Το καλύτερο τραγούδι όλων των εποχών

Φορουμικά παιχνίδια μουσικού περιεχομένου.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
rbrigade

Re: [ΠΑΙΧΝΙΔΙ] Το καλύτερο τραγούδι όλων των εποχών

Δημοσίευση από rbrigade »

Priamos έγραψε: Δευ 26 Μαρ 2018, 14:41 Τα δυο πρωτα Τριουμφ εχουν μερικες κομματαρες, αλλα απο τα επομενα (οσα εχω ακουσει) δεν μου αρεσει κατι ιδιαιτερα. Εκτος απο τα δυο πρωτα εχω και το Never Surrender που ουτε αυτο μου αρεσει ιδιαιτερα. 6,1 για το κομματι του Ζιππο.
Καλά στάνταρ έχεις μπερδέψει τα μπούτια σου με δισκογραφία Triumph, τα δύο πρώτα είναι ψιλομέτρια, έπη είναι το τρίτο Just a game (1979) και το πέμπτο Allied Forces (1981) απ' όπου και η κομματάρα του Zippo. Μετά έχουμε τις δισκάρες Thunder seven (1984 - 7o), το εντελώς αδικημένο Sport of kings (1986 - 8ο) και Surveillance (1987 - 9o). Λογικά αυτά από το 1984 και μετά θα τα θεωρείς αοροποζεριές... Αν τυχόν (γιατί πάντα υπάρχει και αυτή η περίπτωση) μου πεις ότι οι δύο δίσκοι που σου άρεσαν ήταν όντως οι δύο πρώτοι τους και δεν σου άρεσαν Just a game και Allied Forces τότε υπάρχει πρόβλημα ωτορινολαρυγγολογικό...

Θα προσπαθήσω να είμαι αντικειμενικός και θα βάλω 8,7/10
Άβαταρ μέλους
Zippo190

Δημοσίευση από Zippo190 »

Τίποτα λιγότερο από 10/10.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos

Δημοσίευση από Priamos »

Zippo190 έγραψε: Δευ 26 Μαρ 2018, 15:27 Τίποτα λιγότερο από 10/10.
Ρε δεν βαθμολογουμε το δικο μας!! :P Μηπως βαζεις και λικε στα ποστ σου στο FB;;

rbrigade αναφερομαι στα δυο επη Blinding Light Show/Moonchild και The City. Απο κει και περα Street Fighter και Rock n Roll Machine εχουν ενδιαφερον ως proto-metal ντοκουμεντα. Αν εχεις κατι να προτεινεις σε αντιστοιχο υφος απο τα επομενα, καντο, γιατι οτι αλλο μου λες θεωρητικα απο το ενα αυτι μπαινει και στο αλλο βγαινει. :P
Race of Cain, ascend to heaven,
And cast God down upon the earth!
Άβαταρ μέλους
rbrigade

Άστο, είσαι κλασική περίπτωση βλάβης. Τα ξαναλέμε σε κάνα τοπικ περί Triumph, δεν μπορώ τώρα γιατί πρέπει να ξεπεράσω το σοκ!
Άβαταρ μέλους
Priamos

Δημοσίευση από Priamos »

rbrigade έγραψε: Δευ 26 Μαρ 2018, 15:45 Άστο, είσαι κλασική περίπτωση βλάβης. Τα ξαναλέμε σε κάνα τοπικ περί Triumph, δεν μπορώ τώρα γιατί πρέπει να ξεπεράσω το σοκ!
Ασε μας ρε με την Ιερη Αγελαδα!!! :twisted: 8] :P
Άβαταρ μέλους
Zippo190

Δημοσίευση από Zippo190 »

καλά εχω φρικάρει με αυτά που διαβάζω, μέτριο κομμάτι το "Fight the good fight", τι καταστάσεις ζούμε δηλαδή, σαν να είναι το φόρουμ του electric requiem... :~( :~( :~( :~( :~(
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
white_knight
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από white_knight »

Δεν τρελαίνομαι για το triumph,απλα καλό
7/10
Άβαταρ μέλους
Severian
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Severian »

Αυτο;

Πραγματικο τελειο για μενα. Ονειρεμενο
"Hell has no limits, nor is circumscribed, for where we are is Hell, and where Hell is, there we must be"
Severian

