ONE vs ONE vol.14 : Ρακιτζης εναντίον Μπίγαλη (the greek neoclassical manuscripts)

Φορουμικά παιχνίδια μουσικού περιεχομένου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8720
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

ONE vs ONE vol.14 : Ρακιτζης εναντίον Μπίγαλη (the greek neoclassical manuscripts)

Δημοσίευση από Zippo190 »

εδώ που τα λέμε ο Μισέλ έγραψε το σημαντικότερο Ελληνικό κομμάτι όλων των εποχών, είμαι στο τσάκ να ανακαλέσω αν και θεωρώ ότι σαν πορεία ο Μπίγαλης είναι καλύτερος...

@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Corum Jhaelen Irsei
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Σάβ 21 Μαρ 2020, 22:20

ONE vs ONE vol.14 : Ρακιτζης εναντίον Μπίγαλη (the greek neoclassical manuscripts)

Δημοσίευση από Corum Jhaelen Irsei »

αμα ειναι ετσι να ανακαλεσουμε ολοι:

Δεν είμαι καμιά αδερφή να πετάω σπόντες.
Άβαταρ μέλους
Aphelian
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ 03 Αύγ 2018, 13:19

ONE vs ONE vol.14 : Ρακιτζης εναντίον Μπίγαλη (the greek neoclassical manuscripts)

Δημοσίευση από Aphelian »

Ρακιντζής και για εμένα. Η μπάντα του τότε ήταν ασύγκριτη!
Άβαταρ μέλους
Heddigan
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Τετ 24 Ιούλ 2019, 11:09
Τοποθεσία: Dublin

ONE vs ONE vol.14 : Ρακιτζης εναντίον Μπίγαλη (the greek neoclassical manuscripts)

Δημοσίευση από Heddigan »

Who is next to Michalis?

Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

ONE vs ONE vol.14 : Ρακιτζης εναντίον Μπίγαλη (the greek neoclassical manuscripts)

Δημοσίευση από Celephais »

Λοιπόν εγώ με αυτό το τόπικ θυμηθηκα την πραγματικά γιγάντια σύγκρουση που είχε ο Ρακιτζής με πολλούς άλλους στην επιλογή κομματιού που θα εκπροσωπούσε την Ελλάδα στη Eurovision. Μιλάμε φυσικά για τη χρονιά του SAGAPO. Μεταξύ άλλων σε εκείνο τον εγχώριο προκριματικό είχαν συμμετάσχει: Πέγκυ Ζίνα, Μπίγαλης και Δάντης με Κ. Τοπάζη. Λοιπόν με το που επιλέχθηκε το SAGAPO ξεκίνησαν αλεπάλληλες επιθέσεις στο Μιχάλη, μεταξύ άλλων ο τεράστιος Μπίγαλης είχε πει "το κομμάτι είναι τσολιάδες στα ανάκτορα". Τη συνέχεια τη θυμόμαστε όλοι. Τώρα όσον αφορά στο ONE vs ONE δεν είμαι σίγουρος τι θα επέλεγα πραγματικά...
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

ONE vs ONE vol.14 : Ρακιτζης εναντίον Μπίγαλη (the greek neoclassical manuscripts)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Και μόνο που ο Ρακιτζης έχει γυρίσει βίντεο με στίχο «μεσα στης Υδρας τα στενά» το παλιό λιμάνι των Χανίων παίζει μπαλα σε άλλα επίπεδα. Αλλα η μπιγαλάρα είναι άπιαστη :D
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LordBelial
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Κυρ 29 Ιούλ 2018, 13:44

Re: ONE vs ONE vol.14 : Ρακιτζης εναντίον Μπίγαλη (the greek neoclassical manuscripts)

Δημοσίευση από LordBelial »

Celephais έγραψε:Λοιπόν εγώ με αυτό το τόπικ θυμηθηκα την πραγματικά γιγάντια σύγκρουση που είχε ο Ρακιτζής με πολλούς άλλους στην επιλογή κομματιού που θα εκπροσωπούσε την Ελλάδα στη Eurovision. Μιλάμε φυσικά για τη χρονιά του SAGAPO. Μεταξύ άλλων σε εκείνο τον εγχώριο προκριματικό είχαν συμμετάσχει: Πέγκυ Ζίνα, Μπίγαλης και Δάντης με Κ. Τοπάζη. Λοιπόν με το που επιλέχθηκε το SAGAPO ξεκίνησαν αλεπάλληλες επιθέσεις στο Μιχάλη, μεταξύ άλλων ο τεράστιος Μπίγαλης είχε πει "το κομμάτι είναι τσολιάδες στα ανάκτορα". Τη συνέχεια τη θυμόμαστε όλοι. Τώρα όσον αφορά στο ONE vs ONE δεν είμαι σίγουρος τι θα επέλεγα πραγματικά...
Χαχα ναι την θυμαμαι την φάση, είχε πέσει πολύ ξεκατίνιασμα... [emoji23][emoji23][emoji23]

Εννοείται ότι το SAGAPO ήταν πολύ καλύτερο από όλα τα υπόλοιπα τραγούδια, αλλά εν τέλει αποδείχθηκε ότι μαλλον είχαν δίκιο που φώναζαν οι άλλοι διαγωνιζόμενοι, αφού ο Ρακιτζής ουσιαστικά πάταγε πανω στην ήδη ηχογραφημένη φωνή του, αφού δεν το έχει καθόλου να τραγουδάει λάιβ.

Αυτό αποδείχθηκε και στην εμφάνιση της eurovision που ήταν μια τραγωδία, και το έριξε μετά στα τεχνικα προβλήματα ότι δεν άκουγε κτλ.

Όπως και να έχει βέβαια αγαπάμε και στηρίζουμε σκληρά Μιχάλη Ρακιτζή.
Άβαταρ μέλους
Epitaph
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Πέμ 26 Αύγ 2021, 12:39

Re: ONE vs ONE vol.14 : Ρακιτζης εναντίον Μπίγαλη (the greek neoclassical manuscripts)

Δημοσίευση από Epitaph »

ΜΠΙΓΑΛΗΣ + ΤΟΥΡΚΟΓΙΩΡΓΗΣ ΜΠΡΟΣ.

ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΧΩΝΟΥΝ ΤΟΝ ΡΑΚΙΝΤΖΑΚΟ
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: ONE vs ONE vol.14 : Ρακιτζης εναντίον Μπίγαλη (the greek neoclassical manuscripts)

Δημοσίευση από CountRaven »

Χαίρομαι που βλέπω να γίνονται ενεργά τέτοια topics. Διαπιστώνω και έντονη συμμετοχή από μέλη των Protean Shield. Ομορφιές.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
nicolasg
Δημοσιεύσεις: 814
Εγγραφή: Κυρ 23 Αύγ 2020, 15:58

Re: ONE vs ONE vol.14 : Ρακιτζης εναντίον Μπίγαλη (the greek neoclassical manuscripts)

Δημοσίευση από nicolasg »

Μιχαλαρας μακραν.....γιατί άκουγες και Gary Moore ταυτόχρονα.
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2866
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: ONE vs ONE vol.14 : Ρακιτζης εναντίον Μπίγαλη (the greek neoclassical manuscripts)

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Mονο Ρακιτζής!!!!
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα παιδία παίζει”