LORD BANE - Age Of Elegance σε βυνίλιο

Αποκλειστικά επανακυκλοφορίες, επετειακές εκδόσεις κλπ.
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Lord Bane - Age Of Ellegance σε βυνίλιο

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

εγω προσωπικα το βρισκω κάπως υπερεκτιμημένο, σαν crimson glory 3ης διαλογής, αλλά περι ορέξεως... χαίρομαι που κάποιοι έκλεισαν την τρύπα στην δισκοθήκη
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Lord Bane - Age Of Ellegance σε βυνίλιο

Δημοσίευση από trigger »

Metal_Warrior έγραψε: Τρί 17 Απρ 2018, 19:51 εγω προσωπικα το βρισκω κάπως υπερεκτιμημένο, σαν crimson glory 3ης διαλογής, αλλά περι ορέξεως... χαίρομαι που κάποιοι έκλεισαν την τρύπα στην δισκοθήκη
Είναι υπερβολικοί οι χαρακτηρισμοί των φίλων τους που το συνοδεύουν, όντως.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Lord Bane - Age Of Ellegance σε βυνίλιο

Δημοσίευση από Vic »

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι είναι υπερκαμμένος. Είχα την ατυχία να ανταλλάξω κουβέντες μαζί του για το πώς βλέπει τα πράγματα. Και μετά για το τι θα ήθελα να κάνω για να τον βοηθήσω στην αποστολή του. Δεν του έχω ξαναμιλήσει από τότε. Την έβγαλα καθαρή με λίγα ταγκς που έκανα ότι δεν έβλεπα.

Αυτό δεν αλλάζει βέβαια το γεγονός ότι ήταν/είναι φωνάρα και το Lordbane ΜΕΓΙΣΤΗ δισκάρα. Έχω το CD οπότε όλα κομπλέ.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Lord Bane - Age Of Ellegance σε βυνίλιο

Δημοσίευση από Vic »

3ης διαλογής CG? Ε, όχι ρε παιδιά...
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Lord Bane - Age Of Ellegance σε βυνίλιο

Δημοσίευση από LuciferSteele »

είναι κάτι πολύ διαφορετικό, οι Crimson Glory ομοιότητες εξαντλούνται κυρίως σε κάποιες φωνητικές ακροβασίες
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14655
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Lord Bane - Age Of Ellegance σε βυνίλιο

Δημοσίευση από CountRaven »

Xstroyer έγραψε: Τρί 17 Απρ 2018, 10:31 Bασικά, όπου το βρείτε πάρτε το, όσοι ενδιαφέρεστε. Είναι sold-out από την εταιρία και από τα περισσότερα μαγαζιά που το είχαν φέρει. Ούτε No Remorse υπάρχει πλέον.
Ναι το βλέπω και εγώ να εξαφανίζεται. Σκέφτομαι όμως ότι έχω το CD, έχω το demo original, αισθάνομαι καλυμμένος και σκέφτομαι να πάω σε κάτι που με καίει περισσότερο ή κάτι καινούριο, θα δούμε.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Lord Bane - Age Of Ellegance σε βυνίλιο

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

LuciferSteele έγραψε: Τρί 17 Απρ 2018, 22:17 είναι κάτι πολύ διαφορετικό, οι Crimson Glory ομοιότητες εξαντλούνται κυρίως σε κάποιες φωνητικές ακροβασίες
σωστά, η καλύτερη στιγμή του δίσκου για μένα ειναι αυτή που θυμίζει CG (ένα κομμάτι κάπου στη μέση), το υπόλοιπο μου λέει λιγότερα
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Lord Bane - Age Of Ellegance σε βυνίλιο

Δημοσίευση από Zippo190 »

Vic έγραψε: Τρί 17 Απρ 2018, 22:15Την έβγαλα καθαρή με λίγα ταγκς που έκανα ότι δεν έβλεπα.
α ωστε έτσι ε;
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Lord Bane - Age Of Ellegance σε βυνίλιο

Δημοσίευση από Vic »

Δεν είμαι περήφανος για αυτό. Αλλά ήθελε να με βάλει στο φοβερό του κόλπο που θα σπαμάραμε επιστημονικά τους πάντες για να διαδώσει σιγά-σιγά το μήνυμά του (την εκδοχή του περί Χριστιανισμού δηλαδή) και ότι πρέπει να κάνουμε δίκτυο κλπ... Όταν του είπα ότι είναι σπαμ και όχι η ειλικρινέστερη προσέγγιση στο θέμα δεν του πολυάρεσε. Νομίζω πλέον με έχει διαγράψει οπότε πήρα ότι μου αξίζει :(
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Lord Bane - Age Of Ellegance σε βυνίλιο

Δημοσίευση από Priamos »

Vic έγραψε: Τετ 18 Απρ 2018, 12:47 Δεν είμαι περήφανος για αυτό. Αλλά ήθελε να με βάλει στο φοβερό του κόλπο που θα σπαμάραμε επιστημονικά τους πάντες για να διαδώσει σιγά-σιγά το μήνυμά του (την εκδοχή του περί Χριστιανισμού δηλαδή) και ότι πρέπει να κάνουμε δίκτυο κλπ... Όταν του είπα ότι είναι σπαμ και όχι η ειλικρινέστερη προσέγγιση στο θέμα δεν του πολυάρεσε. Νομίζω πλέον με έχει διαγράψει οπότε πήρα ότι μου αξίζει :(
Καλά να πάθετε εσείς που θέλετε "φιλίες" με μουσικούς. :twisted: :P Το ότι κάποιοι είναι κατάλληλοι για μουσικοί δεν τους καθιστά κατάλληλους απαραίτητα και για φίλους, παρεα, κολλητούς...
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Lord Bane - Age Of Ellegance σε βυνίλιο

Δημοσίευση από Vic »

Σωστό είναι αυτό! Προσωπικά μου αρέσει να μαθαίνω καλύτερα τον μουσικό-άνθρωπο και συνήθως μαθαίνω και κάτι παραπάνω, χώρια βέβαια τους ενεργούς που παρακολουθώ από κοντά τι γίνεται. Αλλά δεν μετράω σαν "παρέα" μια επαφή στο facebook... Αν γίνει αυτό, έχει καλώς αλλά δεν είναι ο σκοπός μου.

