Το Καλύτερο Ελληνικό Τραγούδι Όλων Των Εποχών

Φορουμικά παιχνίδια μουσικού περιεχομένου.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Το καλύτερο ελληνικό τραγούδι όλων των εποχών

Δημοσίευση από rbrigade »

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει, όποιος νύχτα περπατεί λάσπες και σκατά πατεί, τι είν' ο κάβουρας τι 'ν' το ζουμί του κτλ :P
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

Το καλύτερο ελληνικό τραγούδι όλων των εποχών

Δημοσίευση από Lilith »

Α, εγω από θαλασσινά τρώω μόνο αστάκο :D
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Το καλύτερο ελληνικό τραγούδι όλων των εποχών

Δημοσίευση από rbrigade »

Πόσο ΠΑΣΟΚ είσαι;;;;
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Το καλύτερο ελληνικό τραγούδι όλων των εποχών

Δημοσίευση από Priamos »

Lilith έγραψε: Πέμ 26 Απρ 2018, 01:45 Α, εγω από θαλασσινά τρώω μόνο αστάκο :D
Εγώ πάλι από θαλασσινά τρώω μόνο το ψαρονέφρι.

Το reflection εχει μαζέψει 5 από τις 7 ψήφους. Οπότε περιμένουμε, είτε να λάβει άλλες δύο, είτε να πάει 5:40 το απόγευμα για να ασχοληθούμε με το τραγούδι της lilith. Οποίο συμβεί πρώτο.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Το καλύτερο ελληνικό τραγούδι όλων των εποχών

Δημοσίευση από theBox »

Ρε γμτ, βάζω όλο κακους βαθμούς στα τελευταια αλλά τι να κάνω, αφου δεν μου άρεσε...6
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Το καλύτερο ελληνικό τραγούδι όλων των εποχών

Δημοσίευση από CountRaven »

Είδα βαθύ ΠΑΣΟΚ και μπήκα. Μπορώ να ψηφίσω και εγώ για το Reflection;

Δεν έχω διαβάσει τους κανονισμούς και πολύ αναλυτικά, αλλά αν κατάλαβα καλά τα υπόλοιπα έχουν κλείσει.

Μετά τη Λίλιθ αιτούμαι κομμάτι και εγώ.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Το καλύτερο ελληνικό τραγούδι όλων των εποχών

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Τετ 25 Απρ 2018, 23:40
rbrigade έγραψε: Τετ 25 Απρ 2018, 22:50 ξέχασα να γράψω τον τίτλο για το Narcissus, I'm not the one λέγεται το κομμάτι, παρακαλώ ο αρμόδιος επί των βαθμολογιών να μας ανακοινώσει επίδοση αν δεν βαριέται... :P
Ο αρμόδιος περιμένει τον αναπληρωτή βοηθού να το κάνει, όταν τελείωσει τις εξετάσεις του. :D
Ο αναπληρωτής κάνει υπερωρίες γιατί ο αρμόδιος σαν παπούς κοιμάται στην καρέκλα του. :twisted:

1) Raging Storm-Ode to the sword (Priamos) 8,46
2) Hourglass S.O.E. - The Deliverer 7,51
3) Event Horizon X -Along came the winter (starchild) 7,34
4) Trademark - Diggin' my grave 7,3
5) Narcissus - I'm not the one 7,17
5) Ριφιφι - Χάνομαι (white knight) 6,71

CountRaven έγραψε: Πέμ 26 Απρ 2018, 08:33 Είδα βαθύ ΠΑΣΟΚ και μπήκα. Μπορώ να ψηφίσω και εγώ για το Reflection;
Μπορείς άλλωστε μέχρι επτά ψήφους μπορεί να πάρει, οπότε αναμένουμε μέχρι το απόγευμα.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Το καλύτερο ελληνικό τραγούδι όλων των εποχών

Δημοσίευση από Priamos »

Zippo190 έγραψε: Πέμ 26 Απρ 2018, 09:01

Ο αναπληρωτής κάνει υπερωρίες γιατί ο αρμόδιος σαν παπούς κοιμάται στην καρέκλα του. :twisted:

Μπραβο παλικαρι μου! Την ευκή μου να χεις! =]

Οποτε αλλες δυο ψηφους (ή περιμενουμε μέχρι το απογευμα) και μετα παιζουμε αυτοματα (με το ηδη ποσταρισμενο) τραγουδι της Lilith, και μολις ολοκληρωθει ο κυκλος, θα ποσταρει ο Count.

