EUROPE - Παλιός δίσκος, νέο video (Turn To Dust)

Melodic Heavy Metal, firmly guided by a Hard Rock groove.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

EUROPE - Παλιός δίσκος, νέο video (Turn To Dust)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Zippo190
Δημοσιεύσεις: 8763
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 22:12

EUROPE - Παλιός δίσκος, νέο video (Turn To Dust)

Δημοσίευση από Zippo190 »

τους έχω χάσει εδώ και χρόνιααααα. Δεν είναι άσχημο τραγούδι αλλά λείπει το παλιό 80ς ανθεμικό ύφος.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
Starman
Δημοσιεύσεις: 1530
Εγγραφή: Παρ 02 Νοέμ 2018, 14:09
Τοποθεσία: ATHENS

EUROPE - Παλιός δίσκος, νέο video (Turn To Dust)

Δημοσίευση από Starman »

Zippo190 έγραψε: Κυρ 14 Απρ 2019, 10:32 τους έχω χάσει εδώ και χρόνιααααα. Δεν είναι άσχημο τραγούδι αλλά λείπει το παλιό 80ς ανθεμικό ύφος.
Εδώ και μια δεκαετία έχουν ενταχθεί στον Deep Purple ήχο με επιτυχία όμως. Όλοι τους οι τελευταίοι δίσκοι είναι το λιγότερο καλοί, χωρίς όμως να έχουν σχέση με την 80s φάση τους.
Άβαταρ μέλους
rbrigade
Δημοσιεύσεις: 5038
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 23:54

EUROPE - Παλιός δίσκος, νέο video (Turn To Dust)

Δημοσίευση από rbrigade »

Δε χαλιόμαστε, το σημερινό τους ύφος είναι πολύ πιο κοντά στα γούστα μας από τους πρώτους 2-3 δίσκους της επανασύνδεσης, μπορεί να μην επέστρεψαν στο ύφος των πιο μεγάλων τους επιτυχιών, αλλά υπάρχει κάποια σύνδεση με δίσκους όπως το Wings of tomorrow που ήταν κλασικό hard rock και όχι ποζεροαορ.
Άβαταρ μέλους
theBox
Δημοσιεύσεις: 6299
Εγγραφή: Κυρ 31 Δεκ 2017, 14:56

EUROPE - Παλιός δίσκος, νέο video (Turn To Dust)

Δημοσίευση από theBox »

Μια χαρα το πάνε στα τελευταία. Το War of Kings ήταν δισκάρα, και το ομώνυμο κομμάτι, έπος επών!
Εραστής του έντεχνου μεταλλικού ήχου.
Άβαταρ μέλους
Scrollkeeper
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 5986
Εγγραφή: Παρ 29 Δεκ 2017, 19:30
Επικοινωνία:

EUROPE - Παλιός δίσκος, νέο video (Turn To Dust)

Δημοσίευση από Scrollkeeper »

Δεν του είχα δώσει όταν είχε βγει. Ωραίο το κομμάτι, βγάζει κ μια MAGNUM "Chase the Dragon" θαλπωρή. Θα πέσει επανάληψη :)
They shall grow not old, as we that are left grow old: Age shall not weary them, nor the years condemn. At the going down of the sun and in the morning, We will remember them.
Άβαταρ μέλους
Xstroyer
Δημοσιεύσεις: 1886
Εγγραφή: Πέμ 11 Ιαν 2018, 12:26

EUROPE - Παλιός δίσκος, νέο video (Turn To Dust)

Δημοσίευση από Xstroyer »

Ωραίο το τελευταίο, αλλά τα 2 πρώτα της επανασύνδεσης εμένα προσωπικά μου αρέσουν. Περισσότερο από τα επόμενα...

Φυσικά, ούτε λόγος για σύγκριση με τη πρώτη περίοδο. Top-5 Σουηδίας, η μπαντάρα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Hard Rock, Melodic Rock, AOR”