Αγνωστο τραγουδι

Φορουμικά παιχνίδια μουσικού περιεχομένου.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Αγνωστο τραγουδι

Δημοσίευση από TitusGroan »

Λοιποοοον, βρηκα στο μπλε πουλακι ενα φακελο Alloy Czar Demo του 1980. Δυσκολο το κοβω για τη χρονια. Εχει μεσα 5 τραγουδια, τα 4 οντως απο τους Alloy απο τα ντεμο τους 81-82 οπως κυκλοφορησαν απο Steel Gallery.

Υπαρχει ενα track με τιτλο Dark Tower, που δεν ειναι των Alloy, αλλη φωνη, αλλο υφος, ποιο κλασικο Nwobhm με γλυκια, ταξιδιαρικη μελωδια στο ρεφρεν.

Προφανως εχει γινει καποιο λαθος.

6:26 η διαρκεια και ρεφρεν "we ve got to make a stand, take care of our land, give all of our power, destroy the dark (ή black) tower, and the wizard's commaaaand...."

Αντε βρειτε μου την μπαντα....
Άβαταρ μέλους
crimsonglory
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: Σάβ 04 Σεπ 2021, 15:06

Re: Αγνωστο τραγουδι

Δημοσίευση από crimsonglory »

Λογικά είναι αυτό εδώ και φαίνεται να είναι τίμια η συλλογούλα. Θα την κατεβάσω ολόκληρη να ακούσω και τα υπόλοιπα

Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Αγνωστο τραγουδι

Δημοσίευση από TitusGroan »

@crimsonglory Εισαι Θεος!!!
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Αγνωστο τραγουδι

Δημοσίευση από TitusGroan »

Μαλιστα, καπου εκει εγινε το λαθος. Στη συλλογη ειναι και ενα τραγουδι των Alloy Czar!!!
Άβαταρ μέλους
crimsonglory
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: Σάβ 04 Σεπ 2021, 15:06

Re: Αγνωστο τραγουδι

Δημοσίευση από crimsonglory »

Nai! Ετσι βρήκα και το τρακ και πάλι καλά που έπαιζε στο youtube. Δυστυχώς δεν μπορώ να τη βρω την υπόλοιπη συλλογή να την κατεβάσω, ούτε στο discogs δεν έχει listing. Ξεκινάμε με 2/2 όμως, αρκετά πιθανό να έχει τουλάχιστον 2 καλά ακόμα μέσα..
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Αγνωστο τραγουδι

Δημοσίευση από TitusGroan »

Για δες αυτο. Παραπεμπει τους Renegade σε full length "Rock n Roll Crazy". Εχει κομματακια στο youtube, σαν KISS ακουγονται. Μαλλον δεν ειναι οι ιδιοι

https://www.45worlds.com/vinyl/album/rtr8260
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Αγνωστο τραγουδι

Δημοσίευση από CountRaven »



Ερχόμουν να το βάλω αλλά με πρόλαβε ο @crimsonglory - Έχει και άλλη μεταγενέστερη μπάντα ο κιθαρίστας -Patrick J. McAllister- που λέγονται 2nd Exodus και παίζουν σε παρόμοιο ύφος. Μιλάμε για ΕΠΗ!

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
TitusGroan
Δημοσιεύσεις: 765
Εγγραφή: Τρί 05 Ιουν 2018, 22:46
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Αγνωστο τραγουδι

Δημοσίευση από TitusGroan »

Κινητες βιβλιοθηκες ειστε!
Άβαταρ μέλους
crimsonglory
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: Σάβ 04 Σεπ 2021, 15:06

Re: Αγνωστο τραγουδι

Δημοσίευση από crimsonglory »

Εμένα μου άρεσαν κι αυτά τα 4 αρκετά.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Αγνωστο τραγουδι

Δημοσίευση από CountRaven »

crimsonglory έγραψε: Πέμ 22 Δεκ 2022, 15:06 Εμένα μου άρεσαν κι αυτά τα 4 αρκετά.
Ναι είναι έπη.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα παιδία παίζει”