WHITESNAKE - Flesh And Blood

Melodic Heavy Metal, firmly guided by a Hard Rock groove.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

WHITESNAKE - Flesh And Blood

Δημοσίευση από CountRaven »



Περιμένω γνώμες για άλμπουμ επιστροφής λευκού όφη.

Εγώ ένιωσα.





Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

WHITESNAKE - Flesh And Blood

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Στηρίζουμε το παιδί του λαού κ πνευματικό τέκνο του Τζορτζ Γάκης σε κάθε του βήμα :pepe:
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
LuciferSteele
Δημοσιεύσεις: 6992
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 10:24

WHITESNAKE - Flesh And Blood

Δημοσίευση από LuciferSteele »

μιά χαρά το πάει η κωλόγρια
ζωντανά μπορεί να μη σταυρώνει νιαούρισμα αλλά στο στούντιο στέκεται
We scribe in the dark of the night our Black Steele
The evil rite of the black and the light We now reveal to you
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

WHITESNAKE - Flesh And Blood

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Θα ήθελα να ξέρω ποιος έχει κάνει το casting για το βίντεο :P
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5979
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

WHITESNAKE - Flesh And Blood

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Άσχετο, ξέρει κανείς γιατί δεν έχουν λήμμα στο metal archives όταν έχουν μπάντες σαν τους DEEP PURPLE?
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6254
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

WHITESNAKE - Flesh And Blood

Δημοσίευση από theBox »

Scrollkeeper έγραψε: Τετ 15 Μάιος 2019, 20:33 Άσχετο, ξέρει κανείς γιατί δεν έχουν λήμμα στο metal archives όταν έχουν μπάντες σαν τους DEEP PURPLE?
Εδω δεν εχουν για Tool και SOAD...
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

WHITESNAKE - Flesh And Blood

Δημοσίευση από Zippo190 »

Φυσικά στηρίζουμε αλλά να πω την αλήθεια είμαι οπαδός της πρώτης περιόδου παρά της μετέπειτα. Μου λείπει η 70ίλα και η hardrockίλα των 70'ς δίσκων όπως επίσης η rat pack αισθητική της μπάντας.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

WHITESNAKE - Flesh And Blood

Δημοσίευση από CountRaven »

Εδω δεν εχουν για Tool και SOAD...
Αυτοί είστε.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Priamos
Δημοσιεύσεις: 3370
Εγγραφή: Δευ 01 Ιαν 2018, 23:06

WHITESNAKE - Flesh And Blood

Δημοσίευση από Priamos »

Ρε εδώ δεν έχουν για Barnabas! :mad:
Surreal Killer
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

WHITESNAKE - Flesh And Blood

Δημοσίευση από Starman »

Αιώνια αγάπη και σεβασμός για τον μόνιμο ερωτιάρη του Hard Rock. O άνθρωπος 50 χρόνια δύο πράγματα ξέρει να κάνει καλά, να ροκάρει και να είναι πάντα πίσω από ένα φουστάνι. Και εγώ προτιμώ την πρώτη του περίοδο με προσωπικές κορυφές τα Come And Get It και Slide It In, ενώ το 1987 είναι μια κατηγορία μόνο του τόσο καλλιτεχνικά όσο και εμπορικά. Τα καινούργια τραγούδια ακολουθούν τη πεπατημένη της τελευταίας δεκαετίας, δηλαδή καλοπαιγμένο Hard Rock, για ξενύχτια, ξύδια και καλοπέραση. Το σπάσιμο της φωνής του αντισταθμίζεται από τους παιχταράδες που έχει δίπλα του. Δεν περιμένω τίποτα συγκλονιστικό, αλλά θα τον τιμήσω και σε αυτή την κυκλοφορία.
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14656
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

WHITESNAKE - Flesh And Blood

Δημοσίευση από CountRaven »

Και εγώ είναι οπαδός της πρώτης περιόδου αλλά όπως είπε και ο αγαπητός [mention]Starman[/mention] το 1987 είναι μια κατηγορία από μόνο του. Το απόλυτο classic.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8724
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

WHITESNAKE - Flesh And Blood

Δημοσίευση από Zippo190 »

μόνο εγώ δεν τρελαίνομαι για το 1987; Οκ hard rock για αρχόντους και όχι λινάτσες αλλά η αλητεία που μου έβγαζαν οι 70'ς κυκλοφορίες τους δεν ξαναβγαίνει.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Hard Rock, Melodic Rock, AOR”