Η Καλύτερη/ποιοτικότερη Metal Μπάντα

Φορουμικά παιχνίδια μουσικού περιεχομένου.
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

Η Καλύτερη/ποιοτικότερη Metal Μπάντα

Δημοσίευση από Coroner »

Death το απολυτο με 7 αλμπουμ κι ακολουθουν Coroner κατα ποδας με τα 5.
Απο κει και περα πολλα που τωρα δε μου ερχονται θα κανω update αμα σκεφτω κατι περα απο αυτα που εχετε ηδη αναφερει κ συμφωνω (warlord, satan, mercyful fate)

YΓ update : Και φυσικα και οι bolt thrower δεν απογοητευσαν ποτε
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Re: Η Καλύτερη/ποιοτικότερη Metal Μπάντα

Δημοσίευση από castledemon »

Τώρα που το σκέφτομαι θα έβαζα και τους SOUL CAGES μέσα με 4 ακριβώς πολύ ποιοτικά άλμπουμ

Shadow gallery Επίσης αν το τελευταίο θεωρησουμε ότι πιάνει το 8αρι... Για να είμαι ειλικρινής μου ήταν πολύ δύσκολο να ακούσω νέο δίσκο SG χωρίς τον Baker (άσχετα αν τους καταχαρηκα live) και δεν εντρυφησα στο τελευταίο για το βαθμολογησω...
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Η Καλύτερη/ποιοτικότερη Metal Μπάντα

Δημοσίευση από Starman »

Νομίζω και οι Doomsword χωρούν εδώ.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Η Καλύτερη/ποιοτικότερη Metal Μπάντα

Δημοσίευση από CountRaven »

Warlord. Solitude Aeturnus. Crimson Glory. Psychotic Waltz. Eternity X. Sieges Even. Conception.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Η Καλύτερη/ποιοτικότερη Metal Μπάντα

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Coroner έγραψε: Δευ 24 Ιουν 2019, 23:49 Death το απολυτο με 7 αλμπουμ
Ναι ρε συ!!! Death!!!
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Η Καλύτερη/ποιοτικότερη Metal Μπάντα

Δημοσίευση από theBox »

castledemon έγραψε: Δευ 24 Ιουν 2019, 23:57 Τώρα που το σκέφτομαι θα έβαζα και τους SOUL CAGES μέσα με 4 ακριβώς πολύ ποιοτικά άλμπουμ

Shadow gallery Επίσης αν το τελευταίο θεωρησουμε ότι πιάνει το 8αρι... Για να είμαι ειλικρινής μου ήταν πολύ δύσκολο να ακούσω νέο δίσκο SG χωρίς τον Baker (άσχετα αν τους καταχαρηκα live) και δεν εντρυφησα στο τελευταίο για το βαθμολογησω...
Το τελευταιο shadow gallery πιανει τουλαχιστον 8. Για το room v δεν ειμαι σιγουρος, ενω και το legacy ειναι αρκετα ανισο...ισως αν δεν ειχε εκεινη την 30λεπτη μπαλάντα...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Η Καλύτερη/ποιοτικότερη Metal Μπάντα

Δημοσίευση από Zippo190 »



και αυτό...

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

Η Καλύτερη/ποιοτικότερη Metal Μπάντα

Δημοσίευση από Aphelian »

Crystal Eyes τιμιοι αλλα κανενας δισκος τους δεν εχει την ποιοτητα που χρειαζεται για να μπουν σε αυτο το τοπικ κατ'εμε. Καταφεραν κι εβγαλαν οκ δισκο με Daniel Heiman στα φωνητικα, που επρεπε να γκρεμιζει συμπαντα.

Θα συμφωνησω με [mention]Coroner[/mention] νομιζω Death ειναι οτι πιο κοντα στην αρχικη περιγραφη του τοπικ.
Και Warlord οπως ειπε ο [mention]rbrigade[/mention] αν πιασουμε το Deliver Us και το Cannons σαν δυο ΕΝΤΕΛΩΣ ξεχωριστες κυκλοφοριες για να πιασουμε το αλμπουμ quota.

