ONE vs ONE 10 - One must fall edition

Φορουμικά παιχνίδια μουσικού περιεχομένου.
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

ONE vs ONE 10 - One must fall edition

Δημοσίευση από trigger »

Το Into glory ride, για το οποίο συζητάτε, δεν είναι Manowar 2020. Χωρίς αυτό μάλιστα, δεν θα αναφέραμε το όνομα των Γερμανών χιπστερ.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ONE vs ONE 10 - One must fall edition

Δημοσίευση από CountRaven »

trigger έγραψε: Δευ 25 Μάιος 2020, 13:43 Το Into glory ride, για το οποίο συζητάτε, δεν είναι Manowar 2020. Χωρίς αυτό μάλιστα, δεν θα αναφέραμε το όνομα των Γερμανών χιπστερ.
Μα για αυτό έγραψα και το νουμεράκι 2020. Δεν υπάρχει καν σύγκριση.

Αν και το επίπεδο γελοιότητας σε εξώφυλλα και κλιπ είχε ήδη φτάσει στο τέρμα από εποχές Glory. Χάθηκε δηλαδή να έκαναν και το άλμπουμ όπως το Defender; Τι να κάνουμε όμως μη τα θέλουμε και όλα δικά μας.

Πίσω στο σήμερα ναι τα χιοστερόνια του καπιταλισμού μουσικά υπάρχουν χάρη στο Glory. Ξεπερνώντας τους 2020 δασκάλους τους και μάλιστα χωρίς λάδια, μηχανές και σωβρακάκια.
Αλλά με δώδεκα αποστόλους. Μόνο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

ONE vs ONE 10 - One must fall edition

Δημοσίευση από theBox »

Αν και δεν συμφωνω οτι το glory δεν εχει καμια σχεση (καποια κομματια εχουν βασικα) με manowar anno2020, θα βγω λιγο off topic για να επισημανω για ακομα μια φορα τη θεση που εχω εκφρασει απειρες φορες εδω μεσα, φερνοντας σχεδον τους πάντες απέναντι μου:

Μουσικη δεν αξιολογω με κριτηρια ιστορικοτητας/επιδραστικότητας, αλλά κατ απόλυτη τιμη με αυτο που βγαινει απο τα ηχεια μου οταν πατάω πλέι, (σε συνδιασμο παντα με το γενικοτερο αισθητικο πακέτο, αλλά αυτο ειναι άλλη "μαχη" που δωσαμε με Τσοβολα παλιοτερα.)

Αυτο για το σχολιο "αν δεν υπηρχε το Χ δεν θα υπηρχε το Ψ.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

ONE vs ONE 10 - One must fall edition

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εικόνα
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ONE vs ONE 10 - One must fall edition

Δημοσίευση από rbrigade »

theBox έγραψε: Δευ 25 Μάιος 2020, 12:26 Τιμια απαντηση Τσοβολα. Ετσι απο περιεργεια, πιο ειναι το καλυτερο μειντεν;
Piece of mind θα έλεγα, επίσης το Seventh Son είναι δυνατός αντίπαλος και είμαι και πολύ φαν του ντεμπούτου
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ONE vs ONE 10 - One must fall edition

Δημοσίευση από rbrigade »

CountRaven έγραψε: Δευ 25 Μάιος 2020, 13:36 Σε επίπεδο σοβαρότητας και ολοκληρωμένης στήριξης του concept τους και μουσικά και στιχουργικά πάντως, οι Kodex υπερτερούν των Manowar του 2020. Γελάω φυσικά πολύ και με τους δύο για διάφορα θέματα, αλλά τώρα μιλάμε για μουσική και στίχο. Α και για εξώφυλλα.
Δεν είναι κριτήριο οι Manowar του 2020. Είναι σαν να λέω ότι είμαι πιο γρήγορος στο 100άρι από τον Ολυμπιονίκη του 1960. Έχει κάποιο νόημα; Με κάνει καλό αθλητή;
DeletedUser

ONE vs ONE 10 - One must fall edition

Δημοσίευση από DeletedUser »

Συγκρινουμε ΤΟ απολυτο Metal album με ενα απο τα καλυτερα των Iron Maiden

Απο αυτη την προταση και μονο βγαινει το συμπερασμα
Άβαταρ μέλους
Heddigan
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Τετ 24 Ιούλ 2019, 11:09
Τοποθεσία: Dublin

