PSYCHOTIC WALTZ - ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ - ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ!!!

Αποκλειστικά επανακυκλοφορίες, επετειακές εκδόσεις κλπ.
Άβαταρ μέλους
Epitaph
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Πέμ 26 Αύγ 2021, 12:39

PSYCHOTIC WALTZ - ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ - ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ!!!

Δημοσίευση από Epitaph »

Παίδες...είμεθα πολύ κοντά. Το μαύρο σκυλί ονόματι Πατρίκιος Β. Ένγκελ δουλεύει ακατάπαυστα μέσα στον Απρίλιο :

Εικόνα

Οπότε το παράθυρο κυκλοφορίας το βλέπω να χει 3-8 μήνες!

ΕΙΜΑΙ ΨΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ 2017
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: PSYCHOTIC WALTZ - ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ - ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ!!!

Δημοσίευση από CountRaven »

Πατρίκιος; Άρα High Roller θα τα βγάλει; Το παραπάνω ποστ από πού είναι;

Με ένα γρήγορο ψάξιμο δεν βρίσκω κάτι για Waltz reissues

Επίσης η σελίδα τους στο Φ μπ είναι κάτω. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου κάτι για χακάρισμα.

Δώσε μας λοιπόν τα φώτα σου αγαπητέ @Epitaph !

Τι ξέρουμε για αυτές τις επανακυκλοφορίες;

Πάντως τα reissues της Metal Blade βρίσκονται σχετικά εύκολα (CD).

Δωράκι.

Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Epitaph
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Πέμ 26 Αύγ 2021, 12:39

Re: PSYCHOTIC WALTZ - ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ - ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ!!!

Δημοσίευση από Epitaph »

Λοιπόν αυτήν την φωτογραφία την έκλεψα από το site Temple of Disharmony.

http://www.templeofdisharmony.com/news-eng.html


To ότι είναι Patrick W. Engel δεν συνεπάγεται απαραίτητα ότι θα το βγάλει ο Χάη Ρόλερ, καθώς και τα remasters που έγιναν στους Sortilege (Σεπτέμβρης 2022) βγήκαν από την Relics from the Crypt (που είναι θυγατρική της Dying Victims Productions) τον Δεκέμβριο του 2022 (3 μήνες μετά).

Βέβαια τώρα έχει να κάνει περισσότερο υλικό remaster, οπότε μπορεί να τελειώσει και Μάιο.
Άβαταρ μέλους
Epitaph
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Πέμ 26 Αύγ 2021, 12:39

Re: PSYCHOTIC WALTZ - ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ - ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ!!!

Δημοσίευση από Epitaph »

CountRaven έγραψε: Τετ 05 Απρ 2023, 13:45
Επίσης η σελίδα τους στο Φ μπ είναι κάτω. Κάπου είχε πάρει το μάτι μου κάτι για χακάρισμα.

Δώσε μας λοιπόν τα φώτα σου αγαπητέ @Epitaph !

Τι ξέρουμε για αυτές τις επανακυκλοφορίες;

Πάντως τα reissues της Metal Blade βρίσκονται σχετικά εύκολα (CD).

Δωράκι.


Ναι για το χακάρισμα είχε μιλήσει ο Devon σε ένα απ τα βιντεάκια που χε ανεβάσει.
Νομίζω σε αυτό :



(Λίγο μετά το 3:10)

Για τις επανακυκλοφορίες δεν ξέρω τίποτα, μόνο ότι κατά 99% θα είναι από την InsideOut Music και θα χουμε «ΑΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ» (που δεν ήταν στα προηγούμενα της Metal Blade).

Της Metal Blade τα χω στα 2πλά σλιπκέης που είχε βγάλει, αλλά είμαι ψυχάκιας (pun intended) και θέλω να αγοράσω ΚΑΙ τα CD ξανά ΚΑΙ τα βινύλια (για 1η φορά) ώστε να θαυμάσω τα έργα του Mike Clift.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Re: PSYCHOTIC WALTZ - ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ - ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ!!!

Δημοσίευση από theBox »

Ειχαν ξαναβγει γυρω στο 2014 αν θυμαμαι καλα απο century media. Για τα βινυλια μιλαω. Τα εξωφυλλα τους δε, ηταν ιδια με αυτα των επανεκδοσεων metal blade, δηλαδη πειραγμενη η χρωματικη παλετα σε σχεση με τα original.
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: PSYCHOTIC WALTZ - ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ - ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ!!!

Δημοσίευση από CountRaven »

theBox έγραψε: Τετ 05 Απρ 2023, 18:05 Ειχαν ξαναβγει γυρω στο 2014 αν θυμαμαι καλα απο century media. Για τα βινυλια μιλαω. Τα εξωφυλλα τους δε, ηταν ιδια με αυτα των επανεκδοσεων metal blade, δηλαδη πειραγμενη η χρωματικη παλετα σε σχεση με τα original.
Ναι από αυτή τη φουρνιά ήταν και το κουτί το οποίο είναι το μόνο που περιέχει βινύλιο ASLAN, το οποίο δεν είχε βγει ξεχωριστά.(και εννοείται το έχω ακόμα still sealed).
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Advancing Yokeda
Δημοσιεύσεις: 2627
Εγγραφή: Πέμ 17 Οκτ 2019, 11:33

Re: PSYCHOTIC WALTZ - ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ - ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ!!!

Δημοσίευση από Advancing Yokeda »

Μεγάλος πειρασμός εκείνο το βινύλιο Aslan στο κουτί των επανεκδόσεων. Δεν ενέδωσα όμως τότε, είχα ένα προαίσθημα πως όλο και κάποιος θα βρεθεί να το κυκλοφορήσει μόνο του, κάτι που βέβαια δεν έγινε.
Behold their steel
Black forever
On their blades the curse
The sorcery of death
Άβαταρ μέλους
Epitaph
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Πέμ 26 Αύγ 2021, 12:39

Re: PSYCHOTIC WALTZ - ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ - ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ!!!

