Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. VIΙ - Horizon's End "Sculpture on ice" vs Time Machine "Act II"

Φορουμικά παιχνίδια μουσικού περιεχομένου.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. VIΙ - Horizon's End "Sculpture on ice" vs Time Machine "Act II"

Δημοσίευση από Zippo190 »



VS



ΤΣΑ!
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. VIΙ - Horizon's End "Sculpture on ice" vs Time Machine "Act II"

Δημοσίευση από theBox »

A ρε Ζιππο, για κατι ώρες με προλαβες!

Μονο που το ιταλικο το δικο μου θα ηταν το Zen - Gaze into the light, το οποιο ειναι πιο κοντα και ηχητικα αλλά και ποιοτικα με το Horizon's

Οπως εχουν τα πραγματα η ψηφος μου παει ΞΕΚΑΘΑΡΑ στο Horizon's, το οποιο by the way φλερταρει με το να ειναι η απαντηση μου και στο "καλυτερη μεταλ κυκλοφορια" τοπικ.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
castledemon
Δημοσιεύσεις: 932
Εγγραφή: Δευ 02 Απρ 2018, 14:02

Re: Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. VIΙ - Horizon's End "Sculpture on ice" vs Time Machine "Act II"

Δημοσίευση από castledemon »

Horizons end παιδιά, τι να λέμε τώρα

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άβαταρ μέλους
Vourvachis
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2018, 09:04

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. VIΙ - Horizon's End "Sculpture on ice" vs Time Machine "Act II"

Δημοσίευση από Vourvachis »

castledemon έγραψε: Παρ 26 Ιουν 2020, 15:55 Horizons end παιδιά, τι να λέμε τώρα
+1
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. VIΙ - Horizon's End "Sculpture on ice" vs Time Machine "Act II"

Δημοσίευση από CountRaven »

Λιποθυμώ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. VIΙ - Horizon's End "Sculpture on ice" vs Time Machine "Act II"

Δημοσίευση από CountRaven »

Horizon's ακόμα και αν καταργηθεί η πίτσα από τη ζωή μου.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. VIΙ - Horizon's End "Sculpture on ice" vs Time Machine "Act II"

Δημοσίευση από Starman »

5 – 0 ήδη.
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. VIΙ - Horizon's End "Sculpture on ice" vs Time Machine "Act II"

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

6-0

δε σώζεται το ματς...
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. VIΙ - Horizon's End "Sculpture on ice" vs Time Machine "Act II"

Δημοσίευση από rbrigade »

X από μένα, δεν με ενθουσιάζει κανένας δίσκος. Το Horizon's End αν είχε ηχογραφηθεί με μια όμορφη ζεστή παραγωγή αντί για αυτό το ξερό πράμα, αν εκτελεστικά ήταν πιο ψυχωμένο, αν ο τραγουδιστής είχε λίγο καλύτερη προφορά και περισσότερη ''μουσικότητα'', με λίγα λόγια αν τον δίσκο τον είχαν ηχογραφήσει οι Dream Theater ή οι Shadow Gallery μπορεί να ήταν και δισκάρα. Οι Ιταλοί είχαν ταβάνι χαμηλό εξαρχής.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. VIΙ - Horizon's End "Sculpture on ice" vs Time Machine "Act II"

Δημοσίευση από LuciferSteele »

πολύ εύστοχη επιλογή από Zippo και πραγματικά ζόρια
θα στηρίξω το εγχώριο προιόν γιατί ξεχωρίζει σαν τη μύγα μέσα στο γάλα στη σκηνή της εποχής
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. VIΙ - Horizon's End "Sculpture on ice" vs Time Machine "Act II"

Δημοσίευση από theBox »

rbrigade έγραψε: Παρ 26 Ιουν 2020, 21:55 X από μένα, δεν με ενθουσιάζει κανένας δίσκος. Το Horizon's End αν είχε ηχογραφηθεί με μια όμορφη ζεστή παραγωγή αντί για αυτό το ξερό πράμα, αν εκτελεστικά ήταν πιο ψυχωμένο, αν ο τραγουδιστής είχε λίγο καλύτερη προφορά και περισσότερη ''μουσικότητα'', με λίγα λόγια αν τον δίσκο τον είχαν ηχογραφήσει οι Dream Theater ή οι Shadow Gallery μπορεί να ήταν και δισκάρα.
Στο καινουριο λογικα σε αποζημίωσαν.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
JimmyF
Δημοσιεύσεις: 460
Εγγραφή: Τρί 03 Σεπ 2019, 12:37

Ελληνοϊταλικες μονομαχιες Pt. VIΙ - Horizon's End "Sculpture on ice" vs Time Machine "Act II"

Δημοσίευση από JimmyF »

Το Galileo το άκουσα μόλις βγήκε σα ζεστό ψωμάκι και ακόμα συχτιρίζω τον εαυτό μου που άφησα τον κολλητό μου να πάρει το original cd με το χαρτονένιου τύπου booklet αν θυμάμαι καλά, ενώ εγώ το ακουγα από την ταπεινή αντεγραμμένη κασετούλα. Παρόλα αυτά το Horizons είναι μια ηχητική περιπέτεια με συνεχόμενα plot twists, οπότε ψηφίζω Horizons.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα παιδία παίζει”