MAGNUM, GYPSY ROSE @ Gagarin 205, Αθήνα, 30 Νοεμβρίου

Συναυλίες που έγιναν το 2018.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

MAGNUM, GYPSY ROSE @ Gagarin 205, Αθήνα, 30 Νοεμβρίου

Δημοσίευση από CountRaven »

Εικόνα
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Silenius
Δημοσιεύσεις: 705
Εγγραφή: Σάβ 03 Φεβ 2018, 15:13

Re: Οι Magnum ζωντανά στην Αθήνα

Δημοσίευση από Silenius »

Αυτό και αν είναι νέο!!!! Βέβαια είναι αρκετά τσιμπημένο το εισιτήριο αλλά πως μπορείς να μην τιμήσεις;
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Οι Magnum ζωντανά στην Αθήνα

Δημοσίευση από Zippo190 »

καταπληκτικά νέα αλλά και μεγάλο ρίσκο όχι μόνο γιατί είναι αμφίβολο αν οι Magnum θα μπορούσαν να γεμίσουν το gagarin (θεωρώ ότι μπορούν αν στηρίξει κοινό παραπλήσιων ακουσμάτων γιατί δεν ξέρω πόσο μεγάλο είναι το κοινό αυτού του ήχου) αλλά περισσότερο λόγω του πολύ ακριβού εισιτηρίου (η διαφορά pre-sale με venue είναι γελοία).
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: Οι Magnum ζωντανά στην Αθήνα

Δημοσίευση από Xstroyer »

Φανταστικό νέο! Φυσικά και θα είμαστε εκεί!
Άβαταρ μέλους
Lilith
Δημοσιεύσεις: 866
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:07

Re: Οι Magnum ζωντανά στην Αθήνα

Δημοσίευση από Lilith »

Καταπληκτικά νέα. Δεν πρέπει να χαθεί αυτή η συναυλία !!
From the ashes, a fire shall be woken
A light from the shadows shall spring;
Renewed shall be blade that was broken
The crownless again shall be king...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Οι Magnum ζωντανά στην Αθήνα

Δημοσίευση από CountRaven »

Κλασσικά και στο φτερό άρχισε άμεσα η γκρίνια για την τιμή του εισιτηρίου από μερικούς!
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Οι Magnum ζωντανά στην Αθήνα

Δημοσίευση από LuciferSteele »

παιδιά τι λέτε, ποιο ακριβό εισιτήριο?
η τιμή είναι κανονική και εναρμονισμένη με τη γενικότερη συναυλιακή εικόνα των τελευταίων ετών
μιλαμε γιά ένα ΜΥΘΙΚΟ συγκρότημα που θα έρθει γιά ΠΡΩΤΗ και ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ φορά στη χώρα μας
όποιος δεν μπορεί να μαζέψει 4 ευρώ το μήνα μέσα στους επόμενους 8 (!!!) μήνες, τότε δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει
επίσης ποιά τιμή θα ήταν καλή και ταυτόχρονα λογική? μην τρελαθούμε
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

Re: Οι Magnum ζωντανά στην Αθήνα

Δημοσίευση από Zippo190 »

LuciferSteele έγραψε: Τρί 20 Μαρ 2018, 16:43 παιδιά τι λέτε, ποιο ακριβό εισιτήριο?
η τιμή είναι κανονική και εναρμονισμένη με τη γενικότερη συναυλιακή εικόνα των τελευταίων ετών
μιλαμε γιά ένα ΜΥΘΙΚΟ συγκρότημα που θα έρθει γιά ΠΡΩΤΗ και ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ φορά στη χώρα μας
όποιος δεν μπορεί να μαζέψει 4 ευρώ το μήνα μέσα στους επόμενους 8 (!!!) μήνες, τότε δεν ξέρω τι μπορεί να κάνει
επίσης ποιά τιμή θα ήταν καλή και ταυτόχρονα λογική? μην τρελαθούμε
Νομίζω ότι 25 ευρώ θα ήταν κάπως πιο καλή τιμή. Και γενικά σε όλες τις πρωτοκλασσάτες συναυλίες νομίζω ότι το ταβάνι πρέπει να είναι στο 30άρι (είσοδος) αλλά αυτό έχει να κάνει και με τους διοργανωτές. Από την άλλη η ανακοίνωση οκτώ μήνες πριν δεν σηκώνει πολλές δικαιολογίες, τουλάχιστον για Αθηναίους.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Οι Magnum ζωντανά στην Αθήνα