ONE vs ONE 10 - One must fall edition

Δημοσίευση από Heddigan »

Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμη σε ποιον άξονα γίνεται η σύγκριση των δύο άλμπουμ. To Into Glory Ride είναι κομβικό άλμπουμ για τον ήχο και την ιστορία των Manowar (το αν είναι καλό ή όχι είναι άλλο θέμα). Το Somewhere in Time είναι απλά ένα από τα εννιαρο-δεκάρια που κυκλφορούσαν οι Maiden, το ένα πίσω από το άλλο, εκείνη τη χρυσή εποχή.

Anyway, Into Glory Ride όσον αφορά τη σύγκριση.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

ONE vs ONE 10 - One must fall edition

Δημοσίευση από theBox »

Heddigan έγραψε: Δευ 25 Μάιος 2020, 20:43 Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμη σε ποιον άξονα γίνεται η σύγκριση των δύο άλμπουμ.
Ε...ποιο μας αρεσει να ακουμε περισσοτερο ίσως? ;)

Το ολο θεμα ξεκινησε απο το beef που πηγε να δημιουργησει ο "Αρχηγος" με καταλύτη τον Κατη, αλλά ο Gentleman Harris δεν μασησε. :D :D :D

viewtopic.php?f=5&t=2599

Κοινως....τα παιδία παίζει...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
white_knight
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: Τετ 07 Μαρ 2018, 16:33
Επικοινωνία:

ONE vs ONE 10 - One must fall edition

Δημοσίευση από white_knight »

Συγκρινουμαι το καλυτερο αλμπουμ ολων των εποχων με το into glory ride?

SOMEWHERE IN TIME
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

ONE vs ONE 10 - One must fall edition

Δημοσίευση από LuciferSteele »

η απάντηση είναι απλή, somewhere in time για όσους τους αρέσει ΚΑΙ το χεβυμέταλ παράλληλα και με άλλα χόμπι όπως το πλέξιμο, το μπριτζ και η αστρολογία και θέλουν κάτι να ακούνε όταν μαγειρεύουν ή διαβάζουν τα ζώδια. τίποτα κακό σε αυτό
Into Glory Ride αν ζεις και αναπνέεις για το HEAVY METAL και σε γοητεύει η καλλιτεχνική δημιουργία που δεν μπόρεσε ποτέ να αναπαραχθεί ή αν αντιγραφεί από κανέναν.
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

ONE vs ONE 10 - One must fall edition

Δημοσίευση από trigger »

LuciferSteele έγραψε: Κυρ 31 Μάιος 2020, 12:25 η απάντηση είναι απλή, somewhere in time για όσους τους αρέσει ΚΑΙ το χεβυμέταλ παράλληλα και με άλλα χόμπι όπως το πλέξιμο, το μπριτζ και η αστρολογία και θέλουν κάτι να ακούνε όταν μαγειρεύουν ή διαβάζουν τα ζώδια. τίποτα κακό σε αυτό
Into Glory Ride αν ζεις και αναπνέεις για το HEAVY METAL και σε γοητεύει η καλλιτεχνική δημιουργία που δεν μπόρεσε ποτέ να αναπαραχθεί ή αν αντιγραφεί από κανέναν.
Έπεσε στο μοναδικό άλμπουμ που το κοντραρει βρε σαχλε. Οποιοδήποτε άλλο μανογουορ θα έχανε.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

ONE vs ONE 10 - One must fall edition

Δημοσίευση από LuciferSteele »

το αξίωμα ισχύει για οποιοδήποτε άλμπουμ των δύο μπαντών και αν βάλεις
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
giorgos
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τετ 15 Μάιος 2019, 12:46

ONE vs ONE 10 - One must fall edition

Δημοσίευση από giorgos »

Into glory ride εννοείται.
Άβαταρ μέλους
Vourvachis
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2018, 09:04

ONE vs ONE 10 - One must fall edition

Δημοσίευση από Vourvachis »

white_knight έγραψε: Δευ 25 Μάιος 2020, 23:28 Συγκρινουμαι το καλυτερο αλμπουμ ολων των εποχων με το into glory ride?

SOMEWHERE IN TIME
+1

Πες τα ρε άρχοντα!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα παιδία παίζει”