Μυστηριακό Ατσάλι

Εξεζητημένες συζητήσεις γύρω από το είδος και τη προέλευση.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Μυστηριακό Ατσάλι

Δημοσίευση από CountRaven »

Lilith έγραψε: Παρ 09 Μαρ 2018, 20:40 Μέσα από την κρύπτη..αλλά το δεχόμαστε;;;

Μπαααααα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Μυστηριακό Ατσάλι

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ναι, δεν μπαίνει. έχει αυτό το ευρωπαικό πρόβλημα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Μυστηριακό Ατσάλι

Δημοσίευση από CountRaven »

LuciferSteele έγραψε: Παρ 09 Μαρ 2018, 18:22
rbrigade έγραψε: Πέμ 08 Μαρ 2018, 22:06 Ε τότε όλοι αυτοί οι Enforcer, Black Trip, Horisont, Hypnos κτλ είναι για τον καιάδα, να ακούμε μόνο παντερομπάντες
καλά κατάφερες και μάζεψες σε ένα πόστ όλες εκείνες τις μπάντες που και να μην είχαν υπάρξει ποτέ, δεν θα είχε ανοίξει ρουθουνι. όλες τους με αφήνουν παγερά αδιάφορο. ΟΜΩΣ αναγνωρίζω πως το ρετρό τους έχει κάτι από σύγχρονη εποχή, δεν ηχογραφούν σε μπομπίνα γιά να το παίξουν ιστορία. παίζουν αναμάσημα αλλά με production values της εποχής μας
κάτι γιδοβοσκοί τύπου iron griffin από την άλλη είναι οι χιπστεράδες του μέταλ, στοιχηματίζω πως ντύνονται μόνο σε second hand vintage μαγαζιά, ψάχνουνε στα παλιατζίδικα καμία κονσόλα του 50 γιά να γράψουν τρού αναλογικά και είναι και κουλάδια

Enforcer και Horisont γκρουπάρες για μένα η κάθε μια στο παρελθοντολογικό της ύφος. 80ς οι Enforcer, 70s οι Horisont. Έχουν δισκάρες και τραγουδάρες και στο σανίδι τα σπάνε, κάτι Hypnos και Black Trip που τα αποθεώνουν από εδώ και από εκεί, αυτά ΟΚ και να μην υπήρχαν καν, δεν θα άνοιγε όχι ρουθούνι ούτε πόρτα!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6299
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Μυστηριακό Ατσάλι

Δημοσίευση από theBox »

LuciferSteele έγραψε: Παρ 09 Μαρ 2018, 18:22
κάτι γιδοβοσκοί τύπου iron griffin από την άλλη είναι οι χιπστεράδες του μέταλ, στοιχηματίζω πως ντύνονται μόνο σε second hand vintage μαγαζιά, ψάχνουνε στα παλιατζίδικα καμία κονσόλα του 50 γιά να γράψουν τρού αναλογικά και είναι και κουλάδια
Zippo190 έγραψε: Παρ 09 Μαρ 2018, 00:18
τα έχουμε ξαναπεί για την επιτήδευση, θεωρώ ότι είναι λάθος ενώ έχεις τις δυνατότητες να παρουσιάσεις κάτι καλό να προσπαθείς ΨΕΥΤΙΚΑ να αναπαράγεις κάτι άλλο. Όπως είχα αναφέρει προηγουμένως αλλά δεν με διαβάζετε, μπορείς να έχεις καθαρή και δυνατή παραγωγή χωρίς να μοντερνίζει ο ήχος.
Point taken Gentlemen.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8763
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Μυστηριακό Ατσάλι

Δημοσίευση από Zippo190 »

βασικά δεν είναι το θέμα να περάσουμε κάποιο point, όλα στα πλαίσια του διαλόγου γίνονται. Αν κάποιος την βρίσκει με Iron Griffin τότε κομπλέ, απλά προσωπικά κάποια πράγματα μου φαίνονται επιτηδευμένα και στημένα (πχ Metallica στο "St.anger")....
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6299
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Μυστηριακό Ατσάλι

