Έφυγε ο Zé "Mastercrow" Gomes

Για αυτούς που δεν είναι πια μαζί μας...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Έφυγε ο Zé "Mastercrow" Gomes

Δημοσίευση από CountRaven »

Just found out that Zé Mastercrow Gomes passed away…

Cheers brother, keep facing the wind wherever eternity takes you 😞

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3960602652

Σοκαριστικό το ποστ του Nuno Mordred -κιθαρίστας στους Πορτογάλους DOLMEN GATE- και δυστιχώς είναι αλήθεια:

Έφυγε δυστιχώς ο Zé "Mastercrow" Gomes.

Jose Gomes το πραγματικό του όνομα.

Ήταν ο πρώτος τραγουδιστής των επίσης Πορτογάλων epic / heavy metallers RAVENSIRE (στους οποίους έπαιζε και ο Nuno). Ενώ είχε τραγουδήσει και στους WILD SHADOW.

Πολύ δραστήριος και στο χώρο του underground επίσης. Έγραφε στο Folha Metálica Zine, έτρεχε το Fan Club, Purgatório of Heavy Metal συν την άπειρη ενασχόληση με demos και τα σχετικά.

Αρκετοί από εδώ τον ξέραμε και τα νέα σίγουρα είναι στενάχωρα.

RIP Zé!
Συνημμένα
FB_IMG_1705728504228.jpg
FB_IMG_1705728504228.jpg (47.14 KiB) Προβλήθηκε 534 φορές
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Άβαταρ μέλους
Progress_Lost

Re: Έφυγε ο Zé "Mastercrow" Gomes

Δημοσίευση από Progress_Lost »

Κριμα πραγματικά.. φαίνεται και νέος... Rest in Peace
Άβαταρ μέλους
crimsonglory

Δημοσίευση από crimsonglory »

Συλλυπητήρια και καλή δύναμη στους δικούς του ανθρώπους.
Πάνε μερικά χρόνια που φαινόταν ότι η υγεία του ήταν μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας από διάφορα ποστ κυρίως στο t-mag.
Οπως και να 'χει, πολύ στενάχωρα τα νέα..

Rest in peace
Άβαταρ μέλους
Priamos

Δημοσίευση από Priamos »

Εδώ και πολλά χρόνια είχα στο μυαλό μου την "νεκρολογία" που θα του έκανα όταν θα ερχόταν αυτή η πολύ δυσάρεστη στιγμή. Μακάβριο θα μου πείτε, αλλά ζούσα από κοντά τα σοβαρά προβλήματα υγείας που είχε και δεν φανταζόμουν ότι υπήρχε άνθρωπος που θα άντεχε τόσο πολύ. Κι αυτός άντεξε. Με την γνωστή περηφάνεια, δύναμη και αξιοπρέπεια που τον χαρακτήριζε. Πάντως τώρα που ήρθε η στιγμή, δεν έχω όρεξη να πω πολλα. Άνθρωπος ξεχωριστός , σπάνιος , ο πιο αφοσιωμένος μεταλλας που γνώρισα, παντογνώστης του μεταλλικού underground. Με τίμησε με την φιλία του και για μένα θα είναι πάντα αδερφός, παρ' όλο που δεν τον γνώρισα από κοντά.

Θα μας λείψεις αδερφέ. Τουλάχιστον έπαψες πλέον να υποφέρεις.
Race of Cain, ascend to heaven,
And cast God down upon the earth!
Άβαταρ μέλους
Zippo190

Δημοσίευση από Zippo190 »

πραγματικά λυπάμαι όταν φεύγουν άνθρωποι τόσο νέοι και με τέτοιο τρόπο. Θα μας λείψει.
@CountRaven δεν ήθελα να το πω αλλά με αναγκάζεις, μια κλανιά του Adams και μια έστω και λάθος νότα από το μπάσο του Demaio εξαϋλώνουν 20 Prequelle στην καθισιά τους.
Άβαταρ μέλους
CountRaven

Δημοσίευση από CountRaven »

Priamos έγραψε: Σάβ 20 Ιαν 2024, 11:45 Εδώ και πολλά χρόνια είχα στο μυαλό μου την "νεκρολογία" που θα του έκανα όταν θα ερχόταν αυτή η πολύ δυσάρεστη στιγμή. Μακάβριο θα μου πείτε, αλλά ζούσα από κοντά τα σοβαρά προβλήματα υγείας που είχε και δεν φανταζόμουν ότι υπήρχε άνθρωπος που θα άντεχε τόσο πολύ. Κι αυτός άντεξε. Με την γνωστή περηφάνεια, δύναμη και αξιοπρέπεια που τον χαρακτήριζε. Πάντως τώρα που ήρθε η στιγμή, δεν έχω όρεξη να πω πολλα. Άνθρωπος ξεχωριστός , σπάνιος , ο πιο αφοσιωμένος μεταλλας που γνώρισα, παντογνώστης του μεταλλικού underground. Με τίμησε με την φιλία του και για μένα θα είναι πάντα αδερφός, παρ' όλο που δεν τον γνώρισα από κοντά.

Θα μας λείψεις αδερφέ. Τουλάχιστον έπαψες πλέον να υποφέρεις.
Εσένα σκεφτόμουν όταν άνοιγα το θέμα ρε παππού.
Ο παλιμπαιδισμός των νεώτερων μπαντών "είμαστε τόσο εκτός σκηνής αλλά ηχογραφούμε για την Metal Blade" μόνο underground δεν είναι. - Zippo190 - Forgotten Scroll Forum - 2018
Απάντηση

Επιστροφή στο “Of Obituaries and Farewells”