Into Battle Festival Vol. 2 @ Κύτταρο, Αθήνα, 14 & 15 Δεκεμβρίου

Συναυλίες που έγιναν το 2018.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
trigger
Δημοσιεύσεις: 562
Εγγραφή: Σάβ 13 Ιαν 2018, 08:07

Into Battle Festival Vol. 2 @ Κύτταρο, Αθήνα, 14 & 15 Δεκεμβρίου

Δημοσίευση από trigger »

CountRaven έγραψε: Πέμ 20 Δεκ 2018, 12:46 Τελικά αυτό με την πτήση έγινε όντως;
E ναι, αφού το είπαμε. Ξέρω ότι ενώ η μπάντα έπρεπε να είχε φτάσει την προηγούμενη μέρα, έφτασε τελικά όταν έπαιζαν οι Ironsword και μέχρι τότε, σύσσωμη η διοργάνωση (πλην του γιδου εννοείται που προέβλεπε με επιτυχία τη νικήτρια στο Miss Universe), κυκλοφορουσε με καταλευκα προσωπα.
White Wolf

Into Battle Festival Vol. 2 @ Κύτταρο, Αθήνα, 14 & 15 Δεκεμβρίου

Δημοσίευση από White Wolf »

trigger έγραψε: Πέμ 20 Δεκ 2018, 13:06 (πλην του γιδου εννοείται που προέβλεπε με επιτυχία τη νικήτρια στο Miss Universe),
:D :D :D :D
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Into Battle Festival Vol. 2 @ Κύτταρο, Αθήνα, 14 & 15 Δεκεμβρίου

Δημοσίευση από theBox »

Coroner έγραψε: Πέμ 20 Δεκ 2018, 12:25 .
Satan, δεν υπαρχουν λογια. Απο τα κλαυτερα live που εχω παρακολουθησει. Κι επειδη τα περισσοτερα τα χετε πει, να πω κατι πιο πιπερατο, ο Ross ολο ρουφαγε τη μυτη του οταν μιλαγε, ηταν κρυωμενος ο ανθρωπος? χαχαχαχα
Τον ειδα να τρωει ΗALLS πάντως την ώρα που παιζαν 2-3 φορές. Μάλλον ήταν λιγο άρρωστος. Αν ήταν και τπτ άλλο, δεν γνωρίζω. :P
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

Into Battle Festival Vol. 2 @ Κύτταρο, Αθήνα, 14 & 15 Δεκεμβρίου

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

theBox έγραψε: Πέμ 20 Δεκ 2018, 13:30
Coroner έγραψε: Πέμ 20 Δεκ 2018, 12:25 .
Satan, δεν υπαρχουν λογια. Απο τα κλαυτερα live που εχω παρακολουθησει. Κι επειδη τα περισσοτερα τα χετε πει, να πω κατι πιο πιπερατο, ο Ross ολο ρουφαγε τη μυτη του οταν μιλαγε, ηταν κρυωμενος ο ανθρωπος? χαχαχαχα
Τον ειδα να τρωει ΗALLS πάντως την ώρα που παιζαν 2-3 φορές. Μάλλον ήταν λιγο άρρωστος. Αν ήταν και τπτ άλλο, δεν γνωρίζω. :P
3 μετρησα αλλα μαλλον δεν ηταν HALLS!!!!! :D :D :D
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6253
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

Into Battle Festival Vol. 2 @ Κύτταρο, Αθήνα, 14 & 15 Δεκεμβρίου

Δημοσίευση από theBox »

Stormbringer7 έγραψε: Πέμ 20 Δεκ 2018, 13:32
theBox έγραψε: Πέμ 20 Δεκ 2018, 13:30
Coroner έγραψε: Πέμ 20 Δεκ 2018, 12:25 .
Satan, δεν υπαρχουν λογια. Απο τα κλαυτερα live που εχω παρακολουθησει. Κι επειδη τα περισσοτερα τα χετε πει, να πω κατι πιο πιπερατο, ο Ross ολο ρουφαγε τη μυτη του οταν μιλαγε, ηταν κρυωμενος ο ανθρωπος? χαχαχαχα
Τον ειδα να τρωει ΗALLS πάντως την ώρα που παιζαν 2-3 φορές. Μάλλον ήταν λιγο άρρωστος. Αν ήταν και τπτ άλλο, δεν γνωρίζω. :P
3 μετρησα αλλα μαλλον δεν ηταν HALLS!!!!! :D :D :D
Ρε τι λέτε! Αφου ήταν στην κλασσικη συσκευασια και μάλιστα εκοβε και πεταγε το περισσευούμενο χαρτάκι κιολας! Τι διάολο, τοσο άβγαλτος είμαι? :P
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Stormbringer7
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: Τρί 02 Οκτ 2018, 23:33
Τοποθεσία: ATHENS

Into Battle Festival Vol. 2 @ Κύτταρο, Αθήνα, 14 & 15 Δεκεμβρίου

Δημοσίευση από Stormbringer7 »