Δημοσίευση από theBox »

Στο σημειο αυτο θα πω οτι το εχει φερει ο Eat Metal σε βινυλιο για οποιον ενδιαφερεται. Θα το χτύπαγα κι εγω αλλά το έχω ηδη προμηθευτεί σε κασετουλα και τωρα μαζεύω να αγοράσω κασετόφωνο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theBox την Παρ 09 Μαρ 2018, 23:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8763
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Μυστηριακό Ατσάλι

Δημοσίευση από Zippo190 »

theBox έγραψε: Παρ 09 Μαρ 2018, 23:33 Στο σημειο αυτο θα πω οτι το εχει φερει ο Eat Metal σε βινυλιο για οποιον ενδιαφερεται. Θα το χτύπαγα κι εγω αλλά το έχω ηδη προμηθευτεί σε κασετουλα και τωρα ψάχνομαι να αγοράσω κασετόφωνο.
αν παίζεις μπάλα με discogs θεωρώ ότι είναι καλή επένδυση για το μέλλον (για σπρώξιμο).
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6299
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Μυστηριακό Ατσάλι

Δημοσίευση από theBox »

Zippo190 έγραψε: Παρ 09 Μαρ 2018, 23:38
theBox έγραψε: Παρ 09 Μαρ 2018, 23:33 Στο σημειο αυτο θα πω οτι το εχει φερει ο Eat Metal σε βινυλιο για οποιον ενδιαφερεται. Θα το χτύπαγα κι εγω αλλά το έχω ηδη προμηθευτεί σε κασετουλα και τωρα ψάχνομαι να αγοράσω κασετόφωνο.
αν παίζεις μπάλα με discogs θεωρώ ότι είναι καλή επένδυση για το μέλλον (για σπρώξιμο).
Περα απο την πλάκα τωρα, σκεφτομουν σοβαρα να το τσιμπίσω, αλλα με επιρρεάσατε αρνητικά και δεν ψήθηκα τελικα. Ασε που 15 ευρω για 20 λεπτο EP μου φάνηκε κάπως. Τωρα αυτο περι επένδυσης, μπόρει να έχεις δίκιο, αλλά δεν έχω μπει στη διαδικάσια μεχρι τωρα να τη δώ έτσι τοσο μπίζνα τη φαση.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Μυστηριακό Ατσάλι

Δημοσίευση από CountRaven »

Την καλή εποχή θα είχα πάρει 3-4 κόπιες xD
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

Re: Μυστηριακό Ατσάλι

Δημοσίευση από white_knight »

Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Μυστηριακό Ατσάλι

Δημοσίευση από LuciferSteele »

στο χρηματιστήριο του μέταλ θα τα πιάσει τα φράγκα του, είναι περίπτωση απαράδεκτων Helvetets Port που είχα 20 κόπιες από το ελεεινό αυτό 7αρι και τις έδινα ταληρο και δεν τις παίρνανε και μετά βάρεσε πενηντάρικα χαχαχα
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Μυστηριακό Ατσάλι

Δημοσίευση από LuciferSteele »

white_knight έγραψε: Σάβ 10 Μαρ 2018, 08:50
θα ήταν το επόμενο πόστ μου
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

Re: Μυστηριακό Ατσάλι

Δημοσίευση από white_knight »



Εντωμεταξύ το χα ξεχάσει οτι το χα ανεβασει εγω στο youtube o_O
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Μυστηριακό Ατσάλι

Δημοσίευση από LuciferSteele »

είναι κοντά στον όρο αλλά κάτι με εμποδίζει να το βάλω
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Μυστηριακό Ατσάλι

Δημοσίευση από CountRaven »

white_knight έγραψε: Σάβ 10 Μαρ 2018, 08:50
Έπος.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Specialty metal”