Σταματάει να εκδίδεται το Legions fanzine;

Νέα, ανακοινώσεις, σχολιασμός γύρω από Ελληνικά και ξένα fanzines.
Απάντηση
nightbreaker33
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τετ 23 Ιουν 2021, 13:15
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Σταματάει να εκδίδεται το Legions fanzine;

Δημοσίευση από nightbreaker33 »

Το Legions γεννήθηκε για να ενώσει. Ξεκίνησε για να αγκαλιάσει όλη τη σκηνή από άκρη σε άκρη της χώρας , αλλά και Έλληνες εκτός εξωτερικού. Δε ρώτησε ποτέ για απόψεις, γνώμες, πολιτικές πεποιθήσεις, τίποτα απολύτως, προκειμένου να βάλει κάποιον στις σελίδες του. Μας ένοιαζε η μουσική και η αγάπη μας για τη… σκηνή…

Τρέχαμε σαν τους τρελούς για να γράφουμε, χάναμε χρόνο από την προσωπική μας ζωή για να γεμίζουμε τεύχη 100+ σελίδων, πληρώναμε λεφτά που δεν είχαμε για να στηρίξουμε τις μπάντες που αποτελούν την Ελληνική… σκηνή…

Μπάντες που δυστυχώς (κάποιες από αυτές) είναι οι ίδιες που επιθυμούν να κόβουν τη σκηνή στα δύο. Να τη χωρίζουν σε fa και dove… Και όπως αποδεικνύεται προσφάτως, δυστυχώς δεν είναι λίγες... Επειδή δεν υπάρχει καμία διάθεση να συνεχίζουμε να στηρίζουμε με προσωπικό κόπο και κόστος ανθρώπους με φασιστική αντίληψη (την πραγματική φασιστική αντίληψη, αυτή που λέει ότι είσαι φασίστας αν δε συμφωνείς μαζί μου ή αν τέλος πάντων έχεις διάθεση να σκέφτεσαι γιατί εγώ τα τρώω αμάσητα) το θέμα Legions κάπου εδώ τελειώνει.

Ευχαριστούμε πολύ όλους όσους μας στηρίξατε από την πρώτη στιγμή, αλλά ακόμα περισσότερο ευχαριστούμε όλους εσάς που έχετε ακόμα την ικανότητα να σκέφτεστε. Κρατήστε την, έρχονται χρόνια δύσκολα και αυτή η ικανότητα θα χρειαστεί σε όλους. Και ακόμα περισσότερο θα χρειαστεί στους άμυαλους που μπορεί και να τους σώσετε.

To The Glory End...

https://facebook.com/story.php?story_fb ... 2094774371

Πριν λίγη ώρα ανακοινώθηκε αυτό. Δεν ξέρω τι έγινε αλλά υποθέτω πως έχει να κάνει με το εγκο των συγκροτημάτων να θέλουν τα τους γράφουν 10/10 κριτικές και αυτό με τον χωρισμό οπαδών. Προφανώς και υπάρχει ανταγωνισμός σε κάθε μέταλ σκηνή αλλά να μην το παρατραβατε. Δεν είχα διαβάσει ποτέ μου αυτό το περιοδικό αλλά από τα εξώφυλλα έβλεπα είχε ενδιαφέρον μπάντες για συνέντευξη.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: Σταματάει να εκδίδεται το Legions fanzine;

Δημοσίευση από theBox »

Μαλιστα. Νομιζω ειναι σαφες απο το κειμενο (και τον "τοιχο") τι εχει παιχτει οσο κι αν προσπαθει να μην το πει με το ονομα του. Και οχι απο αυτα που διαβαζω καταλαβαινω πως δεν εχει καμια σχεση με κριτκες 10/10 ή οτιδηποτε τετοιο.

ΚΡΙΜΑ πραγματικα. Αυτα καλο ειναι να μενουν στα militant παιδακια του Is it fash, αλλιως η φαση γυρναει boomerang.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Σταματάει να εκδίδεται το Legions fanzine;

Δημοσίευση από CountRaven »

Να μη κλείσω λίγο τα μάτια μου να ξεκουραστώ. Πουτάνα να γίνουν όλα.

Κάθε φορά που σταματά να εκδίδεται ένα ανεξάρτητο έντυπο, πρώτα οι μπάντες βγαίνουν χαμένες. Σε δεύτερη φάση οι αναγνώστες. Do the maths. Πολύ άσχημα νέα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14654
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Σταματάει να εκδίδεται το Legions fanzine;

Δημοσίευση από CountRaven »

@nightbreaker33

Δεν έχει να κάνει με καμία βαθμολογία και καμία κριτική.

Έχει να κάνει με όλη αυτή την "αντιφά" παράνοια που μας τα έχει κάνει τσιμέντο.

Στην ανακοίνωση τα παιδιά το διατυπώνουν πολύ κόσμια και μπράβο τους.

Εγώ που δεν είμαι τόσο κόσμιος και επειδή το Legions σαν ιδέα εδώ μέσα γεννήθηκε και επειδή ξέρω από πρώτο χέρι τον κόπο όσων δούλεψαν για αυτό, θα το θέσω λίγο χύμα.

Γαμώ το σπίτι σας φα και αντιφά μαζί.

Μας έχετε πρήξει τα παπάρια.

Είστε όλοι το ίδιο φασίστες και όπου ανακατεύετε την παράνοια σας, γίνονται πουτάνα όλα.

Έξω από τη μουσική μας γαμώ το σπίτι σας. Άμυαλοι και Άπλυτοι.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Fanzines”