Παντως, αυτο με τις 7ψηφους/24ωρο μας εχει γονατισει, δεν τσουλαει γρηγορα το παιχνιδι και ειμαστε ολοι με το τραγουδι στο χερι! Xstroyer/Trigger ευχαριστουμε πολυ!! :S :P
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Το καλύτερο ελληνικό τραγούδι όλων των εποχών

Δημοσίευση από Zippo190 »

Priamos έγραψε: Πέμ 26 Απρ 2018, 11:48 Παντως, αυτο με τις 7ψηφους/24ωρο μας εχει γονατισει, δεν τσουλαει γρηγορα το παιχνιδι και ειμαστε ολοι με το τραγουδι στο χερι! Xstroyer/Trigger ευχαριστουμε πολυ!! :S :P
καλύτερα είναι έτσι για να προλαβαίνουν όλοι να ψηφίζουν όχι μόνο όσοι μπαίνουν συχνά. :toothy:
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Το καλύτερο ελληνικό τραγούδι όλων των εποχών

Δημοσίευση από Priamos »

Zippo190 έγραψε: Πέμ 26 Απρ 2018, 12:05

καλύτερα είναι έτσι για να προλαβαίνουν όλοι να ψηφίζουν όχι μόνο όσοι μπαίνουν συχνά. :toothy:
Ναι! Σκοτωθηκαν!! :twisted: :D
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Το καλύτερο ελληνικό τραγούδι όλων των εποχών

Δημοσίευση από CountRaven »

Δίνω ένα 7 στο Reflection.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Το καλύτερο ελληνικό τραγούδι όλων των εποχών

Δημοσίευση από rbrigade »

Τελικά ρε παιδιά τι γίνεται, δεν περιμένουμε 24ωρο; Αν υπάρχει 24ωρο τότε δεν υπάρχει ανώτατο όριο 7 ψήφοι και μπορούν να ψηφίσουν και παραπάνω
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Το καλύτερο ελληνικό τραγούδι όλων των εποχών

Δημοσίευση από Priamos »

rbrigade έγραψε: Πέμ 26 Απρ 2018, 16:57 Τελικά ρε παιδιά τι γίνεται, δεν περιμένουμε 24ωρο; Αν υπάρχει 24ωρο τότε δεν υπάρχει ανώτατο όριο 7 ψήφοι και μπορούν να ψηφίσουν και παραπάνω
Τελικά οι κανόνες είναι για πυρηνικούς φυσικούς της ΝΑΣΑ και πάνω! :D Κανείς δεν τους κατάλαβε!

Αν συμπληρωθούν 7 ψήφοι ή 24 ωρες, όποιο έρθει πρώτο, το παιχνίδι προχωράει. Αν μέσα σε 5 λεπτά πάρουμε 7 ψήφους, προχωράμε. Αν σε 24 ωρες πάρουμε 0 ψήφους προχωράμε. Σε διαφορετική περίπτωση περιμένουμε μεχρι να εκπληρωθεί μια από τις δύο συνθήκες.

Σε λιγότερο από ώρα θα αρχίσουμε να παίζουμε με το τραγούδι της lilith, γιατί αν και θα έχουμε μόνο 6ψηφους, θα έχει συμπληρωθεί 24ωρο.

Είδες ρε Ζιππο ο αρμόδιος πόσες δουλειές έχει να κάνει, που εσύ θεωρείς ότι κοπροσκυλιαζει;;
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Το καλύτερο ελληνικό τραγούδι όλων των εποχών

Δημοσίευση από rbrigade »

7,8 για Wardrum, καλή επιλογή, εγώ θα διάλεγα το Sometimes. Προσπαθώ καιρό τώρα να βρω μια καλή παρομοίωση για τον Παπαδόπουλο και νομίζω την βρήκα, ακούγεται σαν Μποφίλιου του metal, πολύ κλάψα βάζει στην φωνή του και επίσης πολύ άσχημο γρέζι σε στιγμές, όταν τσιρίζει γρεζαριστά μου 'ρχεται να σπάσω τα ηχεία. Αυτό το σκοτσέζικο ντουζ στις ερμηνείες του με εκνευρίζει, μία θα του βγει ωραία η χροιά, το αμέσως επόμενο δευτερόλεπτο τέρμα υπερβολή. Και χωρίς να είμαι σχετικός, δεν γαμάει τις φωνητικές χορδές αυτό το πολύ τσιριχτό γρέζι;
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Το καλύτερο ελληνικό τραγούδι όλων των εποχών

Δημοσίευση από theBox »

Εκλαψα με τοποθετηση περι Παπαδοπουλου...Γι αυτο και το μονο αλμπουμ τους που πραγματικα μου αρέσει, ειναι το ντεμπουτο. Τεσπα, μολις γυρισω σπιτι θα ψηφίσω γιατι τώρα ουτε που θυμάμαι ποιο είναι αυτο.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα παιδία παίζει”