Νέο τεύχος SNAKEPIT

Νέα, ανακοινώσεις, σχολιασμός γύρω από Ελληνικά και ξένα fanzines.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέο τεύχος SNAKEPIT

Δημοσίευση από CountRaven »



Θα κυκλοφορήσει από την Cult Metal Classics το νέο τεύχος του θρυλικού SNAKEPIT. Ενός από τα πλέον σημαντικά, καλογραμμένα και το υπερπλήρη zines στην πιάτσα. Για μια ακόμα φορά ο Laurent διδάσκει μπάλα.

Φυσικά μαζί με 7" έπος.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Νέο τεύχος SNAKEPIT

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Έπος. Επόμενο βήμα: επανασύσταση truemetal.org.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Νέο τεύχος SNAKEPIT

Δημοσίευση από Starman »

Από τα πιο βαρβάτα zine και ευτυχώς που θα το βρούμε και εύκολα.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Νέο τεύχος SNAKEPIT

Δημοσίευση από Starman »

Τέλος του μήνα κυκλοφορεί.
Snakepit23.jpg
Snakepit23.jpg (208.08 KiB) Προβλήθηκε 3451 φορές
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέο τεύχος SNAKEPIT

Δημοσίευση από CountRaven »



Μονο αγάπη για Blind Illusion.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Νέο τεύχος SNAKEPIT

Δημοσίευση από vasilis2112 »

Παρα πολύ καλή κίνηση.
Καταπληκτικής ποιότητας έντυπο. Αλλα ίσως το μόνο που κυκλοφορεί; Ισχύει;
Ελπίζω σε πιο συχνή κυκλοφορία τώρα που απ ότι καταλαβαίνω κυκλοφορεί υπό την αιγίδα (κάπως σαν produced by ή κάπως σαν distributed by?) της cult metal classics.
Μου αρέσει η φάση εκδοσης εντύπων μέσων από δισκογραφικές!
Είναι να βγαίνει ένα βιβλίο, αν θυμάμαι καλά για NW US metal, από την εταιρεία που επανέκδοσε το 1ο heir apparent σε χρωματιστό βινύλιο πρόσφατα. Έχουμε κάποιο άλλο αντίστοιχο παράδειγμα;
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Νέο τεύχος SNAKEPIT

Δημοσίευση από CountRaven »

vasilis2112 έγραψε: Παρ 08 Νοέμ 2019, 00:04 Παρα πολύ καλή κίνηση.
Καταπληκτικής ποιότητας έντυπο. Αλλα ίσως το μόνο που κυκλοφορεί; Ισχύει;
Ελπίζω σε πιο συχνή κυκλοφορία τώρα που απ ότι καταλαβαίνω κυκλοφορεί υπό την αιγίδα (κάπως σαν produced by ή κάπως σαν distributed by?) της cult metal classics.
Μου αρέσει η φάση εκδοσης εντύπων μέσων από δισκογραφικές!
Είναι να βγαίνει ένα βιβλίο, αν θυμάμαι καλά για NW US metal, από την εταιρεία που επανέκδοσε το 1ο heir apparent σε χρωματιστό βινύλιο πρόσφατα. Έχουμε κάποιο άλλο αντίστοιχο παράδειγμα;
Στην NW MwtalWorx αναφέρεσαι; Για δώσε more details.

Παράδειγμα τωρινό δεν έχω. Μα η βιογραφία μου για τους Warlord είχε εκδοθεί από την Arkeyn Steel Records μαζί με την διπλή ανθολογία.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
vasilis2112
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 02:02

Νέο τεύχος SNAKEPIT

Δημοσίευση από vasilis2112 »

CountRaven έγραψε: Παρ 08 Νοέμ 2019, 00:18 Παράδειγμα τωρινό δεν έχω. Μα η βιογραφία μου για τους Warlord είχε εκδοθεί από την Arkeyn Steel Records μαζί με την διπλή ανθολογία.
Ναι ναι! Σωστό!
Να σου πω την αλήθεια δεν το είχα πάρει πρέφα ότι ήταν δίκη σου η βιογραφία...
CountRaven έγραψε: Παρ 08 Νοέμ 2019, 00:18 Στην NW MwtalWorx αναφέρεσαι; Για δώσε more details.
Ότι ξέρω: http://thecorroseum.org/forum/viewtopic.php?f=3&t=8196

35$ preorder στο site της metalworks άρα εδώ 50ρι ίσως!
Με προβληματίζει που λέει «αγοράστε τώρα before price goes up after release». Ελπίζω να εννοεί σε συλλεκτικό επίπεδο και όχι να έχει άλλη τιμή προπώληση και άλλη πόρτα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Fanzines”