Δημοσίευση από rbrigade »

Γαμιέται η Αθήνα part 2

Έλεος ρε γαμώτο, τόσα χρόνια δεν τους έφερνε κανείς, τώρα το θυμήθηκαν που ξενιτεύτηκα; Έχει γαμηθεί η φάση, δεκάδες αγαπημένοι καλλιτέχνες και μόνο Αθήνα... FUCK!!!
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Οι Magnum ζωντανά στην Αθήνα

Δημοσίευση από LuciferSteele »

25 ευρώ δεν υπάρχει σαν τιμή
βλέπεις κάτι κακομοίρηδες στο ΑΝ
μιλάμε γιά μία ΜΕΓΑΛΗ μπάντα και οι μεγάλες μπάντες κοστίζουν παραπάνω, πως να το κάνουμε.
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1850
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

Re: Οι Magnum ζωντανά στην Αθήνα

Δημοσίευση από Xstroyer »

Συμφωνώ με Τράμπ.

σημ.: Θυμήθηκα ένα αστείο περιστατικό πριν 5-6 χρόνια, όπου ένας φίλος (που διοργανώνει αραιά και που, μικρά events) με ρώτησε αν έχω κάποιο contact με Magnum. Εκείνη την εποχή γνώριζα μια κοπέλα από το PR τους και τη προσέγγισα για συναυλία στην Αθήνα. Ο φίλος λοιπόν, μου είπε μια προσφορά την οποία με το που άκουσα, του είπα πως ντρέπομαι να τη διαβιβάσω... Με τα πολλά, τη προώθησα και η ευγενέστατη κυρία μου είπε πως η νορμάλ αμοιβή τους έχει τόσο μεγάλη απόσταση από αυτό που της έγραψα, ώστε δεν υπάρχει καν περιθώριο για διαπραγμάτευση...
Άβαταρ μέλους
Metal_Warrior
Δημοσιεύσεις: 1159
Εγγραφή: Τρί 02 Ιαν 2018, 19:18

Re: Οι Magnum ζωντανά στην Αθήνα

Δημοσίευση από Metal_Warrior »

η τιμή ειναι νορμάλ, σε όλα τα μέρη που παίζουν εκεί κυμαίνεται...

μην το χάσετε εννοείται
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

Re: Οι Magnum ζωντανά στην Αθήνα

Δημοσίευση από rbrigade »

Θα μπορούσαν να είναι ένα ταλιράκι κάτω, γιατί και αντίστοιχα ονόματα έρχονται πλέον με πιο μικρό εισιτήριο απ' ότι παλιότερα, αλλά εννοείται φυσικά ότι δεν είναι το τάλιρο κριτήριο αν θα πας ή όχι... Αλί σε μας τους ξενιτεμένους που για να σκάσουμε θέλουμε κάνα κατοστάρικο...
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: Οι Magnum ζωντανά στην Αθήνα

Δημοσίευση από CountRaven »

Για μένα η τιμή είναι απόλυτα λογική, με δεδομένο ότι μιλάμε για τους τεράστιους Magnum οι οποίοι θα έρθουν τώρα και δεν θα έρθουν ποτέ ξανά.

Μπορώ να δεχτώ την οποιαδήποτε κουβέντα για τιμές εισιτηρίων κτλ στο πλαίσιο μιας συζήτησης για μπάντες που τις βλέπουμε συχνά πυκνά στην Ελλάδα, εκεί να μιλήσω και για ταβάνια και για presales και για ότι θέλετε. Εδώ όμως κύριοι μιλάμε για τους Magnum και δεν νομίζω ότι δεδομένου των συνθηκών μπορούμε να μιλάμε για 5 ευρώ πάνω, 5 κάτω. Once in a lifetime για Ελλάδα τέτοια live. Επίσης ένα τέτοιο live έχει και κόστος σαν διοργάνωση, οπότε....
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Re: Οι Magnum ζωντανά στην Αθήνα

Δημοσίευση από LuciferSteele »

λες και οι Magnum έρχονται κάθε σαββατοκύριακο και μαζεύονται πολλά πεντάευρα και δεν βγαίνω μάνα μου
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο 2018”