Cirith Ungol να προσθεσω. Domine κοπηκαν τελευταια στιγμη λογω Ancient Spirit rising που ηταν μετριατζα.



Υ.Γ Gloryhammer θα κατακτησουν ΚΑΙ αυτο το τοπικ, γιατι και ο 4ος δισκος θα ειναι επος [mention]theBox[/mention]
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Η Καλύτερη/ποιοτικότερη Metal Μπάντα

Δημοσίευση από Priamos »

Aphelian έγραψε: Τρί 25 Ιουν 2019, 09:15 . Domine κοπηκαν τελευταια στιγμη λογω Ancient Spirit rising που ηταν μετριατζα.



Αυτο.
Οι Panzer δυστυχως το χανουν λογω του Dissident.
Οι Primordial λογω Imrama (μην ακουσω τιποτα διαφορετικο απ haters! :P ) που δεν ηταν μετριο απλα οχι στο επιπεδο των επομενων και του γουστου μου.

Το βρηκα!! Οι Mastodon και οι Ghost, γιατι ετσι λεει το Metal Hammer!!! :D :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Η Καλύτερη/ποιοτικότερη Metal Μπάντα

Δημοσίευση από CountRaven »

Cirith Ungol όπως σωστά αναφέρθηκε.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Η Καλύτερη/ποιοτικότερη Metal Μπάντα

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Aphelian έγραψε: Τρί 25 Ιουν 2019, 09:15Cirith Ungol
Κλειδώσετε το!
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

Η Καλύτερη/ποιοτικότερη Metal Μπάντα

Δημοσίευση από Coroner »

Προσθετω Pagan Altar, Anacrusis και Depressive Age
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Η Καλύτερη/ποιοτικότερη Metal Μπάντα

Δημοσίευση από theBox »

Priamos έγραψε: Τρί 25 Ιουν 2019, 09:48
Aphelian έγραψε: Τρί 25 Ιουν 2019, 09:15 . Domine κοπηκαν τελευταια στιγμη λογω Ancient Spirit rising που ηταν μετριατζα.



Αυτο.
Οι Panzer δυστυχως το χανουν λογω του Dissident.
Οι Primordial λογω Imrama (μην ακουσω τιποτα διαφορετικο απ haters! :P ) που δεν ηταν μετριο απλα οχι στο επιπεδο των επομενων και του γουστου μου.

Το βρηκα!! Οι Mastodon και οι Ghost, γιατι ετσι λεει το Metal Hammer!!! :D :D


Ghost ουτε καν, το πρωτο ειναι ψιλο-σαβουριτσα. Mastodon θα μπορουσαν, αλλα το τελευταιο μπηκε απο το ενα αυτι και βγηκε απο το αλλο. Nομιζω TOOL και System of a down, πιο κοντα σε αυτο που ψάχνεις.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Η Καλύτερη/ποιοτικότερη Metal Μπάντα

Δημοσίευση από Zippo190 »

Aphelian έγραψε: Τρί 25 Ιουν 2019, 09:15
Cirith Ungol να προσθεσω. Domine κοπηκαν τελευταια στιγμη λογω Ancient Spirit rising που ηταν μετριατζα.

έλα ρε μια χαρά το βρήκα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Η Καλύτερη/ποιοτικότερη Metal Μπάντα

Δημοσίευση από Priamos »

theBox έγραψε: Τρί 25 Ιουν 2019, 11:55

Ghost ουτε καν, το πρωτο ειναι ψιλο-σαβουριτσα. Mastodon θα μπορουσαν, αλλα το τελευταιο μπηκε απο το ενα αυτι και βγηκε απο το αλλο. Nομιζω TOOL και System of a down, πιο κοντα σε αυτο που ψάχνεις.
Μπαααα...αυτο ειναι κοντα σε αυτο που ψαχνω...αλλα ποιος θα μου το βρει!! :D :D

Surreal Killer
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα παιδία παίζει”