GOTHAM CITY (SWE) - The Unknown (LP - Ethelion Records - 2022 - Unofficial Repress)

Αποκλειστικά επανακυκλοφορίες, επετειακές εκδόσεις κλπ.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

GOTHAM CITY (SWE) - The Unknown (LP - Ethelion Records - 2022 - Unofficial Repress)

Δημοσίευση από CountRaven »

Το είδα που το ποσταρε ο Γρηγόρης από Eat Metal - Θα φέρει κάποια κομμάτια στις 7-12.

Είναι bootleg προφανώς.


GOTHAM CITY - The Unknown LP
Ethelion records 2022
Unofficial repress

Tracklist

Swords And Chains
The Beast Will Burn
See How It Flyes
Ravage In Town
Going Insane
Battle Blade
Learn From Your Leaders
Borderline
The Unknown...
Συνημμένα
FB_IMG_1667497733103.jpg
FB_IMG_1667497733103.jpg (44.7 KiB) Προβλήθηκε 815 φορές
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1886
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: GOTHAM CITY (SWE) - The Unknown (LP - Ethelion Records - 2022 - Unofficial Repress)

Δημοσίευση από Xstroyer »

Εννοείται, ΜΑΚΡΙΑ.
Άβαταρ μέλους
Daoutas
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ 09 Απρ 2021, 19:27

Re: GOTHAM CITY (SWE) - The Unknown (LP - Ethelion Records - 2022 - Unofficial Repress)

Δημοσίευση από Daoutas »

Είμαι πολύ επιφυλακτικός και αρνητικός στην αγορά bootleg, αφού η πλειονότητα όσων έχω ακούσει και ελαχίστων που αγόρασα, είναι κακής ποιότητας, είτε σε εξώφυλλο, είτε στον ήχο. Το συγκεκριμένο άλμπουμ το θέλω εδώ και χρόνια, αλλά η τιμή του original, είναι πολύ υψηλή για την τσέπη μου, οπότε το σκεφτόμουν. Αγόρασε το bootleg ένας φίλος και όταν τον ρώτησα για την ποιότητα του, μου απάντησε ότι ήταν πολύ ευχαριστημένος, οπότε (αν και εξακολουθούσα να είμαι επιφυλακτικός) το αγόρασα και πραγματικά εξεπλάγην ευχάριστα από εξώφυλλο, ποιότητα βινυλίου και κυρίως ήχο που πραγματικά δεν θυμίζει σε καμία περίπτωση τις φθηνές μετατροπές ψηφιακού ήχου σε αναλογικό (cd σε βινύλιο). Όποιος έφτιαξε το bootleg είναι ταλαντούχος και όποιος με γνωρίζει καλά, γνωρίζει την "αρρώστια" που έχω με τον ήχο, ιδιαίτερα τον αναλογικό και ότι είμαι πάρα πολύ αυστηρός στην κριτική μου. Δεν υπάρχει ίχνος από θόρυβο στα "ήσυχα" ακουστικά μέρη, κανένα από τα γνωστά "τσικ-τσακ" που μεταφέρονται από αντιγραφή βινυλίου σε βινύλιο, έφτασα σε σημείο να αρχίσω να αναρωτιέμαι αν το "made under license" που γράφει στο οπισθόφυλλο, είναι πράγματι αληθινό και τελικά δεν είναι bootleg. Τόσο καθαρή και καλή δουλειά έχει γίνει στο συγκεκριμένο. Οπότε δεν το μετανοιώνω, είμαι ευχαριστημένος από την αγορά, θα το κρατήσω και θα το ακούω μέχρι να μπορέσω να βρω το original σε προσιτή τιμή ή υπάρξει κάποια επίσημη επανέκδοση που θα με ικανοποιεί ακουστικά περισσότερο από το συγκεκριμένο. Ξέρω ότι με την αγορά μου, στην ουσία επιβραβεύω τον απατεώνα που το έβγαλε, αν είναι πράγματι bootleg (???) και ότι με τα χρήματα μου θα επιχειρήσει να κάνει κάτι παρόμοιο με άλλη σπάνια έκδοση, αλλά αν πράγματι ρίχνει τόσο καλή δουλειά σε άλμπουμ που δεν πρόκειται να επανεκδοθούν ποτέ, χαλάλι του.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: GOTHAM CITY (SWE) - The Unknown (LP - Ethelion Records - 2022 - Unofficial Repress)

Δημοσίευση από CountRaven »

Daoutas έγραψε: Πέμ 02 Φεβ 2023, 23:42 Είμαι πολύ επιφυλακτικός και αρνητικός στην αγορά bootleg, αφού η πλειονότητα όσων έχω ακούσει και ελαχίστων που αγόρασα, είναι κακής ποιότητας, είτε σε εξώφυλλο, είτε στον ήχο. Το συγκεκριμένο άλμπουμ το θέλω εδώ και χρόνια, αλλά η τιμή του original, είναι πολύ υψηλή για την τσέπη μου, οπότε το σκεφτόμουν. Αγόρασε το bootleg ένας φίλος και όταν τον ρώτησα για την ποιότητα του, μου απάντησε ότι ήταν πολύ ευχαριστημένος, οπότε (αν και εξακολουθούσα να είμαι επιφυλακτικός) το αγόρασα και πραγματικά εξεπλάγην ευχάριστα από εξώφυλλο, ποιότητα βινυλίου και κυρίως ήχο που πραγματικά δεν θυμίζει σε καμία περίπτωση τις φθηνές μετατροπές ψηφιακού ήχου σε αναλογικό (cd σε βινύλιο). Όποιος έφτιαξε το bootleg είναι ταλαντούχος και όποιος με γνωρίζει καλά, γνωρίζει την "αρρώστια" που έχω με τον ήχο, ιδιαίτερα τον αναλογικό και ότι είμαι πάρα πολύ αυστηρός στην κριτική μου. Δεν υπάρχει ίχνος από θόρυβο στα "ήσυχα" ακουστικά μέρη, κανένα από τα γνωστά "τσικ-τσακ" που μεταφέρονται από αντιγραφή βινυλίου σε βινύλιο, έφτασα σε σημείο να αρχίσω να αναρωτιέμαι αν το "made under license" που γράφει στο οπισθόφυλλο, είναι πράγματι αληθινό και τελικά δεν είναι bootleg. Τόσο καθαρή και καλή δουλειά έχει γίνει στο συγκεκριμένο. Οπότε δεν το μετανοιώνω, είμαι ευχαριστημένος από την αγορά, θα το κρατήσω και θα το ακούω μέχρι να μπορέσω να βρω το original σε προσιτή τιμή ή υπάρξει κάποια επίσημη επανέκδοση που θα με ικανοποιεί ακουστικά περισσότερο από το συγκεκριμένο. Ξέρω ότι με την αγορά μου, στην ουσία επιβραβεύω τον απατεώνα που το έβγαλε, αν είναι πράγματι bootleg (???) και ότι με τα χρήματα μου θα επιχειρήσει να κάνει κάτι παρόμοιο με άλλη σπάνια έκδοση, αλλά αν πράγματι ρίχνει τόσο καλή δουλειά σε άλμπουμ που δεν πρόκειται να επανεκδοθούν ποτέ, χαλάλι του.
Μου εξαίρεται η περιέργεια να το ακούσω!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επανακυκλοφορίες”