Ultimate Song Project

Φορουμικά παιχνίδια μουσικού περιεχομένου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

ULTIMATE SONG PROJECT

Δημοσίευση από Priamos »

Οιμε κε γο αιλλοινας πατριοτις μαι αιλοινηκοι μουσικι παιδία κε μπωρο να στιριξο τοιν ελινικι σκινι αν χρυαστι.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ULTIMATE SONG PROJECT

Δημοσίευση από rbrigade »

LuciferSteele έγραψε: Τρί 24 Απρ 2018, 16:52 χαχαχα εγκαταλείπετε το καράβι μαζικά
δε βλέπω όμως νέες συμμετοχές!
Μόλις δέκα συμμετοχές μέχρι τώρα:

rbrigade
zippo
white knight
lilith
priamos
silenius
Xstroyer
Lucifersteele
severian
scrollkeeper

Ξεκινάμε τραμπουκισμούς στους υπόλοιπους! :D
Άβαταρ μέλους
manillard
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 18:06

ULTIMATE SONG PROJECT

Δημοσίευση από manillard »

heavy, US power, epic, doom για μένα. Αλλά θα πρέπει να κάνετε λίγη υπομονή μαζί μου επειδή αύριο στο αεροπλάνο πάλι...
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ULTIMATE SONG PROJECT

Δημοσίευση από rbrigade »

Κύριε CountRaven θα φιλοτιμηθείτε να δηλώσετε; Προτείνω neoclassical, prog, doom, 70's
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ULTIMATE SONG PROJECT

Δημοσίευση από CountRaven »

rbrigade έγραψε: Κυρ 13 Μάιος 2018, 20:44 Κύριε CountRaven θα φιλοτιμηθείτε να δηλώσετε; Προτείνω neoclassical, prog, doom, 70's
Ναι είμαι μέσα για τα παραπάνω. Απλά αυτή η εβδομάδα έχει πολύ φόρτο για μένα και πολλές ώρες εκτός -για αυτό είμαι λίγο inactive αυτές τις μέρες στο forum- αλλά υπόσχομαι δυναμικό comeback.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ULTIMATE SONG PROJECT

Δημοσίευση από rbrigade »

Με τους απαραίτητους τραμπουκισμούς φτάσαμε τους 12, κάποιος να στριμώξει και τον Metalwarrior και όταν τελειώσει το ελληνικό σιγά σιγά ξεκινάμε
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ULTIMATE SONG PROJECT

Δημοσίευση από rbrigade »

Οι μέχρι τώρα προτιμήσεις

heavy metal: zippo, lilith, priamos, xstroyer, manillard
US power metal: zippo, lilith, priamos, silenius, xstroyer, lucifer, manillard
teutonic/europower:
epic: zippo, lilith, priamos, lucifer, severian, manillard
neoclassical: lucifer, scrollkeeper, Countraven
prog metal: white knight, lilith, Countraven
doom: priamos, xstroyer, severian, scrollkeeper, manillard, Countraven
speed/thrash: silenius, lucifer
death/black: silenius
gothic/atmospheric: scrollkeeper, white knight
70's hard rock/: rbrigade, priamos, xstroyer, severian, Countraven
prog rock:
pomp rock: rbrigade
AOR/hard rock: rbrigade, silenius, xstroyer, lucifer

NWOBHM: zippo, white knight, priamos, lucifer
Ελληνική σκηνή: rbrigade, xstroyer,

Οι κατηγορίες με κάτω από 3 άτομα παίρνουν πούλο, το power metal θα είναι ενιαίο-παγκόσμιο αφού δεν έχουμε εθελοντές για Teutonic/europower, σηκώνει ίσως μια ενοποίηση το death/black με gothic/atmospheric; ελληνική σκηνή μάλλον την αφήνουμε, έτσι κι αλλιώς έγινε παιχνίδι ξεχωριστό
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ULTIMATE SONG PROJECT

Δημοσίευση από CountRaven »

Θέλω και US Power Metal και ProgRock -Καλώ δημόσια ΤοΚουτί να συνδράμει- και μπορώ να βοηθήσω και σε Gothic-Atmospheric και Pomp Rock.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

ULTIMATE SONG PROJECT

Δημοσίευση από rbrigade »

Το prog rock αν δεν πιάσει τουλάχιστον 3 άτομα το βλέπω να ενοποιείται με 70's οπότε χαιρέτα τα neoprog που μας ετοίμαζες. US power ξέρω ότι έχεις λατρεία, ήταν ήδη κορεσμένη σε συμμετοχές κατηγορία και κάνα δυο εθελοντές νομίζω αποχώρησαν για να διευκολύνουν και να συμπληρώσουν άλλες κατηγορίες με ελλείψεις, σκέψου το και αποφάσισε. Γενικά εκεί στο epic/power συνεννοηθείτε οι ενδιαφερόμενοι μεταξύ σας, νομίζω και 6-7 συμμετοχές μπορούμε να τις δεχτούμε ή και παραπάνω άμα θέλετε και βγάζετε άκρη μετά μεταξύ σας κατά την διάρκεια του παιχνιδιού.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ULTIMATE SONG PROJECT

Δημοσίευση από CountRaven »

rbrigade έγραψε: Κυρ 13 Μάιος 2018, 21:27 Το prog rock αν δεν πιάσει τουλάχιστον 3 άτομα το βλέπω να ενοποιείται με 70's οπότε χαιρέτα τα neoprog που μας ετοίμαζες. US power ξέρω ότι έχεις λατρεία, ήταν ήδη κορεσμένη σε συμμετοχές κατηγορία και κάνα δυο εθελοντές νομίζω αποχώρησαν για να διευκολύνουν και να συμπληρώσουν άλλες κατηγορίες με ελλείψεις, σκέψου το και αποφάσισε. Γενικά εκεί στο epic/power συνεννοηθείτε οι ενδιαφερόμενοι μεταξύ σας, νομίζω και 6-7 συμμετοχές μπορούμε να τις δεχτούμε ή και παραπάνω άμα θέλετε και βγάζετε άκρη μετά μεταξύ σας κατά την διάρκεια του παιχνιδιού.
Οκ δεν έχω πρόβλημα να μην συμμετέχω στο US Power αν υπάρχει κορεσμός.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

ULTIMATE SONG PROJECT

Δημοσίευση από CountRaven »

Το prog rock αν δεν πιάσει τουλάχιστον 3 άτομα το βλέπω να ενοποιείται με 70's οπότε χαιρέτα τα neoprog που μας ετοίμαζες.
Ε όχι και να χαθεί! Για να βλέπω υποστήριξη σε κατηγορία Prog Rock. Καλώ για ενισχύσεις.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

ULTIMATE SONG PROJECT

Δημοσίευση από theBox »

CountRaven έγραψε: Κυρ 13 Μάιος 2018, 21:29
Το prog rock αν δεν πιάσει τουλάχιστον 3 άτομα το βλέπω να ενοποιείται με 70's οπότε χαιρέτα τα neoprog που μας ετοίμαζες.
Ε όχι και να χαθεί! Για να βλέπω υποστήριξη σε κατηγορία Prog Rock. Καλώ για ενισχύσεις.
Το προγκ ροκ με καλεί...δεν μπορώ παρα να εισακούσω.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

Ultimate Song Project

Δημοσίευση από Lilith »

Δεν πρέπει να χαθεί η κατηγορία, μπαίνω και σε prog rock για να είμαστε τουλάχιστον τρείς
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα παιδία παίζει”