Experience The Power

Νέα, ανακοινώσεις, σχολιασμός γύρω από Ελληνικά και ξένα fanzines.
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

Experience The Power

Δημοσίευση από Coroner »

Το πηρα χθες, θα πεσει μελετη απο βδομαδα!
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Experience The Power

Δημοσίευση από Silenius »

Coroner έγραψε: Σάβ 16 Μαρ 2019, 12:04 Το πηρα χθες, θα πεσει μελετη απο βδομαδα!
Ωραίος! Αναμένουμε γνώμες και προτάσεις! Θα έρθουν αρκετές αλλαγές στο επόμενο τεύχος αλλά ρίξ τε καμμιά ιδέα!!!
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Experience The Power

Δημοσίευση από Priamos »

[mention]Silenius[/mention] δε σε προσφτασα τελικα (τα χρονια μου πολλα παρεμπιπτοντως), αλλα πετυχα την υπολοιπη συμμορια και το τσιμπησα. Θα το διαβασω και θα επανελθω.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Experience The Power

Δημοσίευση από Silenius »

[mention]Priamos[/mention] Λόγω γιορτής μετά την έναρξη των Solstice την έκανα χθες, αλλά τουλάχιστον είδα όλες τις μπάντες την Παρασκευή και τις 3 πρώτες του Σαββάτου που θεωρώ πως ήταν πολύ δυνατές (με κορυφή τους Old Season). Αναμένω!!!
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Experience The Power

Δημοσίευση από Starman »

Ακόμα δεν έκατσα να ασχοληθώ, απλά ένα ξεφύλλισμα πρόλαβα να ρίξω. Στηρίζω και θα συνεχίσω να το κάνω γιατί πραγματικά τα zine μου λείπουν πολύ. Ανδρώθηκα “μουσικά” με αυτά τα έντυπα και τα θεωρώ αναπόσπαστο μέρος της δικής μου heavy metal πραγματικότητας. Μετά από ξηρασία χρόνων λοιπόν ([mention]Kostello[/mention] ακούει;) εμφανίζεται επιτέλους ένα zine που να με αφορά. Αξιέπαινη προσπάθεια, ειδικά στις μέρες μας, αφού γράφτηκε, όχι από 20χρονους αλλά από ανθρώπους με οικογένειες και υποχρεώσεις ενώ και ο χρόνος σήμερα είναι αντίπαλος, με τόση πληροφορία που παίρνουμε καθημερινά ώστε η ύλη του να μη καταστεί γρήγορα ξεπερασμένη. Όπως είπα και κατ ιδίαν στο [mention]Silenius[/mention] οποιαδήποτε παρατήρηση ή ιδέα θα επισημανθεί ώστε το zine να παρουσιασθεί καλύτερο και πληρέστερο στα επόμενα τεύχη του.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Experience The Power

Δημοσίευση από Priamos »

Ωραια δουλεια, προσεγμενη, ψυχαγωγικη και ενημερωτικη. Αξιζει να διαβαστει.

Παντως θα πρεπει να εξομολογηθω, κι ας στεναχωρησω ελαφρα τους απανταχου fanzinαδες, νυν και μελλοντικους, οτι θεωρω πως η εποχη των printed fanzines εχει παρελθει μαζι με τις αναγκαιοτητες που τα γεννησαν. Οσο ομως υπαρχουν ατομα που γουσταρουν να ασχοληθουν ακομα με τη φαση, θα υπαρχουμε και μεις οι λιγοι νοσταλγοι να στηριζουμε.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Experience The Power

Δημοσίευση από Starman »

Ρε Πρίαμε, αντί να κλαψουρίζεις δεν πιάνεις και συ ένα πληκτρολόγιο να βάλεις μπρος τη νέα γενιά του zine σου. Σκέψου το.
Άβαταρ μέλους
Celephais
Δημοσιεύσεις: 490
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 01:24

Experience The Power

Δημοσίευση από Celephais »

Το είχα πάρει από UTH και τις ημέρες του Πάσχα κατάφερα να το διαβάσω με ησυχία. Είναι πολύ καλή προσπάθεια, θετικό το ότι αξιοποιήθηκε ύλη και συνεντεύξεις πολλών ετών πριν. Ωραία τα άρθρα/αφιερώματα σε Mark Boals και At Vance. Περιμένω το νέο τεύχος ήδη.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Experience The Power

Δημοσίευση από LuciferSteele »