"Farewell, friend. I was a thousand times more evil than thou!"
Stormbringer
Άβαταρ μέλους
Priamos

Δημοσίευση από Priamos »

Severian έγραψε: Δευ 26 Μαρ 2018, 16:38 Αυτο;

Θέλουμε άλλο ένα βαθμό για Triumph. Δεν τον βάζεις εσύ να προχωρήσουμε άμεσα με το δικό σου; Αλλιώς περιμένουμε.
Άβαταρ μέλους
rbrigade

Zippo190 έγραψε: Δευ 26 Μαρ 2018, 16:26 καλά εχω φρικάρει με αυτά που διαβάζω, μέτριο κομμάτι το "Fight the good fight", τι καταστάσεις ζούμε δηλαδή, σαν να είναι το φόρουμ του electric requiem... :~( :~( :~( :~( :~(
Προτείνω φράσεις όπως δεν τρελλαίνομαι για Triumph ή μέτριο το κομμάτι των Triumph να εντοπίζονται αυτόματα από κάποιο bot και να προκαλούν διαγραφή του χρήστη
Άβαταρ μέλους
rbrigade

Επίσης όσο θα προστίθενται κομμάτια καλό θα είναι Πρίαμε να μην αναφέρεις μόνο την βαθμολογία του πρώτου, αλλά μια συγκεντρωτική κατάταξη, έστω ένα top 10, θα έχει περισσότερη πλάκα
Άβαταρ μέλους
Severian
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Severian »

Priamos έγραψε: Δευ 26 Μαρ 2018, 16:41
Severian έγραψε: Δευ 26 Μαρ 2018, 16:38 Αυτο;

Θέλουμε άλλο ένα βαθμό για Triumph. Δεν τον βάζεις εσύ να προχωρήσουμε άμεσα με το δικό σου; Αλλιώς περιμένουμε.
Δεν εχω ασχοληθει με Triumph κ δεν μπορω κ να ακουσω τωρα. Την πατησαμε :D
"Hell has no limits, nor is circumscribed, for where we are is Hell, and where Hell is, there we must be"
Severian

"Farewell, friend. I was a thousand times more evil than thou!"
Stormbringer
Άβαταρ μέλους
Priamos

Δημοσίευση από Priamos »

rbrigade έγραψε: Δευ 26 Μαρ 2018, 16:44 Επίσης όσο θα προστίθενται κομμάτια καλό θα είναι Πρίαμε να μην αναφέρεις μόνο την βαθμολογία του πρώτου, αλλά μια συγκεντρωτική κατάταξη, έστω ένα top 10, θα έχει περισσότερη πλάκα
Ναι ρε γαμωτο (δες παραπάνω) αυτό ήθελα να κανω, αλλά δεν μπορώ να κάνω edit το πρώτο ποστ μου και να έχουμε τη συγκεντρωτική κατάταξη. Αν μπορεί κάποιος αοκνος μοντ να μαζέψει όλες τις συμμετοχές και να τις βάλει στο πρώτο ποστ θα ήταν σούπερ. Τις έχω βάλει με κόκκινο χρώμα (συμμετοχές/βαθμολογίες) για να είναι πιο εύκολο να τις εντοπίζουμε.

Άντε ρε παίδες άλλη μια για Τριουμφ!!!!
Άβαταρ μέλους
rbrigade

Ε καλά, όταν θα κάνεις ποστ για βαθμολογία Triumph βάλτα όλα σε σειρά κατάταξης, λίγα είναι προς το παρόν. Μετά copy paste με κάθε νέα προσθήκη.
Άβαταρ μέλους
Priamos

Δημοσίευση από Priamos »

rbrigade έγραψε: Δευ 26 Μαρ 2018, 17:14 Ε καλά, όταν θα κάνεις ποστ για βαθμολογία Triumph βάλτα όλα σε σειρά κατάταξης, λίγα είναι προς το παρόν. Μετά copy paste με κάθε νέα προσθήκη.
Απλά στο πρώτο ποστ είναι πιο εύκολο να το παρακολουθεί κάποιος και περιορίζεις το σπαμμαρισμα. (Φαντάσου κάθε 5-10 ποστ να αραδιαζεις όσα κομμάτια έχουν παίξει μέχρι τώρα).
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα παιδία παίζει”