Πρόβλημα με το Search

Για προβλήματα ή προτάσεις ποστάρετε εδώ!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Πρόβλημα με το Search

Δημοσίευση από LuciferSteele »

έψαχνα τη λέξη Battleroar και μου έβγαζε μηδέν αποτελέσματα
δοκίμασα τη λέξη codex, ομοίως
αναγκάστηκα να βρω το τόπικ ψάχνοντας
γιατί αυτό?
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με το Search

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Εικόνα

Με την μεταφορά του σέρβερ έγινε κ καθάρισμα στους "συχνούς όρους αναζήτησης" για εξοικονόμηση χώρου κατα τη μεταφορά. Για να ξαναπάρει μπροστά πρέπει να ψάξεις για κάποιο όρο 2-3 φόρες μέχρι να το ανασύρει. Μλκία, αλλά δυστηχώς δε γινόταν αλλιώς λόγω διαφορετικών ρυθμίσεων στο σερβερ.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Πρόβλημα με το Search

Δημοσίευση από CountRaven »

Έχω εντοπίσει και εγώ πρόβλημα στο search και νόμιζα ότι φταίει κάτι από μένα. Βλέπω ότι παίζει και αλλού θέμα οπότε ίσως πρέπει να το δουμε Γιάννη.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με το Search

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Το search αγνοεί κάποιες πολύ στανταρ λέξεις. Για παράδειγμα αν γράψεις "The Knight" ή "Heir" μπορεί να μην βρει αποτελέσματα γιατί θα θεωρεί πολύ συχνά. Θα το τσεκάρω όμως μήπως υπάρχει καποια λύση ακόμα και εκτός φόρουμ (3η υπήρεσία κλπ).
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

Πρόβλημα με το Search

Δημοσίευση από LuciferSteele »

εμένα μου φαίνεται πως ψάχνει μόνο στα νέα θέματα και αγνοεί τα παλιά, πριν τη μεταφορά
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με το Search

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

LuciferSteele έγραψε: Πέμ 30 Αύγ 2018, 09:40 εμένα μου φαίνεται πως ψάχνει μόνο στα νέα θέματα και αγνοεί τα παλιά, πριν τη μεταφορά
Οι διορθώσεις είναι ακομα in progress, αλλά απαρόλα αυτά, έχει στηθεί αυτό εδώ το search (που θα ενσωματωθεί στο φόρουμ). Χρησιμοποιεί το Google οπότε θα βρεί κ το παραμικρό από'τι ψάξετε. Συνήθως παίρνει λίγες ώρες για τα αποτελέσματα να φανούν, αλλά δε πρέπει να είναι πρόβλημα.
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναφορά προβλημάτων και προτάσεων”