ONE vs ONE vol. 4 - OMEN "Battle Cry" vs "Warning of Danger"

Φορουμικά παιχνίδια μουσικού περιεχομένου.
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

ONE vs ONE vol. 4 - OMEN "Battle Cry" vs "Warning of Danger"

Δημοσίευση από JimmyF »

Let Battle Commence!

Εγώ πάντως ακόμα δεν μπορώ να αποφασίσω..Εκεί που λέω ok, το Battle πρέπει να είναι ο νικητής, σκάει στα μούτρα το ομώνυμο του Warning. Εκεί που το Last Rites σε πάει τραίνο, τρως τη μπούφλα του March on. Νιώθεις την πρέσσα των 100 MPa του Bring out the Beast και μετά σου κάνει ρελάνς το Hell's Gate με 19 KBeaufort/Richter ανεμοσεισμικής εποποιίας.

Όσοι πιστοί, βοηθήστε.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ONE vs ONE vol.4 OMEN "Battle Cry" vs "Warning of Danger"

Δημοσίευση από CountRaven »

Εγώ Warning Of Danger εξαιτίας του "Don't Fear The Night", ανατριχίλα, δέος και απερίγραπτο συναίσθημα με αυτό το κομμάτι. Η επιλογή είναι ΔΥΣΚΟΛΗ οπότε βάζω τον δικό μου παράγοντα για να επιλέξω.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

ONE vs ONE vol.4 OMEN "Battle Cry" vs "Warning of Danger"

Δημοσίευση από JimmyF »

CountRaven έγραψε: Πέμ 12 Δεκ 2019, 14:00 Εγώ Warning Of Danger εξαιτίας του "Don't Fear The Night", ανατριχίλα, δέος και απερίγραπτο συναίσθημα με αυτό το κομμάτι. Η επιλογή είναι ΔΥΣΚΟΛΗ οπότε βάζω τον δικό μου παράγοντα για να επιλέξω.
Στο top 2 του δίσκου μαζί με το Hell's Gate για μένα. Το κομμάτι βγάζει όντως απίστευτο συναίσθημα. Όταν θέλω να πάρω αύρα 'νικητή' μετά από ζόρια, είναι από τα κομμάτια που πάντα ακούω.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

ONE vs ONE vol.4 OMEN "Battle Cry" vs "Warning of Danger"

Δημοσίευση από theBox »

Αν το διλλημα ηταν μεταξυ warning και curse, η αποφαση θα ηταν πολυ δυσκολη οντως. Αλλά ως εχει, θα παω για warning αβίαστα.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ONE vs ONE vol.4 OMEN "Battle Cry" vs "Warning of Danger"

Δημοσίευση από rbrigade »

Με κρύα καρδιά Warning, αυτή η πρώτη τετράδα τραγουδιών δεν υπάρχει
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

ONE vs ONE vol.4 OMEN "Battle Cry" vs "Warning of Danger"

Δημοσίευση από Priamos »

Ένα Βαττλε παρακαλώ για μένα... Η spoken εισαγωγή του Axeman και το κεραυνοβόλο ξεκίνημα του, είναι πιο metal από ότι έχει κυκλοφορήσει από το 2000 μέχρι σήμερα.
Surreal Killer
White Wolf

ONE vs ONE vol.4 OMEN "Battle Cry" vs "Warning of Danger"

Δημοσίευση από White Wolf »

Εχω κουραστει, εμενα να με βαζετε οτι ψηφιζει ο Πριαμος απο εδω και περα.
Παντα μεσα πεφτει.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

ONE vs ONE vol.4 OMEN "Battle Cry" vs "Warning of Danger"

Δημοσίευση από Zippo190 »

Δυστυχώς θα πρέπει να συμφωνήσω με rbrigade. Το "Warning..." δεν έχει την ωμή βαναυσότητα του "Battle cry" αλλά ισορροπεί ανάμεσα στην ωριμότητα και την νεανική φλόγα. Χώρια που στην έναρξη του ομώνυμου τραγουδιού στο σημείο που τραγουδάει ο Kimball: Now command ye, Stand up tall, Through the veil, You shall fall γκρεμίζονται τσιμεντοκολώνες.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