το διάβασα όλο και εγώ
η προσπάθεια είναι αξιέπαινη αλλά στην ουσία πρόκειται για αρχειακό υλικό. δηλαδή η ενημέρωση στο 90% της ύλης σταματάει στο 2003
αναμένουμε το νέο τεύχος που φαντάζομαι θα είναι προσαρμοσμένο στην επικαιρότητα
αν μία συνέντευξη βρήκα κακή αυτή ήταν των At Vance, δεν έγινε σωστή επιμέλεια και σε σημεία γίνονται οι ίδιες αναφορές 3 και 4 φορές μέχρι και που ο ίδιος ο Lenk έδειξε να εκνευρίζεται. κατανοώ πως αυτές είναι συνεντεύξεις που γίνονται μέσω email και όχι ζωντανά αλλά πρέπει τουλάχιστον να μπαίνει κοπτοραπτική μετά για να υπάρχει καλύτερη συνοχή
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Experience The Power

Δημοσίευση από Silenius »

[mention]LuciferSteele[/mention] Έχεις απόλυτο δίκιο, το συγκεκριμένο τέυχος βασίστηκε σε αρχειακό υλικό, αν όχι στο 90%, τότε σίγουρα στο 50% (αν δε με απατάει η μνήμη μου ήταν καινούργιες του Fujimaki και όλες οι Ελληνικές (όπως και όλα τα reviews φυσικά). Τις είχε ο Σταύρος σαν αρχείο και θεωρήσαμε ότι έστω και σαν αρχειακό υλικό άξιζαν να μπουν. Το καινούργιο που θα κυκλοφορήσει στα μέσα του Ιουνίου βασίζεται 100% σε καινούργια ύλη και συνεντέυξεις των 2 μηνών (Απριλίου-Μαϊου). Θα μπουν και 3 στήλες, κάτι το οποίο τουλάχιστον κατά την αποψή μου έλειπε πολύ από το πρώτο που ήταν αρκετά "στεγνό" interviews-reviews.
Όπως και να έχει αυτό το feedback χρειαζόμαστε ;)
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Experience The Power

Δημοσίευση από LuciferSteele »

ναι στις συνεντεύξεις αναφερόμουν
προφανώς και το τεύχος ήταν αναγνωριστικό οπότε είμαι βέβαιος πως στο επόμενο θα έχουμε μια πληρέστερη εικόνα ως προς το που θα κινηθεί το περιοδικό, με φρέσκο υλικό όπως λες και ποικιλία στηλών
αναμένουμε!
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Experience The Power

Δημοσίευση από Starman »

Προφανώς το νέο τεύχος είναι έτοιμο.
ETP.jpg
ETP.jpg (217.7 KiB) Προβλήθηκε 7428 φορές
Αν μας διαβάζει ο [mention]Silenius[/mention] ας μας δώσει info για αγορά του.
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Experience The Power

Δημοσίευση από Silenius »

Ειναι σχεδόν έτοιμο το καινούργιο experience (τεύχος 12). Νομίζω ότι μέχρι το τέλος του μήνα θα πάει για τύπωμα ο Σταύρος. Είχε βγάλει και το εξώφυλλο το Δεκέμβριο. Αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον!
Άβαταρ μέλους
apeitharxos
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Σάβ 20 Απρ 2019, 16:18

Experience The Power

Δημοσίευση από apeitharxos »

Silenius έγραψε: Τρί 21 Ιαν 2020, 09:17 Ειναι σχεδόν έτοιμο το καινούργιο experience (τεύχος 12). Νομίζω ότι μέχρι το τέλος του μήνα θα πάει για τύπωμα ο Σταύρος. Είχε βγάλει και το εξώφυλλο το Δεκέμβριο. Αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον!
Στα αγγλικά είναι η έκδοσή του, σωστά; Όπως και τα παλιά τεύχη...
Advancing Yokeda:
Ενδεχομένως η πιο ελιτίστικη και απροσπέλαστη μορφή τέχνης να περνά μέσα από λιτές απέριττες φόρμες. Αυτές που η πλειοψηφία θα αγνοήσει ή περιφρονήσει σαν απλοϊκότητα. Εκεί άλλωστε δε στηρίζεται και το 'αληθινό heavy metal'?
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Experience The Power

Δημοσίευση από Silenius »

apeitharxos έγραψε: Τρί 21 Ιαν 2020, 12:29
Silenius έγραψε: Τρί 21 Ιαν 2020, 09:17 Ειναι σχεδόν έτοιμο το καινούργιο experience (τεύχος 12). Νομίζω ότι μέχρι το τέλος του μήνα θα πάει για τύπωμα ο Σταύρος. Είχε βγάλει και το εξώφυλλο το Δεκέμβριο. Αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον!
Στα αγγλικά είναι η έκδοσή του, σωστά; Όπως και τα παλιά τεύχη...
Σωστά! όπως τα παλιά και τα δύο πιο πρόσφατα!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Fanzines”