MICHAEL THOMPSON BAND (US) – The Love Goes On (2023)

Melodic Heavy Metal, firmly guided by a Hard Rock groove.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2913
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

MICHAEL THOMPSON BAND (US) – The Love Goes On (2023)

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Εικόνα

MICHAEL THOMPSON BAND επιστρέφει με ένα ολοκαίνουργιο άλμπουμ, το "The Love Goes On" μέσω της Frontiers Music. Ένα νέο άλμπουμ των MTB είναι, φυσικά, πάντα αιτία για πανηγυρισμούς μεταξύ των οπαδών του AOR, αλλά αυτό το νέο είναι μια ιδιαίτερα συναρπαστική είσοδος, καθώς βλέπει την επιστροφή του αρχικού τραγουδιστή Moon Calhoun (The Strand, Moon Over Paris, Western Front ft. Scott Gorham των Thin Lizzy) στο σχήμα. Ο Calhoun τραγούδησε στο θρυλικό ντεμπούτο LP της μπάντας, How Long, το οποίο θεωρείται γενικά ως ένα από τα σπουδαιότερα West Coast AOR άλμπουμ όλων των εποχών.
Ο Calhoun, ο Thompson και ο μπασίστας Tom Croucier (πρώην Life By Night, και ναι, αδερφός του Juan Croucier των Ratt) έγραψαν όλα τα τραγούδια στο άλμπουμ, παρέχοντας άλλη μια υψηλής ποιότητας μερίδα κλασικού AOR για το οποίο έχει γίνει γνωστή η μπαντα .Ο ντράμερ Annas Aliaf συμπληρώνει το line-up.
Το καθαρό AOR δεν μπορεί να γίνει πολύ καλύτερο από αυτό.

Στους κύκλους των μουσικών, ο Michael Thompson θεωρείται ένας από τους κορυφαίους κιθαρίστες στον κόσμο. Του απονεμήθηκε το βραβείο "Distinguished Alumni" από το alma mater του Berklee College of Music για να τιμήσει τη συνεισφορά του στη μουσική βιομηχανία
Κυκλοφορεί 12-05-2023

Είμαι στο πρώτο άκουσμα...και πάει για δίσκος της χρονιάς. Είμαι με μηχανική υποστήριξη και μπουκάλες οξυγόνου (ΑΚΑ Whiskey)
@Grin @Paul_Tziomakis @SifiSMelodicRock ΤΡΕΞΤΕ!!!!!!!!!!



" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
CountRaven
Δημοσιεύσεις: 14768
Εγγραφή: Σάβ 30 Δεκ 2017, 20:09

Re: MICHAEL THOMPSON BAND (US) – The Love Goes On (2023)

Δημοσίευση από CountRaven »

Όχι έτσι απότομα αυτά ρε, όχι έτσι απότομα.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
aorpanos72
Δημοσιεύσεις: 2913
Εγγραφή: Τρί 23 Φεβ 2021, 10:04

Re: MICHAEL THOMPSON BAND (US) – The Love Goes On (2023)

Δημοσίευση από aorpanos72 »

Και εμένα ξαφνικά μου ήρθε ...νταμπλας στο κεφάλι.
" When Hairspray Meet Shoulder Pad" Show at Mercury-radio.net
Άβαταρ μέλους
Grin
Δημοσιεύσεις: 1099
Εγγραφή: Σάβ 16 Μάιος 2020, 00:33

Re: MICHAEL THOMPSON BAND (US) – The Love Goes On (2023)

Δημοσίευση από Grin »

Κατεβαίνει άμεσα
Άβαταρ μέλους
Paul_Tziomakis
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Πέμ 17 Δεκ 2020, 03:51

Re: MICHAEL THOMPSON BAND (US) – The Love Goes On (2023)

Δημοσίευση από Paul_Tziomakis »

Άκουσα ολόκληρο το άλμπουμ. Μπορεί να μην περιέχει το standout κομμάτι που θα αφήσει τον ακροατή άναυδο, ωστόσο κυλάει ευχάριστα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Hard Rock, Melodic Rock, AOR”