Coroner έγραψε: Πέμ 20 Δεκ 2018, 12:25 Nα γραψω κι εγω τις εντυπωσεις μου απο το live. Θα χαρακτηριζα αρκετα μετρια την προσελευση, δεδομενων των συγκροτηματων που επαιζαν.
Anyway την πρωτη μερα εφτασα στους Steamroller Assault που παντα μου αρεσουν live, αν και οχι τοσο πολυ στους δισκους που βαριεμαι λιγο. Παντως ηταν μια χαρα για ορεκτικο.
Midnight Force νομιζω δεν εχουν καθολου προσωπικοτητα, ουτε τεχνικες ικανοτητες, αλλα παρακολουθησα κομπλε ολο το σετ τους οποτε δεν τους βρηκα και τοσο χαλια.
Εmerald, τα ιδια με το UtH, σκισανε οι ανθρωποι, ισως ενα κλικ πιο κατω, αλλα χαρηκα που επιτελους ακουσα Iron on Iron και Johny's on the run αυτη τη φορα. Καλυτερη στιγμη φυσικα το αγαπημενο μου, shadows of the almighty
Για Tad Morose διαβασα κι εδω και στο fb διαφορα για τον κοσμο που βγηκε εξω και ποσο γαμησανε. Εγω που δεν τους εχω πολυακουσει, καθησα καθολη τη διαρκεια σχεδον (καναδυο κομματια λογω μπυροποσιας εξω στην αρχη εχασα), και μπορω να πω πως βαρεθηκα παρα πολυ. Τα κομματια (περα απο 2-3 πχ anubis ή no mercy που ναι απο τα πιο παλια) δεν μου πανε τιποτα. Αναγνωριζω παντως πως η αποδοση τους ηταν εξαιρετικη.
Pagan Αltar δεν εχω να προσθεσω πολλα. Εξαιρετικη εμφανιση, Radigan τελειος (τον λατρευω σε 3 μπαντες τον τυπο - περα απο τις 2 γνωστες, ψηνω παρα πολυ και Battle Ruins) και γενικα συγκινηση μιας και δεν ειχα καταφερει να τους δω μεχρι τωρα.

Δευτερη μερα εχασα τις 2 πρωτες μπαντες. αν και LIV που ηταν η μονη thrash πινελια ηθελα να τσεκαρω. μου παν πως ηταν αξιοπρεπεστατοι.
Amulet δεν την παλεψα μια. Αφορητα βαρετο και κοινοτυπο το metal που παιζουν, τα καινουρια που παιξανε μου φανηκαν χειροτερα απο το παλιο υλικο ενω και τα φωνητικα mazza δεν μου πολυκολλαγαν.
Vultures Vengeance θα την χαρακτηριζα αριστουργηματικη την εμφανιση τους. Ενω το υλικο δε το χα ψαξει παρα πολυ στο live ηταν εντυπωσιακα δεμενοι και νομιζω φανηκε και στον ηχο που βγαλανε προς τα εξω. Θα τσεκαρω παραπανω απο δω και περα.
Wrathblade ειναι ηδη ΤΟΠ μπαντα και το απεδειξαν για αλλη μια φορα. Φαινεται κατευθειαν η διαφορα.
Ironsword, παρα το καποιες φορες ατσουμπαλο και μονοτονο στυλ, γουσταρα παρα πολυ. Χωρις να μπορουν να δωσουν νομιζω, μια τελεια εμφανιση ειναι οτι πρεπει για ενα live τετοιου ειδους - ισως να πω την αληθεια, οχι τοσο ψηλα βεβαια στη σειρα εμφανισης.
Satan, δεν υπαρχουν λογια. Απο τα κλαυτερα live που εχω παρακολουθησει. Κι επειδη τα περισσοτερα τα χετε πει, να πω κατι πιο πιπερατο, ο Ross ολο ρουφαγε τη μυτη του οταν μιλαγε, ηταν κρυωμενος ο ανθρωπος? χαχαχαχα

Αντε και του χρονου
Συμφωνω μαζι σου οσον αφορα τη δευτερη μερα διοτι την πρωτη δυστυχως δεν πηγα...ειδικα οσον αφορα τους VV ημουν πολυ περιεργη να τους δω αν αξιζουν και live διοτι το EP τους μου αρεσε πολυ απο τη στιγμη που το πρωτοακουσα!και οντως αξιζαν(με εξαιρεση κατι θεματακια με τον ηχο που δεν εφταιγαν αυτοι)....επισης, εγω που satan δεν τρελαινομουν μετα το live αυτο εγινα φαν τους!επαθα πλακα!δεν το περιμενα!και επαιξαν και φοβερο σετλιστ!!!!!!!RESPECT!!!
Like a man is a mountainside... greatness waits for those who try...none can teach you It's all inside...just climb...
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Into Battle Festival Vol. 2 @ Κύτταρο, Αθήνα, 14 & 15 Δεκεμβρίου

Δημοσίευση από LuciferSteele »

trigger έγραψε: Πέμ 20 Δεκ 2018, 01:04 Πρώτον, το διάστημα μεταξύ προτελευταίας και τελευταίας μπαντας ήταν μεγαλύτερο από τα υπόλοιπα κενά, αφού έπρεπε να γίνει και soundcheck. Δεύτερον, η μπάντα έφτασε όταν περίπου την ώρα που έπαιζαν οι Ironsword, θεωρείς ότι δεν τράβηξε εσκεμμένα ώστε να μην είναι τεράστιο το κενό και να σιγουρευτεί η άφιξή τους? Είπα ότι η δίωρη καθυστέρηση οφειλόταν στην καθυστέρηση τους, όχι η παραμικρή.
ήδη ήταν κάτω από το σετ των Wrathblade γιατί πήγα στα καμαρίνια για υπογραφές, ήταν όλοι εκεί
όσο και να ήταν το κενό ανάμεσα σε Ironsword και Satan, δύο ώρες δεν ήταν. να καθυστέρησαν τη φάση για μισή ώρα ξερωγώ? και πάλι. οι Wrathblade βγήκαν να παίξουν την ώρα που θα έπαιζαν οι Ironsword. τελείως άσχετο με τους Satan αυτό
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο 2018”