ONE vs ONE vol.4 OMEN "Battle Cry" vs "Warning of Danger"

Δημοσίευση από JimmyF »

Zippo190 έγραψε: Πέμ 12 Δεκ 2019, 15:02 Δυστυχώς θα πρέπει να συμφωνήσω με rbrigade. Το "Warning..." δεν έχει την ωμή βαναυσότητα του "Battle cry" αλλά ισορροπεί ανάμεσα στην ωριμότητα και την νεανική φλόγα. Χώρια που στην έναρξη του ομώνυμου τραγουδιού στο σημείο που τραγουδάει ο Kimball: Now command ye, Stand up tall, Through the veil, You shall fall γκρεμίζονται τσιμεντοκολώνες.
Μου το 'πούλησε' ο [mention]Zippo190[/mention] . Ψήφο στο Warning που είναι και το πρώτο Omen album που άκουσα. (Το nightmares ep ήταν κανονικά, αλλά ήταν φάση 'η πρώτη φορά δεν είναι πάντα και η καλύτερη' :D )
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ONE vs ONE vol.4 OMEN "Battle Cry" vs "Warning of Danger"

Δημοσίευση από CountRaven »

[mention]Zippo190[/mention] διαμορφώνεις χαρακτήρες.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

ONE vs ONE vol.4 OMEN "Battle Cry" vs "Warning of Danger"

Δημοσίευση από Zippo190 »

Ακόμα θυμάμαι 1997 να έχω κάνει κοπάνα από το σχολείο και να πάω με bro και ένα φίλο στο δισκάδικο Paranoid στην Νίκαια, ακριβώς πάνω από το κλάμπ και εγώ να παίρνω Domine - Champion Eternal και bro το Omen - Battle Cry. Η ζωή δεν θα ήταν ίδια από εκεί και ύστερα (ο φίλος είχε πάρει Eldritch)...
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ 2018, 20:31

ONE vs ONE vol.4 OMEN "Battle Cry" vs "Warning of Danger"

Δημοσίευση από Spyros »

Η πιο σκληρή μάχη ως τώρα για μένα. Συμφωνώ με όσα γράφτηκαν για την πρώτη τετράδα, το τι impact αφήνει η εισαγωγή του ομώνυμου, για την ισορροπία που βρήκανε στο δεύτερο και το τι μου προκαλεί κι εμένα το don't fear the night αλλά και πάλι η ψήφος πρέπει να πάει στο Battle Cry που νομίζω είναι η πιο κοντινή απάντηση στην ερώτηση που έχει παίξει κατά καιρούς σε κάποια forum "Αν ήσουν ένα άλμπουμ, ποιο θα ήσουν?'' :D
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

ONE vs ONE vol.4 OMEN "Battle Cry" vs "Warning of Danger"

Δημοσίευση από Starman »

Τα αγόρασα κα τα 3 μαζί, τις γιορτές των Χριστουγέννων του 1986. Τα άκουσα και τα 3 μαζί και με στιγμάτισαν και τα 3 εξίσου. Πραγματικά δεν μπορώ να διαλέξω, καθώς τα θεωρώ σαν μια οντότητα. Κάτι σαν τριπλός δίσκος. Θα μπορούσα να πω ένα στη τύχη, αλλά δεν θα είναι όλη η αλήθεια. Το γράφω αυτό για να μη φανεί ότι σνομπάρω τη μονομαχία ή ότι βαριέμαι. Απλά πάσο.
Άβαταρ μέλους
Blackwinged
Δημοσιεύσεις: 398
Εγγραφή: Σάβ 26 Οκτ 2019, 18:33
Τοποθεσία: Ιωάννινα

ONE vs ONE vol.4 OMEN "Battle Cry" vs "Warning of Danger"

Δημοσίευση από Blackwinged »

Εντελώς εκεί που σχολάει το τελευταίο χιλιοστό νήμα της τρίχας, στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων εκεί στο 95+ ...το Battle Cry.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1158
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

ONE vs ONE vol.4 OMEN "Battle Cry" vs "Warning of Danger"

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

πολύ σκληρό δίλημμα πραγματικά. Ρίχνω battle cry
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα παιδία παίζει”