Μου δίνεις πάσα πάντως να πω και κάτι που το έχω πει κατ'ιδίαν σε άλλο κόσμο. Οι επαφές στο facebook μπορεί να ονομάζονται "friends" αλλά μπορεί να είναι μια τυπική επαφή επαγγελματικής φύσεως μέχρι ο κολλητός και όλα τα ενδιάμεσα, πχ κάτι σαν αλληλογραφία με άτομο από το εξωτερικό έως μέλη του ίδιου κλαμπ έως συγγενής (τυπικής επαφής ή αδερφός) και τα πάντα. Μου έχουν κάνει πολλές φορές θέμα "δεν ντρέπεσαι να έχεις φίλο *αυτόν* (όπου *αυτός* κάποιος συνήθως πολιτικά αντίθετος) και τέτοια - και η απάντηση είναι όχι, δεν ντρέπομαι. Κάποιο λόγο θα έχω δικό μου.

Με τον Shawn ξεκίνησε κλασικά σαν οπαδός Lordbane έρχεται σε επαφή για μουσικούς λόγους, ανταλλάξαμε κουβέντες, άκουσα νέα μουσική (καλή btw), έμαθα και μερικά πράματα για την ιστορία του Age of Elegance και δυστυχώς κατέληξε να ανοίγει ο ασκός του Αιόλου για το "μήνυμα" και ερωτήσεις του στυλ "ποιος είναι ο σατανάς σήμερα;" ή κάτι τέτοιο.
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

Lord Bane - Age Of Ellegance σε βυνίλιο

Δημοσίευση από Priamos »

Vic έγραψε: Τετ 18 Απρ 2018, 13:18

Μου δίνεις πάσα πάντως να πω και κάτι που το έχω πει κατ'ιδίαν σε άλλο κόσμο. Οι επαφές στο facebook μπορεί να ονομάζονται "friends" αλλά μπορεί να είναι μια τυπική επαφή επαγγελματικής φύσεως μέχρι ο κολλητός και όλα τα ενδιάμεσα, πχ κάτι σαν αλληλογραφία με άτομο από το εξωτερικό έως μέλη του ίδιου κλαμπ έως συγγενής (τυπικής επαφής ή αδερφός) και τα πάντα. Μου έχουν κάνει πολλές φορές θέμα "δεν ντρέπεσαι να έχεις φίλο *αυτόν* (όπου *αυτός* κάποιος συνήθως πολιτικά αντίθετος) και τέτοια - και η απάντηση είναι όχι, δεν ντρέπομαι. Κάποιο λόγο θα έχω δικό μου.

Καλα εγω δραττομα της ευκαιριας να εξαρω τη μακροθυμια σου και την υπομονη σου, οταν αντιμετωπιζες αντιστοιχο πρηξαρχίδισμα στο Facebook. Απαντουσες (εντυπωσιακα) ψυχραιμα και πολιτισμενα στον καθε ουγκανο.
(μονο οταν μιλουσαμε μαζι για "ευαισθητα" θεματα στο metaldome αρπαζοσουν αμεσως!! :P :twisted: )
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Lord Bane - Age Of Ellegance σε βυνίλιο

Δημοσίευση από Vic »

Έλα μωρέ, ακροβατούσα τότε μεταξύ απείθαρχων τερατολογιών και δουλέματος και να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας! Στο θέμα που λες πρόσφατα είχα κάνει προπόνηση προηγουμένως με αρκετό κόσμο, μετά από αρκετές πρόβες μπλοκ ντιλίτ κλπ από φίλους επήλθε η (σχετική) ηρεμία και ψυχραιμία!
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Lord Bane - Age Of Ellegance σε βυνίλιο

Δημοσίευση από trigger »

Vic έγραψε: Τετ 18 Απρ 2018, 13:58 Έλα μωρέ, ακροβατούσα τότε μεταξύ απείθαρχων τερατολογιών και δουλέματος και να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας! Στο θέμα που λες πρόσφατα είχα κάνει προπόνηση προηγουμένως με αρκετό κόσμο, μετά από αρκετές πρόβες μπλοκ ντιλίτ κλπ από φίλους επήλθε η (σχετική) ηρεμία και ψυχραιμία!
σε κάμω φόργουορντ...
Άβαταρ μέλους
Vic
Δημοσιεύσεις: 536
Εγγραφή: Τετ 28 Μαρ 2018, 19:22
Τοποθεσία: Crete
Επικοινωνία:

Lord Bane - Age Of Ellegance σε βυνίλιο

Δημοσίευση από Vic »

Στον απείθαρχο; Δεν νομίζω να του κάνει κάποια εντύπωση! Όταν τα λέγαμε στο metaldome ήμουν πολύ πιο βαρύς στις εκφράσεις μου! Του είχα ζητήσει και συγγνώμη όμως για το ύφος μου. Αλλά οι τερατολογίες παραμένουν τερατολογίες!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επανακυκλοφορίες”