Μονομαχίες!!!

Φορουμικά παιχνίδια μουσικού περιεχομένου.
White Wolf

Μονομαχίες!!!

Δημοσίευση από White Wolf »

Ο μεσος ποστερ εδω μεσα ψηφιζει με τα πιο απιθανα κριτηρια... η παραγωγη θα τον σταματησει;
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Μονομαχίες!!!

Δημοσίευση από trigger »

Xstroyer έγραψε: Τετ 12 Δεκ 2018, 12:02 Για να σας επαναφέρω στη τάξη : Candlemass - Γάκης : 3-2
Πήγε η ψυχή μου στην κουλουρη. Βγαίνεις από την πόρτα σου και δεν ξέρεις τι να περιμενεις, δεν ξέρεις τι μπορεί να σου συμβεί.
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Re: Μονομαχίες!!!

Δημοσίευση από trigger »

Scrollkeeper έγραψε: Τετ 12 Δεκ 2018, 13:07
theBox έγραψε: Τετ 12 Δεκ 2018, 13:00
Scrollkeeper έγραψε: Τετ 12 Δεκ 2018, 12:49 Για μένα το epistle χάνει από τα αποδυτήρια λόγω παραγωγής. Οι whw το απέδωσαν πολύ καλύτερα ΙΜΗΟ.
O μεσος poster εδω μεσα εχει ακουσει και ευχαριστηθει παραγωγες που ειναι 100 φορες χειροτερες.
Καλά ναι. Το EDM για παράδειγμα έχει 10 φορές πιο χαλια παραγωγή αλλά εξυπηρετεί το σκοπό του καλύτερα. Η πλάκα είναι πως απο το συγκεκριμένο δίσκο είναι το μονο που με χαλάει :P

Να ρωτήσω ποιό ακουσες πρώτο?
White Wolf

Μονομαχίες!!!

Δημοσίευση από White Wolf »

trigger έγραψε: Τετ 12 Δεκ 2018, 13:14
Xstroyer έγραψε: Τετ 12 Δεκ 2018, 12:02 Για να σας επαναφέρω στη τάξη : Candlemass - Γάκης : 3-2
Πήγε η ψυχή μου στην κουλουρη. Βγαίνεις από την πόρτα σου και δεν ξέρεις τι να περιμενεις, δεν ξέρεις τι μπορεί να σου συμβεί.
αυτο ξαναπεστο...
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Re: Μονομαχίες!!!

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

trigger έγραψε: Τετ 12 Δεκ 2018, 13:15 Να ρωτήσω ποιό ακουσες πρώτο?
Το Candlemass άκουσα πρώτο κ για αρκετό καιρό μάλιστα δεν είχα προσέξει ότι ήταν παραδοσιακό. Απλά μόλις άκουσα το WHW είπα "τώρα μάλιστα".
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Μονομαχίες!!!

Δημοσίευση από rbrigade »

Η καλή μουσική δεν έχει καμία ελπίδα εδώ μέσα, ψηφίστε τοτέμ, χοντρούς και υπναλέα τραγούδια :P

Δεν ήξερα ότι είναι παραδοσιακό το κομμάτι των Candlemass και δεν έχω ακούσει ποτέ χειρότερη metal εκτέλεση παραδοσιακού. Βέβαια όταν έβαλα να ακούσω το παραδοσιακό μου λύθηκαν πολλές απορίες, το κομμάτι είναι εξαρχής ΓΤΠ, τι να κλάσει στο ηπειρώτικο ΕΠΟΣ

Τα παραθέτω για σύγκριση



Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Μονομαχίες!!!

Δημοσίευση από theBox »

Πωωω...κλασσικη στρουγκανοβλαχια το ελληνικο. :P :D :P

Αυτη τη συγκεκριμένη εκτέλεση του σουηδικού δεν την είχα ξανακούσει. Πολύ καλή!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Μονομαχίες!!!

Δημοσίευση από Starman »

Για να καταλάβω επειδή δεν το έχω, το από πάνω είναι ο Έλληνας Malmsteen του κλαρίνου;
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Μονομαχίες!!!

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Starman έγραψε: Πέμ 13 Δεκ 2018, 07:35 Για να καταλάβω επειδή δεν το έχω, το από πάνω είναι ο Έλληνας Malmsteen του κλαρίνου;
Δε ξέρω αν θα τον χαρακτήριζα Μαλμστιν. Ίσως το Κρις Όλιβα να του κολλάει περισσότερο γιατί είναι κ μερακλής :D
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Μονομαχίες!!!

Δημοσίευση από rbrigade »

Δεν με ενδιαφέρει αν παίζει ο ΠετροΛούκας Χαλκιάς που θεωρείται φίρμα. Δεν έψαξα καν να διαλέξω εκτέλεση, έβαλα την πρώτη που βρήκα μπροστά μου και ήξερα τα ονόματα των συντελεστών. Σαφώς είναι καλύτερο να τα ακούς αυτά από ποιοτικούς παίκτες παρά από τον random γυφτάκο (παρακαλώ εστιάστε στο random καθώς δεν ξέρω καν αν και ο Χαλκιάς έχει τσιγγάνικη καταγωγή). Το βάσανο και η μελωδικότητα του ηπειρώτικου κλαρίνου είναι κάτι που θεωρώ ότι θα έπρεπε να απασχολεί σαν άκουσμα τους μεταλλάδες, ειδικά όσους αρέσκονται στα αργόσυρτα, doomοειδή ακούσματα.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Μονομαχίες!!!

Δημοσίευση από theBox »

rbrigade έγραψε: Πέμ 13 Δεκ 2018, 20:31 Δεν με ενδιαφέρει αν παίζει ο ΠετροΛούκας Χαλκιάς που θεωρείται φίρμα. Δεν έψαξα καν να διαλέξω εκτέλεση, έβαλα την πρώτη που βρήκα μπροστά μου και ήξερα τα ονόματα των συντελεστών. Σαφώς είναι καλύτερο να τα ακούς αυτά από ποιοτικούς παίκτες παρά από τον random γυφτάκο (παρακαλώ εστιάστε στο random καθώς δεν ξέρω καν αν και ο Χαλκιάς έχει τσιγγάνικη καταγωγή). Το βάσανο και η μελωδικότητα του ηπειρώτικου κλαρίνου είναι κάτι που θεωρώ ότι θα έπρεπε να απασχολεί σαν άκουσμα τους μεταλλάδες, ειδικά όσους αρέσκονται στα αργόσυρτα, doomοειδή ακούσματα.
Ισως ένα δισκο μόνο με ινστρουμένταλς και με προσεγμένη "κουλτουρε" παραγωγή (και οχι live ηχογραφηση απο το παγγυρ') να τον έβρισκα ενδιαφέρων. Όταν όμως μπαίνουν αυτα τα φωνητικα...Ι just can't take it.

Aν έχετε υπόψιν κατι στη φαση που περιγράφω, feel free...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Μονομαχίες!!!

Δημοσίευση από Priamos »

Αφηστε το μπλα-μπλα και παμε στη δραση.
Traditional female-fronted metal τελευταιων 5 ετων:
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Μονομαχίες!!!

Δημοσίευση από theBox »

Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8722
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Μονομαχίες!!!

Δημοσίευση από Zippo190 »

Satan's Hollow - Substratum = 0-1
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

Μονομαχίες!!!

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

Είμαι πολύ χαρούμενη απόψε οπότε ψηφιζω την κομματάρα που το είχα και ringtone αν και το substratum είναι αρκετά καλό ομολογώ...

Satans 1- substratum 1
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα παιδία παίζει”