Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. IV: Adramelch - Irae Melanox VS Northwind - Mythology

Φορουμικά παιχνίδια μουσικού περιεχομένου.
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 327
Εγγραφή: Τρί 13 Μαρ 2018, 20:31

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. IV: Adramelch - Irae Melanox VS Northwind - Mythology

Δημοσίευση από Spyros »

Κι εγώ άργησα πολύ να το πιάσω το Irae Melanox, χοντρικά 5 χρόνια πριν αλλά ναι, αυτή είναι η πρώτη μάχη που μου είναι αδιανόητο να ψηφίσω εναντίον κάποιου από τα δυο.. Δεν ξεκολλάει απο το Χ με τίποτα.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. IV: Adramelch - Irae Melanox VS Northwind - Mythology

Δημοσίευση από Zippo190 »

Xstroyer έγραψε: Πέμ 25 Ιουν 2020, 12:36
ΑΣΕ ΡΕ ΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΝΟΤΑ ΑΠΟ ΤΟ MASTER OF REALITY KAI ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΤΟ ΑΝΤΡΑΜΕΛΧ :pasok: :pasok: :pasok: :pasok: :pasok: :pasok: :pasok:
καλά το master of reality ο απόλυτος ύπνος.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. IV: Adramelch - Irae Melanox VS Northwind - Mythology

Δημοσίευση από Celephais »

Έχω χρόνια να ακούσω το Irae Melanox, στο μυαλό μου είναι τεράστιος δίσκος. Θυμάμαι όταν είχε πρωτο-πέσει στα χέρια μου, με είχε σοκάρει η αθλιότητα της παραγωγής. Γουστάρω πάρα πολύ τους Adramelch σε όλους τους υπόλοιπους δίσκους (ειδικά Broken History) και βέβαια το Mythology το θεωρώ την κορυφή του ελληνικού παραδοσιακού metal. Θα αποφύγω την απάντηση προς το παρόν.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. IV: Adramelch - Irae Melanox VS Northwind - Mythology

Δημοσίευση από theBox »

Στο ντεμο που υπαρχει στο δευτερο σιντι της επανεκδοσης του 2010 παντως, ο ηχος των αντιστοιχων κομματιων απο το ντεμπουτο ειναι πολυ πιο "νορμαλ".
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. IV: Adramelch - Irae Melanox VS Northwind - Mythology

Δημοσίευση από JimmyF »

Το Adramelch μ έχει δυσκολέψει πολύ να το ‘χωνέψω’ και σε αυτό παίζει τον πρώτιστο ρόλο η παραγωγή, η οποία στα αυτιά μου δεν αφήνει το υλικό να αναπνεύσει, το οποίο είναι απαιτητικό. Επίσης κι εγώ πιο εύκολα ευχαριστιέμαι το Broken history. Το Mythology το γουστάρω full (ενώ το Northcomin πχ δε με τρελλαίνει) και ναι, σίγουρα είναι πιο πιασάρικο υλικό και πιο ‘εύκολο’ (με την καλή έννοια) άκουσμα. Bottom line? Δύσκολο να επιλέξω ανάμεσα σε 2 διαφορετικές μουσικές προσεγγίσεις και αποτυπώσεις αυτών. Northwind προκρίνονται όμως. Να πετάξω και μια ιδέα; Fortress under Siege vs. Rhapsody ή Labyrinth πώς θα σας φαινόταν;
Άβαταρ μέλους
Vourvachis
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2018, 09:04

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. IV: Adramelch - Irae Melanox VS Northwind - Mythology

Δημοσίευση από Vourvachis »

Northwind - Mythology! Τώρα κυκλοφορεί ο 3ος δίσκος τους, αλλά η παραγωγή δεν είναι
τόσο καλή...
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. IV: Adramelch - Irae Melanox VS Northwind - Mythology

Δημοσίευση από LuciferSteele »

σε αυτό το δίλημμα, απλά δεν υπάρχει δίσκος mythology
Adramelch από εδώ μέχρι τις εσχατιές του σύμπαντος
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
SlayerKing
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Πέμ 18 Ιούλ 2019, 16:02

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. IV: Adramelch - Irae Melanox VS Northwind - Mythology

Δημοσίευση από SlayerKing »

Adramelch και απο μενα
Άβαταρ μέλους
nicolasg
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2020, 15:58

Re: Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. IV: Adramelch - Irae Melanox VS Northwind - Mythology

Δημοσίευση από nicolasg »

Πολύ παλούκι, θεϊκά και τα δύο!

Το mythology το άκουγα και προσφάτως, πρέπει να ξανακούσω και το Irae Melanox για να αποφασίσω...

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα παιδία παίζει”