οποιοδήποτε τόπικ έχει να κάνει με σειρές και ταινίες. Καλά όχι ότι έχει καλύτερο γούστο στην μουσική...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14599
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

True Detective Season 3 - 2019

Δημοσίευση από CountRaven »

Ο πρώτος κύκλος με είχε συγκλονίσει. Τον δεύτερο τον ξεκίνησα μα τον άφησα εξαιτίας έλλειψης χρόνου. Και τώρα διαβάζω πως ο τρίτος παίζει καλή μπάλα και είναι σε επίπεδα πρώτου; Πρέπει να στρωθώ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6244
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

True Detective Season 3 - 2019

Δημοσίευση από theBox »

Μια απο τα ιδια με τον Κομη. Αν και πρεπει να τελειωσω stranger things πρωτα, και μετα να πιασω και mindhunter.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1156
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

True Detective Season 3 - 2019

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

ενδιαφέρον, αν οπως λέτε ειναι συγκρίσιμο με 1ο κύκλο, θα τσεκαριστεί
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

True Detective Season 3 - 2019

Δημοσίευση από LuciferSteele »

εμένα που μου άρεσαν και οι δύο κύκλοι πιστεύω θα μου αρέσει πολύ αλλά περιμένει ΚΑΙ αυτό τη σειρά του...
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8698
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

True Detective Season 3 - 2019

Δημοσίευση από Zippo190 »

rbrigade έγραψε: Κυρ 27 Οκτ 2019, 16:00 Χτες το τελείωσα. Φοβερό και εφάμιλλο του 1ου κύκλου. Παίζει μπάλα σε πολλά επίπεδα, δεν είναι απλά μια αστυνομική περιπέτεια όπου έχει σημασία ποιος είναι ο κακός.

Zippo ως συνήθως δεν νιώθει με τίποτα, έβγαλε άχρηστο τον 1ο κύκλο. Προτείνω μόνιμο ban από οποιοδήποτε τόπικ έχει να κάνει με σειρές και ταινίες. Καλά όχι ότι έχει καλύτερο γούστο στην μουσική...
Ετοιμάζω αφιέρωμα σε μια από τις κορυφαίες σειρές όλων των εποχών θα πρέπει να αναμεινεις στο ακουστικό σου.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

True Detective Season 3 - 2019

Δημοσίευση από rbrigade »

LuciferSteele έγραψε: Κυρ 27 Οκτ 2019, 20:58 εμένα που μου άρεσαν και οι δύο κύκλοι πιστεύω θα μου αρέσει πολύ αλλά περιμένει ΚΑΙ αυτό τη σειρά του...
Νομίζω τα άλλα θα έπρεπε να περιμένουν την σειρά τους. True Detective δεν υπάρχει άλλο. 1ος και 3ος κύκλος είναι τοπ σε όλα, ερμηνείες, σκηνοθεσία, σενάριο κτλ
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14599
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

True Detective Season 3 - 2019

Δημοσίευση από CountRaven »

Άκουσα την συμβουλή του Τσοβόλα και έκανα skip την δεύτερη σεζόν πηγαίνοντας στην τρίτη. Είδα τα τρία πρώτα επεισόδια και μπορώ να πω ότι έχω πάθει πλάκα. Όλα όσα είχα αγαπήσει στη πρώτη σεζόν είναι εδώ.

Αντιήρωες. Φοβεροί διάλογοι. Σενάριο έπος με πλοκή που σε κρατάει. Και φυσικά μουσικάρες και μίζερη ατμόσφαιρα χωρίς ελπίδα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τηλεοπτικές σειρές”