Mythology (Northwind)

Αποκλειστικά επανακυκλοφορίες, επετειακές εκδόσεις κλπ.
Απάντηση
White Wolf

Mythology (Northwind)

Δημοσίευση από White Wolf »

δεν εχω χρονο για πολλα λογια...
οι Northwind ειναι ωραιοι και το Mythology σπερνει...
https://www.discogs.com/Northwind-Mytho ... e/12428289
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3368
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Mythology (Northwind)

Δημοσίευση από Priamos »

Το έχω σε cd και κασέτα. =] Μεγάλη δισκάρα. Για μένα η καλύτερη ελληνική (επίσημη) κυκλοφορία των 80ς.
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

Mythology (Northwind)

Δημοσίευση από Starman »

Έχεις δίκιο, τα πολλά λόγια είναι φτώχεια. Όποιος δεν το έχει απλά το παίρνει τωρα που βρίσκεται κιόλας. Για μένα μέσα στην πεντάδα Ελληνικού metal όλων των εποχών.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6252
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Mythology (Northwind)

Δημοσίευση από theBox »

Η τριτη ηλικία μιλησε! :D :D :D

Υπήρχε πάντα κάπου στο πίσω μέρος του μυαλού μου, αλλά ποτε δεν του είχα δώσει τη δέουσα προσοχή. Υστερα από την προτροπή του Corum το τσέκαρα κι εγώ σήμερα και μου άφησε τις καλύτερες των εντυπώσεων!

Μία γρήγορη ματιά στο discogs μου αποκάλυψε οτι επανακυκλοφόρησε φέτος σε βινύλιο από τη MINOS. Λογικά θα αποκτηθεί συντομότατα!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Coroner
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:00

Mythology (Northwind)

Δημοσίευση από Coroner »

Δεν εχω ασχοληθει περαν του live περσι στο UtH και καποιες πεταχτες ακροασεις. Απλα μια ασχετη παρατηρηση: Γιατι τοσο ακριβο το βινυλιο. Γενικοτερα παρατηρω ιδιαιτερα αυξημενες τιμες σε καινουριες κυκλοφοριες, ή απλα ειναι ιδεα μου?
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Mythology (Northwind)

Δημοσίευση από LuciferSteele »

εγώ πάλι δεν τρελαίνομαι και τόσο για το άλμπουμ ροκάει πολύ και μου φέρνει και κάτι σε ταινίες Όμηρου Ευστρατιάδη, έχει ένα musical φήλινγκ. σίγουρα είναι ποιοτικό άλμπουμ αλλά εγώ απομακρύνομαι από το ύφος
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Mythology (Northwind)

Δημοσίευση από rbrigade »

Δεν έχεις άδικο στις επισημάνσεις περί ύφους και σίγουρα δεν είναι όλα τα κομμάτια τοπ επιπέδου, αλλά είναι 3-4 τραγούδια που ξεσκίζουν και για μένα στέλνουν κάτι Socrates για τσάι, ίσως ότι καλύτερο έχει βγει από Ελλάδα με rock κιθάρα, άντε να κοντράρουν οι Aphrodite's Child
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

Mythology (Northwind)

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

Ωραίος δίσκος αντικειμενικά αλλά όντως ροκαρει πολύ και δεν μπορώ να καταλάβω τοσο ντορο... Απο Ελλάδα Προτιμω spitfire 'first attack', sarissa - demo και rust απο 80's
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επανακυκλοφορίες”