Δημοσίευση από Epitaph »

Να δώσω ένα ακόμα παράδειγμα μόνο μέσα στο 2022.

Ο Patrick Engel έκανε remaster/audio restoring υλικό από VIO-LENCE και OSTROGOTH τον Μάιο του 2022.
Το πρώτο τελικά κυκλοφόρησε απ τη Metal Blade 28 Οκτώβρη 2022 από τη Metal Blade και το τελευταίο δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα.

Μην την μπερδεύετε με την 4CD συλλογή των Ostrogoth, που είχε βγει στις 19 Νοέμβρη του 2021. Σε αυτό είχε κάνει remaster τον Μάρτιο του 2020.
Γενικά ότι αργεί πολύ, θεωρώ ότι είναι από την High Roller.
Από αυτό μπορεί κάποιος όμως να συμπεράνει ότι οι Ostrogoth θα βγάλουν και τα πρώτα άλπουμς τους σε Remaster

Αναμένουμε για νέα!
Άβαταρ μέλους
Epitaph
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Πέμ 26 Αύγ 2021, 12:39

Re: PSYCHOTIC WALTZ - ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ - ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ!!!

Δημοσίευση από Epitaph »

Απ' ότι φαίνεται ο Patrick W. Engel τελείωσε τα Remasters/Audio Restorations του υλικού των Psychotic μέσα στον Απρίλιο, οπότε αναμένουμε να ακούσουμε νέα από InsideOut Music.


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: PSYCHOTIC WALTZ - ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ - ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ!!!

Δημοσίευση από CountRaven »

Epitaph έγραψε: Τετ 03 Μάιος 2023, 23:54 Απ' ότι φαίνεται ο Patrick W. Engel τελείωσε τα Remasters/Audio Restorations του υλικού των Psychotic μέσα στον Απρίλιο, οπότε αναμένουμε να ακούσουμε νέα από InsideOut Music.


Εικόνα
Σβήνω.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Epitaph
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Πέμ 26 Αύγ 2021, 12:39

Re: PSYCHOTIC WALTZ - ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ - ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ!!!

Δημοσίευση από Epitaph »




Νέα ΒΙΝΤΕΑΡΑ του Devon που εξιστορεί τι έγινε περίπου από το 2011 και μετά!
Είμαι στην αρχή ακόμα, αλλά ΕΚΘΕΙΑΖΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟ!
Η καλύτερη συναυλία που έχω δει! Όντως ήταν μαγική τότε στην Αθήνα! Και ακόμα οι αναμνήσεις μου από την βραδιά (ακόμα και της επιστροφής) είναι μαγεμένες και ονειρικές....
:metalhead: :metalhead: :metalhead:
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: PSYCHOTIC WALTZ - ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ - ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ!!!

Δημοσίευση από CountRaven »

Epitaph έγραψε: Παρ 05 Μάιος 2023, 21:13


Νέα ΒΙΝΤΕΑΡΑ του Devon που εξιστορεί τι έγινε περίπου από το 2011 και μετά!
Είμαι στην αρχή ακόμα, αλλά ΕΚΘΕΙΑΖΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΙΝΟ!
Η καλύτερη συναυλία που έχω δει! Όντως ήταν μαγική τότε στην Αθήνα! Και ακόμα οι αναμνήσεις μου από την βραδιά (ακόμα και της επιστροφής) είναι μαγεμένες και ονειρικές....
:metalhead: :metalhead: :metalhead:
Ήμουν Ρέθυμνο. Ήρθα Αθήνα. Τους είδα. Ανέβηκα Θεσσαλονίκη, τους ξαναείδα (με support Mystic Force, το καλύτερο live της ζωής μου -το βάζω μαζι με Solitude Aeturnus-, σαν όνειρο μου φαίνεται ακόμα).
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Epitaph
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Πέμ 26 Αύγ 2021, 12:39

Re: PSYCHOTIC WALTZ - ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ - ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ!!!

Δημοσίευση από Epitaph »

Πωωω Θεσσαλονίκη είχαν Mystic Force, εμείς είχαμε Royal Hunt και κάποιους πριν απ αυτούς νομίζω... καλά παιδιά , αλλά προτιμούσα να δω Μύστικ!
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: PSYCHOTIC WALTZ - ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ - ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ!!!

Δημοσίευση από CountRaven »

Epitaph έγραψε: Σάβ 06 Μάιος 2023, 15:01 Πωωω Θεσσαλονίκη είχαν Mystic Force, εμείς είχαμε Royal Hunt και κάποιους πριν απ αυτούς νομίζω... καλά παιδιά , αλλά προτιμούσα να δω Μύστικ!
Pagan's Mind.

Σαλόνικα είχε και σουβλάκι στου Σαβίκου με Keith. Ανώτερο και από όνειρο.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Epitaph
Δημοσιεύσεις: 240
Εγγραφή: Πέμ 26 Αύγ 2021, 12:39

Re: PSYCHOTIC WALTZ - ΕΠΑΝΑΚΥΚΛΟΦΟΡΙΕΣ - ΤΣΑΚΙΣΤΕ ΤΑ!!!

Δημοσίευση από Epitaph »

Όπως το κόβω πάει για μετά τις Φθινόπωρο η κυκλοφορία. Στοιχηματίζω για κυκλοφορία στις 25 Οκτώβρη και preorder από Inside-Out στις 18 Αυγούστου.

Μέχρι τότε ας βολευτούμε με Devon Youtube videos :

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επανακυκλοφορίες”